25 Nisan 2019 Perşembe

Bilgi Köprüsü’nden duygusal anma

Bilgi Köprüsü’nden duygusal anma
Güncel Yazdır

Özel Bilgi Köprüsü Montessori Anaokulu, 18 Mart Çanakkale Şehitleri’ni duygusal bir gösteri ile andı. Okul yönetimi, Afrin harekatına destek amacıyla anlamlı bir bağış kampanyası da başlattı

İzmit Yenişehir Mahallesi Arda Sokak No:39 adresinde bulunan Özel Montessori Anaokulu, 18 Mart Çanakkale Şehitleri’ni Anma gününde duygusal bir etkinliğe imza attı. Drama öğretmeni Erhan Demiray gözetiminde, okul tiyatro sahnesinde hazırlanan gösteride Çanakkale Savaşı’nda Mehmetçiğin cephede hangi şartlarda hayatta kaldığı canlandırdı. Murat Başaran’ın “Gülümse Anne” isimli şarkısı eşliğinde annelerin çocuklarını uğurlama sahnesinde izleyenler gözyaşlarını tutamadı.

 

MEHMETÇİĞE BAĞIŞ
Yakalşık bir saat süren özel gösterinin ardından çocuklar öğretmenleri eşliğinde ellerinde Türk Bayraklarıyla, İzmit Yahya Kaptan Mahallesi Demokrasi Bulvarı’nda bulunan Kınalı Asker Parkı’na gitti. Çanakkale Destanı’nı anlatan temaların yer aldığı parkı gezen öğrenciler, Mehmetçiğin 103 yıl önce yazdığı destan hakkında daha çok şey öğrendi. Bu arada okul yönetimi de anlamlı bir bağış kampanyası kararı aldı. Buna göre yeni doğum yapan öğrenci annelerine çiçek göndermek yerine adına Afrin Harekatı’ndaki Mehmetçiğe destek için Mehmetçik Vakfı’na bağış yapılması kararlaştırıldı.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su
YEDİ İKLİM Global Gayrimenkul konak_dr Davetiyem BasiskeleSanayi