17 Ağustos 2019 Cumartesi
Bellona

Sarıbay: İttifak konusunda kesin bir fikrimiz yok

Sarıbay: İttifak konusunda kesin bir fikrimiz yok
Siyaset Yazdır

Haber

Saadet Partisi İl Başkanı Nurettin Çelik’in kendisini ziyaretinde “Bir önceki seçimde ittifakla kaynaşma zemini oluştu” sözlerine yönelik CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “Bizim ittifak konusunda kesin bir fikrimiz yok, her zaman her şey olabilir” dedi

Yerel seçim çalışmalarına hız kazandıra Saadet Partisi İl Başkanı Nurettin Çelik ve yönetimi, AK Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy ve yönetiminin ardından CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay ve yönetimine de ziyarette bulundu. Sarıbay, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken Çelik, “Bir önceki seçimde ittifakla birlikte kaynaşma zemini oluşmuştur. Geçmişte de yapıldı ama tabi unutuldu” dedi.

 

CENGİZ BAŞKAN HEP TAKDİR EDİLMİŞTİR

Ziyarette konuşan SP İl Başkanı Nurettin Çelik, “İl binasına taşındıktan sonraki ilk ziyaretimiz. Partilerin kendi içerisinde siyaset yapması bir ayrıcalıktır. CHP kurulduğu günden bu yana kamuoyunda kendini hissettirmiş bir partidir. Bir önceki seçimde ittifakla birlikte kaynaşma zemini oluşmuştur. Geçmişte de yapıldı ama tabi unutuldu. Cengiz başkanımızın üslubu duruşlu hepimiz tarafından takdir edilen bir durum. Kendilerine yerel seçim sürecinde başarılar diliyoruz” dedi.

 

TÜRKİYE İYİYE GİTMİYOR

Ardından konuşan CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “Yerel seçimler geliyor. Her siyasi parti ayrı bir yapıya ayrı bir görüşe sahip. Biz de bu süreçte diğer siyasi partilerle görüşmeler yaparız. İttifak konusunda kesin bir fikrimiz yok. Her zaman her şeyi yapabiliriz. Türkiye’de gerginlik her zaman var. İl ve ilçe başkanları olarak tansiyonu düşürmemiz lazım. Anlaşamayabiliriz. Cumhurbaşkanı tek seçici. Kaç kişi işe alınacak, kadınlar kaç çocuk doğuracak. Bunlar Türkiye Cumhuriyeti’ne yakışan bir tavır değil. Bu ülkelerin vazgeçemeyeceği tek şey yargı bağımsızlığı. Ama maalesef siyasi iktidar ben yaptım oldu düşüncesiyle hareket ediyor. Türkiye iyiye gitmiyor. Öyle bir algı yaratıyorlar ki Türkiye’de her şey güllük gülistanlık” ifadelerine yer verdi.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem