17 Ağustos 2019 Cumartesi
Bellona

"Milletvekili değil, milletin vekili olunmalı"

Milletvekili değil, milletin vekili olunmalı
Röportaj Yazdır

24 Haziran seçimleri için iddialı bir şekilde hazırlanan AK Parti Milletvekili Aday Adayı Ertekin Akbulak, "Milletvekilleri Ankara'dan çıkmalı. Milletvekili değil, milletin vekili olmalı" dedi

Semrel AŞÇI Pınar GÜL

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın erken seçim tarihini açıklamasının ardından siyasi partilerde maraton başladı. İl ve ilçe teşkilatları bir yandan çalışmalarını sürdürürken diğer yandan milletvekilliği aday adayları da yavaş yavaş gün yüzüne çıkıyor. Milletvekilliği aday adaylığı için en çok başvuru yapılan parti olan AK Parti Kocaeli'de bir aday adayı da ilimizin tanınan ve sevilen iş adamlarından ERG Design Gemi Donatım Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Ertekin Akbulak. 24 Haziran seçimleri için oldukça iddialı olduğunu belirten Akbulak, gazetemize yaptığı açıklamalarında özellikle Kocaeli'de en fazla nüfusa sahip Kars, Ardahan, Iğdır derneklerinden tam destek sözü aldığını vurguladı. Bu anlamda 25 STK'dan destek sözü aldığını belirten Akbulak, milletvekillerinin Ankara'dan çıkıp halkın içine karışmaları gerektiğinin altını çizerken mevcut milletvekillerine de eleştiride bulundu.

 

YÖNETİCİ OLUNCA FAYDALI OLUYORSUNUZ

Gazetemize açıklamalarda bulunan Ertekin Akbulak, "Hem ülkemiz için hem partimiz için hayırlısı olsun. 2015'te dernek kurduk. Büyüklerimizin desteği ile dernek başkanlığı yaptık. Birçok derneğin yapmadığı asli görevleri biz yapmaya başladık. Sosyal alanda insanlarla temas kurunca şunu gördük: Yönetici olunca biraz daha insanlara faydanız olabiliyor. Tabanda belki bireysel olarak iki bayrak asıyorsunuz, gidip bir yerlerden oy istiyorsunuz ama yönetici olunca farklı. Mesela birçok spor kulübünün içindeyim. Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu'nda disiplin kurulu üyesiyim. Plajyolu Spor Kulübü'nde başkan vekilliği yapıyorum. Sırrıpaşa Spor Kulübü'nde de manevi yöneticiyiz. Memleket yararına yapılan tüm işlerin içinde olmaya gayret gösteriyoruz" dedi.

 

DERNEKTE SİYASET YASAK

Devamında Akbulak, milletvekili olmanın faydalarına değinirken "Tabandaki ihtiyaçları az çok biliyoruz. Mevcut milletvekillerini kötülemiyorum, ama bana göre biraz daha Ankara'da değil de milletin içinde, milletvekili değil de milletin vekili olunmalı diye düşünüyoruz ve çok iddialı konuşuyoruz. Allah nasip eder de bu görevi alırsak vekillik nasıl olur ispatlayacağız. Bana göre Ankara'da resmi işin ne kadarsa o kadar kalacaksın, sonrasında da bölgende olacaksın. Ben STK başkanlığı yapıyorum. Bize de seçim dönemi geldiler, destek istediler. Haftaya geleceğim, ayda bir uğrayacağım dediler. 5 yıl geçti gelmediler. O bize söz verenler işlerini yapmadı. Bizim dernek yönetimi olarak aldığımız bir karar var. Dernek içinde siyaset yasaktır. Kapıdan içeri girildiğinde kimse siyaset konuşamaz" dedi.

 

KOCAELİ'DEN BİR TANE KARSLI VEKİL YOK

Devamında Akbulak, "Ben sosyal medyada aday olacağımı duyurduktan sonra aşağı yukarı 30 tane sivil toplum örgütünü ziyaret ettim. . Öncelikle Karslı olmamdan dolayı Kars, Ardahan, Iğdır derneklerini dolaştık. Önce ailenizin, en yakınlarınızın desteğini almak zorundasınız. Kocaeli'de Kars, Ardahan, Iğdır olarak 120 bini aşan nüfusumuz var. Bunların da tam desteğini aldık. Cumhuriyet kurulalı 100 yıl olmuş bir tane milletvekili Kocaeli'den çıkmamış. Belki biz talip olmamışız ama bundan sonra biz talibiz. O eksiği tamamlamak istiyoruz" şeklinde konuştu.

 

CEMEVİ ZİYARETİMİZ OLACAK

Ardından 20-30 dernekle bir araya gelip istişare edeceklerini belirten Akbulak, "Ne kadar dernek varsa istişare edeceğiz. Kimseyle bir kırgınlığım yoktur. Her kesimden insana, özellikle bizden olmayana gitmeye gayret ediyoruz. Seçim süreci başlıyor, adaylara bakıyorum hep aynı kişilerle dolaşıyorlar. Önemli olan sizin gibi düşünmeyenlerin sizi nasıl karşıladığı değil, nasıl uğurladığıdır. CHP Derince İlçe Başkanı Nihat Değer çok kıymetli ağabeyimdir. Pazartesiden sonra Cemevi ziyaretimiz olacak. Tüm ilçeleri dolaşmaya çalışıyoruz" ifadelerine yer verdi.

 

ÇOK SERT SİYASETE KARŞIYIM

Ülke olarak zor bir süreçten geçildiğini dile getiren milletvekili aday adayı Akbulak, "Yurtdışında biz zalim olarak gösteriliyoruz. Ama bunun en büyük sebebi kendi içimizde bir birliğin olmaması. Ben çok sert siyasete karşıyım. Parti liderleri birbirlerine ağır ithamlarda bulunuyor. Bizler biraz daha naif siyasetten yanayız. Kendi partimle alakalı bir özeleştiri yapayım. Bazı isimler çok fazla kalıyor yerinde. İşlerini Reis'e göre yapmıyorlar. Bugün 15 Temmuz'u, 17-25 Aralıkları yaşadık. Vekillere bakıyorsunuz icraatta yoklar, insanların yanında değiller. Yenilenme olmazsa ciddi bir oy kaybı yaşarız, ama Reis bunu düşünüyor, büyük ihtimalle yapacak. Bir ara metal yorgunluk dedi. Bunun devamı da gelecek" şeklinde konuştu.

 

EN BÜYÜK DİKTATÖR SENSİN

CHP'den 15 vekilin İYİ Parti'ye geçmesi ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Akbulak, "Baktığınızda Meral Akşener çıktığı günden beri hangi projesini açıkladı? Genel parti propagandalarını Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı karalamak üzerine kurmuşlar. Kılıçdaroğlu da diğerleri de bunu yapıyor. Diyorlar ki hiçbir şey yapmadılar. Yukarda Allah var. Kendileri proje ile gelse bir şeyler olabilir, ama hiç proje üretmiyorlar. Diktatör diyorlar. Kusura bakma kardeşim, 8 tane seçim kaybetmişsin o koltuğuna yapışmışsın. En büyük diktatör sensin" sözlerini kullandı.

 

İYİ PARTİ'YE GEÇENLERİN YÜZDE 90'I DÖNECEK

Ertekin Akbulak, "MHP'li bir büyüğüm dedi ki: Geçen dönem Sayın Bahçeli'ye çok kızdım, oy vermeyecektim. Ama sandık başına gidince kıyamadım, yine gittim mührümü bastım dedi. İnsanlar bu alışkanlığı kolay bırakmıyor. 15 Temmuz sürecinde MHP bu ülkenin belki de mihenk taşıydı. Devlet Bahçeli siyasi kariyerden çok devletin bekasıdır. İYİ Parti'ye geçenlerin yüzde 90'ı geri gelecektir. Zaten biraz daha menfaati geride kalmış kişiler İYİ Parti'ye geçti" ifadelerine yer verdi.

 

CUMHURBAŞKANIMIZ YÜZDE 55 ALIR

Seçimlerde beklediği oy oranını da açıklayan Akbulak, "Cumhurbaşkanlığı adayımızın yüzde 55’in altında kalacağına inanmıyorum. Ama milletvekilliğinde, cumhurbaşkanlığından yüzde 12 aşağı kalacağı söyleniyor. Yüzde 42'lerde olacağı söyleniyor. Ben de AK Parti'deki yeni yüzlerle o açığın kapanacağına inanıyorum. Bu durum da aslında Reis için sıkıntı. Cumhurbaşkanı olarak yüzde 55 oy alırken, parti olarak yüzde 42'de kalmak ciddi bir itibar kaybı. Gençlik kolları hazır.Eşim de kadın kollarında çalışıyor" dedi.

 

ÜLKE ALEYHİNE OLANLARI ONAYLAMAM

Meclisteki milletvekili sandalye dağılımının önemi ile ilgili konuşan Akbulak, "Partilerin menfaatleriyle alakalı mutlaka parti tüzüğüne uymanız gerekiyor. Örneğin çocuk istismarı meclisin gündeminde. Benim 5 tane kızım var. Bugün onların başına gelebilecek bir duruma ben nasıl onay veririm. Bana göre o tür insanlara verilebilecek en büyük ceza verilmeli. Eğer ülke ve milletin aleyhine bir şey oylanıyorsa bunu onaylama şansım yok" şeklinde konuştu.

 

REİS FETÖ'NÜN ATEŞİNİ YAKACAK

Son olarak FETÖ'nün tamamen temizlenmediğini belirten Akbulak, "Ülke menfaatine aykırı hareket ediyorsan o zaman FETÖ'den ne farkın kalır. En büyük zararı da FETÖ verdi. FETÖ de henüz tamamen temizlenmedi. Reis bu seçimle beraber FETÖ’nün ateşini yakacak. Temizleyecek. Yeni yeni devlet düşmanları, terör grupları da yaratmamak lazım. Bu konuda da hatalar yapılabiliyor. Ama yüksek makamlarda hala olanlar var. Reis bununla ilgili çalışmalarını sürdürecektir" ifadelerine yer verdi.

 

ERTEKİN AKBULAK KİMDİR?

1975 Kars Sarıkamış doğumlu. 1979’dan beri Derince’de ikamet ediyor. Babası erken yaşta vefat edince erken hayata atılan Akbulak, yaklaşık 22-23 yıldır gemi sektöründe çalışıyor. ERG Design Yönetim Kurulu Başkanlığını yapan Akbulak, İstanbul, Yalova ve Kocaeli tersanelerinde çalışıyor. Evli ve 6 çocuk babası. Kurulduğu yıldan beri üyesi olduğu AK Parti'de yönetici olarak hiç görev almadı. 24 Haziran Seçimleri için AK Parti'den milletvekili aday adaylığını koydu.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem