18 Ağustos 2019 Pazar
Bellona

Tabipler Odası’nda tabuyu yıkacağız

Tabipler Odası’nda tabuyu yıkacağız
Röportaj Yazdır

Haber

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Aydın Ünlü, parti olarak sivil toplum kuruluşlarıyla diyaloğu geliştirmek istediklerini belirterek, “Milliyetçi Hekimler Derneğini kurarak tabipleri odasındaki tabuyu yıkmak isteyen bir MHP var. Tüm odalarda MHP olmak zorunda. Buralarda olmadan ben varım, iddialıyım, güçlüyüm diyemezsin.” dedi

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü ile teşkilat çalışmaları, il başkanları masası, “Muhatap almadığı” İYİ Parti’ye yönelik söylemleri, yerli otomobil konusu, seçimler ve halı sahada kopan ayakkabısının topuğu üzerine keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

 

İlk olarak 18 Mart tarihinde gerçekleştirilecek büyük kurultayla başlayalım. MHP Kocaeli teşkilatı olarak nasıl bir organizasyon yapacaksınız?

 

Teşkilatımızın gündemi 18 Mart’ta yapılacak olan büyük kurultaydır. Kurultaya 41 otobüsle yaklaşık 2 bin 500 kişilik katılım gerçekleştireceğiz. Teşkilatımız gidiş – geliş organizasyonunu yapacak. 25 üst kurul delegemiz kurultayda oy kullanacak.

 

Döndükten sonra çalışma programı nasıl ilerleyecek?

 

Döner dönmez kendi çalışma planımızı uygulayacağız. 20 araç yaklaşık 80 kişiden oluşan ekiplerimiz 3 Nisan’dan başlayıp 27 Nisan’a kadar 3 bin 488 tane MHP sandık görevlilerini yaşadıkları mahallede ziyaret edecek. 487 okul başkanı, 474 mahalle başkanı da ziyaret edilecek. Bu görevlilerimize “Sizi önemsiyoruz, sizi önemsiyoruz” diyecek ve ESG listeleri teslim edilecek. Her sandık görevlisinden en az 10 üye isteyeceğiz. Bilinçli üye istiyoruz. 3 bin 488 çarpı 10 bir de bilinçli bir parti üyesi, seçmen listesini almış seçmen görevlisi, mahalle başkanı, okul başkanı olacak. İlçelerde 2 Mayıs Çarşamba günü ile 15 Mayıs’ta sona erecek bir eğitim programımız olacak. Hazirun listeleri salonun girişine asılacak. Çoğunluk sağlandığında toplantı başlayacak. Eğer çoğunluk sağlanmazsa o eğitim programı o ilçede ertelenecek. O toplantıya çoğunluğu getiremiyorsa bir teşkilat uyarısını alacak.

 

“FOTOĞRAF ÜLKÜCÜLERİ YOK ARTIK” 

16 Mayıs günü Ramazanın ilk günü. Ramazan’ın ilk gününden itibaren MHP Kocaeli teşkilatı mahalle başkanı, okul başkanı ve sandık görevlisiyle iftar yapacak. MHP İl başkanı sandık görevlisiyle yan yana oturacak. Öyle fotoğraf ülkücüleri, protokol ülkücüleri yok. Benim için mahallesinde oy isteyen mahalle görevlisine sarılacağım, onunla birlikte iftar yapacağım, çorba içeceğim. MHP hücresinde, özelinde planı olan bir MHP olacak. Akşam partiye geldiğimizde ilçelerdeki durumunu bilen MHP olacak. Böyle bir yapının son düzenlemeleri yapıyoruz. 40 bin 50 bin arasında bilinçli üye ile seçim mahallinde olacağız. MHP seçime bir yıl boyunca veri alacak. Sandık başkanı seçmeninin akşam yemeği bile bilecek.         

 

“Teşkilat olarak daha iyi yapmalıyız” dediğiniz bir konu var mı?

 

Sivil toplum kuruluşlarıyla diyaloğumuzu daha da geliştirmeliyiz. Bizim daha aktif olmamız lazım. MHP Kocaeli Milliyetçi Muhafazakar İş Adamları Derneğini (KOMİAD) kurdu. Kendi avukatları, doktorları olan bir parti olmalı. Bugün KOTO Başkanı Necmi Bulut, Emlakçılar Odası Başkanı Alpay Hacıoğlu gibi isimleri sonuna kadar destekliyoruz, arkalarındayız. Yarın Baro başkanı çıkaracağız. Tabipler odasında sıkıntı var. Milliyetçi Hekimler Derneğini kurarak tabipleri odasındaki tabuyu yıkmak isteyen bir MHP var. Eksiğimizi tamamlamak zorundayız. Tüm odalarda MHP olmak zorunda. Buralarda olmadan ben varım, iddialıyım, güçlüyüm diyemezsin.

 

İl Başkanları masasına ilişkin neler söylersiniz?

 

CHP’nin il başkanı Cengiz Sarıbay gerçekten bir değerdir. Tabanın baskısı ya da başka nedenlerden dolayı uzlaşı masası dediği o masadan kalktı. CHP aslında hep uzlaşıdan yana olan bir siyasi partidir ama bugün Kocaeli’de uzlaşı için kurulmuş masadan kalkmak zorunda kaldı. Yani şiddet yanlısı bir görüş anlamındadır bu. Sen masadan niye kalkıyorsun? Uzlaşı kültürü var burada. Bu ben çatışma istiyorum demektir. CHP’nin kalkmasıyla bugün milli ittifakın kurulması, gibi organizasyonlara baktığınızda milli ittifakın karşısında başka bir ittifak kurulacak. O ittifak kurulduğunda Kocaeli’de ikinci masanın kurulacağını düşünüyorum. Siyasi parti ismi vermiyorum. Masadan kalkan bir daha o masaya geri dönemez. Kocaeli’yi sahiplenmek adına kurulmuş masadan kalkan bir daha o masaya işler düzeldiğinde, her şey güllük gülistanlık olduğunda Aydın Ünlü hayır diyecek. O siyasi parti il başkanını değiştirdiğinde oturabilir, ama o başkan oturamaz.

 

Sizin yerli otomobilin Kocaeli’de üretilmesi konusunda bir ısrarınız, söyleminiz vardı. Kocaeli’de o konuda şu an için bir hareketlilik gözükmüyor. Yerli otomobil konusunda gündem zayıf gözüküyor.

 

Bu durumu nasıl değerlendirirsiniz?

 

Kocaeli’nin hastalığı bu. Kocaeli kendi değerlerine sahip çıkmıyor. Biz Kocaeli’de yapılan iyi şeylere sahip çıkıyoruz. Örneğin valilik uyuşturucu ile ilgili bir proje yaptı destek verdik. Yine valilik açık kapı uygulaması hayata soktu. O uygulamaya başvuru yok. Mecburen birkaç ay sonra kaldıracaklardır onu. Ben sorunları olup siyasi partileri arayan insanları oraya yönlendiriyorum. Kocaeli kendi değerlerine sahip çıkmak zorunda. Kocaeli’ye ben üçüncü üniversitenin er ya da geç geleceğini düşünüyorum. Bu konuyla ilgili de sayın Fikri Işık’la Ankara’da bir kez daha görüşeceğiz. Kocaeli artık kendi değerlerine sahip çıkmalı. Partiler artık 7 yıllık ittifak kurduklarını ifade ediyorlarsa artık siyaset ikinci plandadır. Ülkemizi tahrip edenleri tamirat dönemi başlamıştır.

 

MİA projesi hakkında neler düşünüyorsunuz?

 

MİA Kocaeli için iyi bir proje. İçinde ne vardır, ne yoktur beni hiç ilgilendirmiyor. Bugün İzmit bir marka şehir olacaksa, bataklık olan yer iş merkezlerinin olacağı bir yer olacaksa, kent için faydalı bir projeyse biz bunun bir an önce hayata geçirilmesinden yanayız. Herkesin yorum yaptığı bir konu. Ben hak sahibi değilim orada. Hak sahipleri MİA bir an önce geçmeli diyor. Güzel bir proje. Bir an önce meclisten geçip, hayata geçirilmeli. MİA’nın ne kadar faydalı bir proje olduğunu herkes yaşayıp, görecek.

 

İYİ Parti’yi yönelik “Muhatap almam” yönünde söylemleriniz oldu. Fakat “muhatap almam” diyerek de muhatap almış olmuyor musunuz?

 

Ben hiç parti ismi lanse etmiyorum. O partinin ismini ağzıma almıyorum.  Ben yine muhatap almıyorum. Hallerine acıyorum. Allah’a yakın bize uzak olsunlar. Ne yaptıkları, ne yapacakları, siyaseten hedeflerinin ne olduğu inanın MHP Kocaeli İl Teşkilatını hiçbir şekilde ilgilendirmiyor. Biz onları kendimize bir engel çıkaracak bir konu olarak hiçbir zaman görmüyoruz. Önemsemiyoruz onları. Ne yaptıkları bizi alakadar etmez. Onun için biz kendi planımız çerçevesinde çalışmalarımızı yapıyoruz.

 

Geçtiğimiz günlerde merhum gazeteci İsmail Güneş anısında basın mensuplarının yer aldığı bir futbol müsabakası öncesi penaltı kullanırken ayakkabınızın topuğu çıktı ve ayakkabınızın topuğunu cebinize koydunuz. Bu durum orada bulunan AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan ve diğer katılımcıları kahkahalara boğdu. Bu konu hakkında neler söylersiniz?

 

Biz o gün havanın yağmurlu olmasından dolayı spor malzemelerimizi giyemedik. Her şeyi yerinde yapmak mantıklı. Takım elbiseyle, sahaya girip, penaltı atarsan başına gelecek olan odur. Bizim de başımıza gelmiştir. Kent protokolüyle, siyasi parti il başkanları, basın mensupları güzel bir futbol karşılaşmasını birlikteliği sağlamak adına gerçekleştirmeyi planladık. Muhtemelen bu plan nisan ayında hayata geçirilecektir.  Toplum çatışma istemiyor. Sorumlusu siyasi parti il başkanları. Biz Yenikapı ruhunu elimizden geldiği kadar ne yapmamız gerekiyorsa yapacağız. Biz birilerinin işine gelmiyor diye planımızdan vazgeçemeyiz.  

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem