18 Ocak 2019 Cuma

Esra Tolu milletvekili adayı mı oluyor?

Esra Tolu milletvekili adayı mı oluyor?
Siyaset Yazdır

Esra Tolu Ankara’ya giderek İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i ziyaret etti. Tolu’nun bu ziyareti siyasi kulislerde milletvekili adayı olacağı yönünde yorumlandı. Partide cinsiyet kotası göz önüne alındığında Tolu’nun bir sürpriz olmazsa aday olması bekleniyor

İYİ Parti Derince İlçe Teşkilatı yöneticileri İl Başkanlığına dilekçe vererek ilçe başkanlarının görevden alınmasını talep etmişti. 33 kişiden oluşan ilçe yönetiminin 22 yöneticisi İlçe Başkanları Esra Tolu’nun görevini iyi yapmadığını ileri sürerek görevden alınmasını istemişti. İl Başkanı Serdar Kaman, 22 ilçe yöneticisinden gelen dilekçeleri incelediği, durumu Genel Merkez ile paylaşmıştı. Esra Tolu yaşanan bu gelişmelerin ardından istifa dilekçesini İl Başkanına iletmişti. 

 

İSTİFAM YÖNETİMLE ALAKALI DEĞİL

Gazetemize konuşan Esra Tolu,  "Benim istifam şimdiki yönetimle alakalı değil eğer öyle olsaydı, 20 gün öncesinden istifamı sunardım. Biz partimiz için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ülkemiz için her şeyin hayırlısı olsun." dedi.

 

ADAYLIK SÖZÜ VERMEM

Öte yandan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener yaptığı açıklamada,  "İl ve ilçe teşiklat başkanlarına kimseye istifa edin ya da etmeyin demem, adaylık sözü vermem. Teşkilatlar sahipsiz kalmasın" dedi.

 

 

 

 Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford English Time'ın reklamı hk. Medicalpark Yuvacık su BasiskeleSanayi
YEDİ İKLİM Kültür Okulları konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu