17 Ağustos 2019 Cumartesi
Bellona

“Hiçbir muhalefet partisi ekmeği konuşmuyor”

“Hiçbir muhalefet partisi ekmeği konuşmuyor”
Siyaset Yazdır

Haber

İYİ Parti Genel Merkez yöneticileri, İYİ’lik Kervanı programı kapsamında ilimize gelerek Esnaf Odaları Birliğini ziyaret etti. Ziyarette söz alan Fırıncılar Odası Başkanı Ali Sarı, “Hiçbir muhalefet partisi ekmeği konuşmuyor” dedi

İYİ Parti Genel Merkezi tarafından düzenlenen İyilik Kervanı programı kapsamında dün Genel Merkezden önemli isimler, Kocaeli’ye gelerek bir dizi ziyaretler gerçekleştirdi. İlk olarak İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız ve yönetimine ziyarette bulunuldu. Ardından STK ziyaretleri gerçekleştirildi. Ziyaretlere İl ve İlçe Teşkilatlarının yanı sıra Genel Merkez Divan Üyesi Koray Aydın, Milletvekili Halil İbrahim Oral, Genel İdare Kurulu üyeleri Ali Türkşen, Hana Akyüz, Mesut Özarslan, Kurucu üyeler Ayhan Çevik, Bilal Karaca, Coşkun Yıldırım, Mehmet Arslan, Ruhittin Sönmez, Sevinç Gümüş de katılım sağladı.

 

ESNAF ODALARI BİRLİĞİNE GİTTİLER

İl binasında düzenlenen basın açıklamasının ardından İYİ’lik Kervanı programı kapsamında İYİ Parti İl Teşkilatı ve Genel Merkez yöneticileri, Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne ziyarette bulundu. Ziyarette Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Kadir Durmuş ve esnaf odaları başkanları yer aldı. Ziyarette Durmuş, İYİ Parti ekibine ziyaretten dolayı teşekkür etti.

 

470 MİLYAR DOLAR BORCUMUZ VAR

Ziyarette konuşan Genel Merkez Divan Kurulu Üyesi Koray Aydın, “İYİ Parti Genel Merkezi olarak İYİ’lik Kervanı programı kapsamında tüm illeri geziyoruz. Bu hafta Doğu ve Güneydoğu illerine gidilecek. Ben de Van’a gideceğim. Vatandaşımızla bir araya gelerek sorunlarını dinliyoruz. Daha yönetimimizle üyelerimizle tanışmamışken alelacele seçime gitmek zorunda kaldık. Dolayısıyla bunu Türkiye’de daha organize bir yapıya bürünmek için 81 ilde değişiklik yaptık. Mahalli seçimde en iyi performansı sergileyecek bir ekibe sahip olduğumuzu düşünüyorum. Türkiye bir kriz yaşıyor. Bizim Türkiye olarak 470 milyar dolar borcumuz var” şeklinde konuştu.

 

MUHALİF PARTİLER EKMEĞİ HİÇ KONUŞMUYOR

Ziyarete katılanlardan Fırıncılar Odası Başkanı Ali Sarı söz alarak “Hiçbir muhalefet partisi ekmek konusunu hiç konuşmuyor. Bütün girdileri yüzde 50 artmış bir ürüne sen zam yapamazsın demek etik değil. Ekmekte kurumsal markette tüm fırıncıları ezdiler. Bakkal da 10 liraya aldığını 12 liraya satmak zorunda” ifadelerine yer verdi.

 

DEVLETTE BİR İSRAF VAR

Sarı’nın ardından ekonomik krizle devam eden Aydın, “Marketler bu işlerde kendi karlarını ayarlayarak satış yapıyorlar. Bazıları zam yapıyor göstermelik olarak. Herkesin birbirini kandırdığı bir durum var. İsraf şu anda genele yayılmış. Tüm devlet kademelerinde de israf var. Ben çocuklarıma da diyorum: Hiçbir işe kalkışmayın, borç yapmayın, keseden yiyin. Türkiye’nin bu sıkıntıyı kısa sürede atlatamayacak. Bir durum tespiti yapılmalı. Şu anda müthiş bir dağınıklık var. Milliyetçi bir insanım. Ülkeye gelecek zarardan en ufak şekilde şüphelenirim” sözlerini kullandı.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem