23 Mayıs 2019 Perşembe

Ümit Karaduman meclise yakıştırılıyor

Ümit Karaduman meclise yakıştırılıyor
Siyaset Yazdır

CHP Derince eski İlçe Başkan Yardımcısı Ümit Karaduman’ın ismi de Derince Belediyesi Meclis Üyeliği için konuşuluyor

CHP’de aday adaylığı başvuruları 19 Ekim’e kadar sürecek. Başvuru takvimi işlemesine rağmen “yöntem” belirsizliği sebebiyle belediye başkanlığı için aday adaylığı düşünen partililer başvuru yapmakta acele etmiyor. İzmit ve Derince gibi seçimin iddialı geçeceğine inanılan ilçelerde başkanlık için henüz resmi bir başvuru bulunmuyor. Belediye meclis kadrolarının da yavaş yavaş şekillenmesi öngörülürken CHP Derince İlçe eski Başkan Yardımcısı Ümit Karaduman’ın ismi de meclis üyeliği için geçiyor.

 

DERİNCE’DE BAŞVURU YOK

Derince Belediye Başkanlığı için henüz resmi bir aday adayı başvurusu bulunmayan CHP, Meclis üyeleri konusunda da adeta sessizliğe büründü. Güçlü belediye başkan adaylarının genç, dinamik ve kabiliyetli bir meclis listesi tarafından desteklenmesini düşünenlerin sayısı her geçen artış gösteriyor. Umut vadeden proje üretebilecek ve temsil kabiliyeti yüksek bir meclis listesi sunmanın seçmende güven duygusu yaratacağı düşünülüyor.

 

MECLİSE YAKIŞTIRILIYOR

Siyasete köy temsilcisi olarak başlayan daha sonra CHP Derince İlçe Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Ümit Karaduman görev süresi boyunca özellikle köylerdeki sorunlara dikkat çekmişti. Basın, Yayın ve Halkla İlişkilerden sorumlu başkan yardımcılığı sırasında kent basınıyla uyumlu çalışmalar yürüten Karaduman, Derince örgütünün sesini yükseltmesinde önemli katkılar sundu. Genç, yetenekli ve umut vadeden bir siyasetçi olarak görülen Karaduman bir süredir akademik çalışmaları sebebiyle aktif siyasetten uzaktı. Derince’nin köylerinde ikamet eden Ümit Karaduman, CHP’nin ulaşmakta zorlandığı seçmene dokunabileceği düşünülüyor.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
YEDİ İKLİM mobesko konak_dr Davetiyem