17 Ağustos 2019 Cumartesi
Bellona

Bizim bir hayalimiz var. Güçlü başkan, güçlü devlet

Bizim bir hayalimiz var. Güçlü başkan, güçlü devlet
Röportaj Yazdır

Öztürk Grup Yönetim Kurulu Başkanı, AK Parti Kocaeli Milletvekili Aday Adayı Abdin Öztürk ile iş yaşamından siyasete, Kocaeli’den sivil topluma kadar uzanan keyifli bir röportaj yaptık. Yaptırdığı dünyanın ikinci büyük, ülkemizin en büyük Türk Bayrağı ile de tanınan Öztürk’ün çok özel açıklamalarını keyifle okuyacaksınız

Merhabalar Abdin Bey. Sizi biraz tanıyabilir miyiz? 

Merhaba. Ben Ak Parti Kocaeli Milletvekili Aday Adayı Abdin Öztürk. 1977 Iğdır doğumluyum. Eğitimi Van’da tamamladım. Askerlik görevimi de yine Van’da yaptım. Evliyim ve 3 çocuk babasıyım. Başta akaryakıt sektörü olmak üzere bir çok sektörde yaklaşık 30 yıldır hizmet vermekte olan aile şirketimiz Öztürk Grup’ta yönetim kurulu başkanlığı görevini sürdürmekteyim.

 

Son zamanlarda bölgemize yapılan bir çok yatırımda sizin adınızı görmekteyiz? Kocaeli’de yatırım yapma fikri nasıl oluştu. Biraz bahseder misiniz?

2007 yılından beri Kocaelimizde ikamet etmekteyim. Ve ilk geldiğim günden itibaren yatırımlarımıza burada ağırlık vermeye karar verdik. Bizler ülkemizin bir çok yerinde faaliyet gösteren bir şirketler topluluğuyuz. Hal böyle olunca da doyduğum, ailemin yaşadığı, çocuklarımın doğup büyüdüğü topraklar olan Kocaelimizin daha iyi seviyelerde olması için elimden geleni yapmaya çalışıyorum ve bu isteğim de son nefesime kadar devam edecek bir istek aslında. Bugün sadece Kocaeli’de ki yatırımlarımız da çalışan 150 den fazla personelimiz bulunmakta ve ilerleyen günlerde de hedefimiz bu sayımızı daha yükseğe çıkarmak ve bir çok aileye bu konu da yardımcı olabilmek ve iş imkanı sağlayabilmek.

 

Malum iş hayatınız oldukça yoğun bir şekilde devam ediyor. Peki bu yoğunlukta siyaset yolculuğunuz ne zaman başladı.

Siyaset bizde aile mirası gibidir. Aile büyüklerimiz de geçmiş dönemler de gerek parti içi görevler de gerekse de dışarıdan destekçi olarak sürekli siyaset ile iç içe olmuşlardır. Ailemizin en önemli değerleri arasında vatan, millet, bayrak ve inançlarımız gelmektedir. Bundan dolayıdır ki devletimize karşı görev ve sorumluluklarımızın bilincinde olmamızdan dolayı aslında siyasetin sürekli içindeyiz. Ak Parti’mizin kurulduğu günden bugüne kadar her anlamda destekçi olmaya çalışan bir Ak Dava gönüllüsüyüm. Yoğun iş tempomuz arasında fırsat bulduğum her zaman davam için destek vermekten de büyük bir onur duymaktayım.

 

24 Haziran seçimlerine her geçen gün daha da yaklaşmaktayız ve siz de aday adayları arasında yer almaktasınız. Neden milletvekilliği aday adaylığı?

Milletvekilliği sürecinden önce altını çizmek istediğim bir iki husus var. Bunlardan ilki ülkemizin bir çok yerinde yatırımları olan bir işveren olmam. Ve bundan dolayı da sürekli seyahat halinde olan birisiyim. Hal böyle olunca da bir yerde gördüğünüz eksiklik ve ya yanlış uygulama aslında sadece orada olmuş gibi kabul edilmesi oldukça yanlış olan bir durum. Ve bir yerde yaşanan bu durum aslında bir çok yerde yaşanan ortak bir sorun olabiliyor. Gözlem yapmayı ve yaptığı gözlemleri de ufak notlar halinde yazıp ara ara bunları gözden geçiren birisiyim. Onun için de gördüğüm eksiklikleri artıya, yapılan iyi hizmetleri de daha iyi de taşıyabilmek için milletvekilliği sürecine girmeye karar verdim. Ülkemizin son dönemde bir çok alanda aldığı başarıların mimarı olan Cumhurbaşkanımızın çağırısına, mücadelesine kayıtsız kalmak bana göre uygun olmayan bir davranış olduğu için de bu süreçte aktif olarak görev almak istedim. Ayrıca bir çok sivil toplum kuruluşunda aktif olarak görev almam ve tabi ki de aslında bir çok kişinin bilmediği bayrak sevdası bir kişi olmam.

 

Sivil Toplum Kuruşları ile olan bağınızı ve bayrak sevdanızı değerli okuyucularımızla da paylaşır mısınız ?

 

Memnuniyetle. Aktif olarak rol aldığım sivil toplum kuruluşları Türkiye Kars Ardahan Iğdır Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi, Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyesi,15 Temmuz Demokrasi Şehitleri, Gazileri ve Terör Mağdurları Derneği Genel Başkan Yardımcısı, Kocaeli Ticaret Odası Meclis Üyesi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Delege Üyesi olarak görev almaktayım. Her bir sivil toplum kuruluşu birbirinden değerli ve katma değeri yüksek olduğu için fırsat bulduğum her zaman da projelerinde de aktif olarak yer almaya çalışıyorum. Bayrak sevdama gelince. Rengini vatan savunmasında canını vermekten bir an bile çekinmeyen aziz şehitlerimizin kanlarından alan şanlı bayrağımızın yeri göklere en yakın olan yerdir. Onun içindir ki uygun olan her noktaya bu bayrakları diktirmek için büyük bir özveri göstermekteyim. Dünyanın en uzun bayrak direği ve en büyük dalgalanan bayrağını ülkemize kazandırmak için büyük mücadele verdim ve sonunda Samsun ilinin Kavak ilçesine dikilmesini gerçekleştirdim. 117 metre yüksekliğe ve 2000 metrekare alana sahip olan bayrağımız hala nazlı bir şekil de göklerde dalgalanmakta. Türkiye’de birinci, dünya da ikinci sırada yer almaktadır. Kocaeli’nde de 4 adet 30 metre yükseklikte 150 m² görsel alana sahip bayraklarımız bulunmaktadır. Ülkemizin çeşitli yerlerinde diktiğimiz bayrakların her birinin anıtına bir şehidimizin ismini veriyoruz. Direklerinin görseli olan yerlerinde aziz şehitlerimizin isimlerini vermekteyim.

 

Aday adaylarına baktığımız da doğu kökenli bir çok aday adayı var. Bu durum hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bu durumdan tabi ki memnuniyet duyuyorum. Nedenine gelince. Bizler doğu ve güneydoğu halkı olarak gerek elde olmayan sebeplerden, gerekse de geçmiş dönemde yapılan yanlış uygulamalardan dolayı oldukça zor dönemleri yaşayan insanlardır. Ben dahil olmak üzere tanıdığım bir çok kişi zor şartlar da hayatlarını idame ettirmeye çalışıyor ve tabiri caiz ise tırnaklarını kazarak bir yerlere geliyorlar. Bugün Kocaeli’de Kars Ardahan ve Iğdır’lı seçmen sayısını toplam olarak aldığınız da en çok oya sahip olduğu rahatlıkla görülebilmektedir. Peki bu kadar seçmeni olan bir bölgenin bir milletvekili olması mı mantıklı olan yoksa olmaması mı? Aslında bu değerlendirmeyi kamuoyunun yapmasının daha sağlıklı olacağı kanaatindeyim. Gönül ister ki bir çok hemşerimin meclis sıralarında yer almasıdır.

 

Kocaeli ili ilgili projeleriniz nelerdir?

Kocaeli'miz sanayi anlamında ülkemizin lokomotifi olan bir yer. Bundan dolayı da sanayi kenti olarak bilinmektedir. Aslında ilimizin sanayi dışında da sahip olduğu güzellikler var. Önemli olan ise sahip olduklarınızdan ziyade onları avantaja çevirecek şekilde kullanmanızdır. Kocaelimiz aslında bir turizm kentidir Kocaeli'miz aslında bir deniz kenarı kentidir. Ulaşım ağının tam kalbinde yer alan bir kenttir. Bugün Anadolu başta olmak üzere bir çok sınır komşumuzun İstanbul'a oradan da Avrupa'ya karayolu ile ulaşmasında Kocaeli bir geçiş noktasıdır. Buralar geçmiş dönemde ticaret yolunun önemli bir kısmına sahip olan değerli bir bölgedir. Hal böyle olunca da başta turizm olmak üzere bir çok alanda Kocaeli'mize, hemşerilerimize yarar sağlayacak projelerimiz var, profesyonel ekip arkadaşlarımız bu konular üzerinde titizlikle çalışmalarına devam etmektedirler. Ve yakın zamanda da projelerimizi siz değerli basın mensupları aracılığıyla hemşerilerimizle paylaşmış olacağız.

 

Peki  secime nasıl hazırlanıyorsunuz? Malum zaman az ve gidecek çok yer var?

Gidilecek çok yer var ve zaman kısıtlı. Ama bu bize engel değil. Çünkü benim milletvekili olmak ile ilgili düşüncem yeni oluşan bir gelişme değil. Onun için geçmişte belli başlı hazırlık çalışmalarına başlamıştım. Cumhurbaşkanımızın seçim tarihini 24 Haziran olarak açıklamasıyla beraber alanında uzman olan profesyonel ekip arkadaşlarım zaman kaybetmeden çalışmalarına başladılar. Günlük planla hareket etmekteyiz  ve gün sonunda planlama ve değerlendirme günün başlangıcında da son kontrol toplantılarını yaparak çalışmaya başlıyoruz.

 

Son olarak eklemek İstedikleriniz nelerdir?

Öncelikle seçimin ülkemizin için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Bizim bir hayalimiz var. Güçlü başkan, güçlü devlet. Bu hayalimizi gerçekleştirmek için de Cumhurbaşkanımızın daima yanında olduğumuzu açıkça belirtmek isterim. Hepimiz 15 Temmuz Hain Darbe Girişim sürecini çok iyi biliyoruz. Ve bir çoğumuz da bu işin miladi olarak 17/25 Aralık sürecini gösteriyor. Bana göre bu sürecin öncesi de var. Davos toplantısında Cumhurbaşkanımızın One Minute çıkışı tüm dünyaya ders niteliği taşımaktadır. Bu çıkış bir çok kişiyi rahatsız etti. Çünkü Türkiye onların bildiği Türkiye değildi artık. Güçlü, kararlı, söz sahibi üretken bir Türkiye ile karşılaşınca panik yaptılar ve saldırıları peş peşe gelmeye başladı. Ama Rabbime şükürler olsun ki her saldırıyı başarı ile def etmeyi bizlere nasip eyledi  ve daha güçlü olmak için canla başla çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz. Aday gösterilsem de gösterilmesem de  bu kutlu davanın bir neferi olmaya devam edeceğim. Rabbim yar ve yardımcımız olsun.

bayrak

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem