18 Ocak 2019 Cuma

Basın Onur Günümüz kutlu olsun

Basın Onur Günümüz kutlu olsun
Güncel Yazdır

Haber

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti tarafından Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilk ve tek basın toplantısını 16 Ocak 1923’te İzmit’te gerçekleştirmesi nedeniyle her yıl kutlanan 16 Ocak Basın Onur Günü bu yıl da Başbakan Yardımcısı Fikri Işık’ın katılımıyla gerçekleşti

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilk ve tek basın toplantısını 16 Ocak 1923’te İzmit’te gerçekleştirmesi nedeniyle her yıl Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti tarafından kutlanan 16 Ocak Basın Onur Günü bu yıl da coşkulu bir şekilde kutlandı. Öncelikle Atatürk’ün İzmit’e trenle gelişini temsilen sabah 09.00’da İzmit Tren Garı’nda buluşan gazeteciler, yürüyerek Kültür Tepesi Atatürk Anıtı’na geçtiler. Devamında Basın Onur Günü nedeniyle KOGACE Başkanı Çetin Gürol gazetecilerle birlikte Atatürk Anıtı’na çelenk bırakırken hep birlikte Kasr-ı Hümayun’a geçilerek temsili basın toplantısı fotoğrafı verildi.

GALİLP HOCA (1)

ULUSAL MEDYADAN GAZETECİLER DE TÖRENDE

Daha sonra tören, Sabancı Kültür Merkezi’nde Başbakan Yardımcısı Fikri Işık’ın katılımıyla devam etti. Ayrıca törene TV 24 Programcısı Erdoğan Zentürk, Sabah NTV Yunanistan Temsilcisi Stelyo Berberakis, TRT Spikeri Tijen Karaş, A Haber Spikeri Banu El, Sabah Gazetesi Ankara Genel Yayın Yönetmeni Osman Altınışık, TRT Spor Spikeri Erdoğan Arıkan ve A Haber Yurt Haberler Müdürü Kerim Ulak da konuk olarak katıldı. Programda gazetecilere yönelik 5 dalda ödül töreni de düzenlendi. Törende Basın Sitesi ile ilgili gelişmeleri paylaşan Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, “Basın Sitesi ile ilgili bizden kaynaklanan bazı sıkıntılar oldu. Daha sonra arkadaşlarımızın uygun şartlarda ev sahibi olmaları için çalışmalar yapıldı. 1,5 2 ay içinde anahtarlar teslim edilecek” dedi. Törene katılan Habertürk Genel Müdürü Veyis Ateş de onur ödülüne layık görüldü.

IMG_3822

IMG_3829

 

BİLGİSAYAR (3)

 

KENT PROTOKOLÜ YALNIZ BIRAKMADI

Törene Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Vali Hüseyin Aksoy, EDOK Komutanı Kazım Dalkıran, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, Genel Sekreter İlhan Baylam, İl Jandarma Komutanı Albay Osman Aslan, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, Spor Spikeri Erdoğan Arıkan, KOÜ Rektör Yardımcısı Ercüment Çiftçi, 15 Temmuz’da darbeciler tarafından silah zoruyla darbe bildirisi okutulan TRT Haber Spikeri Tijen Karaş, Başsavcı Mehmet Ali Kurt, Baro Başkanı Sertif Gökçe, AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, MHP  İl Başkanı Aydın Ünlü, DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu, DP İl Başkanı Mustafa Nazlıgül, SP İl Başkanı Nurettin Çelik, Kocaeli Gazeteciler Cemiyet Başkanı Çetin Gürol, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, Gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni Hayrullah Demiray, gazetemizin Köşe Yazarı Galip Ataman, çok sayıda gazeteci ve davetli katılım sağladı.

BİLGİSAYAR (2)

 

ATATÜRK BUGÜN BİZİMLE

Programda ilk konuşan Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol, “Büyük önder bedenen aramızda yok. Fikirleri hala yolumuzu aydınlatıyorsa o yüzden bizimledir. Hoş geldin Atam. Gün geldi bağımsızlık mücadelemizi 15 Temmuz’da gösterdik. 95 yıl önce Büyük Atatürk, 16 Ocak 1923’te Kasr-ı Hümayun’da ilk ve tek basın toplantısını gerçekleştirmiştir. Bu kent için gazeteciler için çok önemli. Nitekim 1,5 yıl önce hain bir darbe girişimi yaşandı. Medya da demokrasiden bağımsızlıktan yana oldu. Bu toplantının bir başka önemi de Atatürk’ün bu kente verdiği değerdir. Bu özel gün Türkiye’de Basın Onur Günü olarak kutlanacak. Basın Sitesi ile ilgili Sayın Başbakan Yardımcımız Fikri Işık size sürprizi açıklayacak” şeklinde konuştu.

ONUR ÖDÜLÜ

 

ANADOLU BASINI İÇİN DE ÖNEMLİ OLACAK

Ardından Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Yılmaz Karaca, “Kocaeli Gazeteciler Cemiyetimize bir alkış istiyorum. Türkiye Gazeteciler Federasyonu yaptığı çalışmalarla Türkiye’ye örnek olmuştur. 16 Ocak gerçekten çok önemli bir gün. O gün geldiği zaman 100 kişi yoktu. O dönemin başkanı Halit Yılmaz, bunu uluslar arası haline getireceğiz dedi ve bayrağı Çetin Gürol aldı. Ben inanıyorum ki önümüzdeki dönemlerde Basın Onur Günü, Anadolu basını için de son derece önemli olacaktır” ifadelerine yer verdi.

TİJEN (2)

 

ATATÜRK’TEN BİZE YEGANE MİRAS

Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, “16 Ocak sadece basın dünyasının değil Türkiye Cumhuriyeti için de çok önemli dönem noktasıdır. Çünkü Atatürk, Cumhuriyeti halka ilk Kocaeli’den duyurmuştur. Bu bize Atatürk’ten ayrıca yegane mirastır. Gazetecilik toplumun olmazsa olmazdır. Halkı bilgilendirmek ve bilinçlendirmek için özverili bir şekilde çalışan gazetecinin emeği takdire şayandır. Çünkü gazeteci zaman mekan demez. Gece gündüz kar kış demez. Türk Dünyası Gazeteciler Zirvesi’nin basın camiasında yeni ufuklar açmasının temenni ediyor, gününüzü kutluyorum” sözlerini kullandı. 

ULUSAL (1)

 

ULUSLAR ARASI BOYUTA TAŞINMALI

Vali Hüseyin Aksoy ise, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları yurdun dört bir tarafından kurtuluş mücadelesini tüm halkın desteğiyle birlikte verdi. O dönemde basınımızın desteğini de almak amacıyla halkı bilgilendirmek ve cumhuriyeti anlatmak amacıyla bu basın toplantısını Kocaeli’de gerçekleştirdi. Bu yıl Türk dünyasından basın mensuplarının da aramızda bulunduğu süreçte bunu artık uluslar arası boyuta taşımak durumuna geldiğimizi de ifade etmek isteriz. Basın Onur Günümüz kutlu olsun” diye konuştu.

VALİ (1)

 

15 TEMMUZ’DA DEMOKRASİDEN YANA DURMUŞTUR

Ardından Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bu toplantıyı İzmit’te gerçekleştirmesi oldukça önemlidir. Genç Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceği açısından önemli olan toplantıda ‘Türkiye’nin başkenti İstanbul olamayacaktır’ maddesi de yer alıyor. Atatürk, cumhuriyet fikrini ilk defa İzmit’te ortaya atmıştır” dedi. Devamında Işık, “Medya insanlar ile gerçekler arasında yer almaktadır. Medyanın ortada olması ve haberin tüm taraflara eşit durması önemlidir. Medya 15 Temmuz’da da demokrasiden yana tavrını ortaya koymuştur. 2004’te çıkardığımız basın kanunu hükümetimizin attığı önemli adımlardandır. Geçen hafta Başbakanlıkta önemli bir toplantı gerçekleştirdik. Toplantıda yerel medya çalışanlarımızın çalışma koşullarının iyileştirilmesi konuşuldu” şeklinde konuştu.

IŞIK

 

1,5 AYA ANAHTAR TESLİM

“Medya çalışanlarımızın ne koşullarda çalıştıklarını çok iyi biliyoruz” diyen Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, “Özellikle sahada çalışan arkadaşlarımızın ne kadar yoğun çalıştıklarına en yakın şahitlerden biriyim. Bu yıl 178 gazeteciye ücretsiz tablet dağıtacağız. 2004-2005 yılında depremde mağdur olup hak sahibi olamayan depremzede kardeşlerimiz var. Kocaeli’nin en özel yerinde onlara çok güzel sosyal konutlar yaptık. O konutlar yapılıp bitene kadar her gelişmeyi gazetelerine taşıdılar. Gazeteci arkadaşlar da bizim de sıkıntımız var dediler. Bizden kaynaklanan bazı sıkıntılar oldu. Daha sonra arkadaşlarımızın uygun şartlarda ev sahibi olmaları için çalışmalar yapıldı. 1,5 2 ay içinde anahtarlar teslim edilecek. Ayrıca 2+1 evlerde 16 bin peşin.  180 ay  vade 660 TL taksit. 3+1 evlerde 26 bin peşin 180 ay vade 984 TL taksitlendirme yapıyoruz. Güle güle oturun” şeklinde konuştu.

YÖNETİM

 

İŞTE ÖDÜL ALAN GAZETECİLER

HABER DALI

SENEM ATAŞ

KERİM YAVUZ

SAMET KAHRAMAN

ŞAHİN OKTAY

ARİF BULUT

------  

HABER FOTOĞRAFI DALI

TAHİR TURAN EROĞLU

ERGÜN AYAZ

MESUT IŞIK

NAZİF CEMHAN ŞEN

-------   

RÖPORTAJ  DALI

SURİYE ÇATAK TEK

EMRE KURTBAY

SELİN BECER

MEVLÜT SOYSAL

-----  

MİZANPAJ  DALI

MUSTAFA YAZICI

SEVDA ARSLAN

SELİM UYSAL

EVREN KIZILTAŞ

-----   

GÖRÜNTÜLÜ HABER

CÜNEYT HOROZAL

HALİT YILMAZ

CEMAL KAPLAN

REFİK FİDAN

İBRAHİM AKTAŞ

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford English Time'ın reklamı hk. Medicalpark Yuvacık su BasiskeleSanayi
YEDİ İKLİM Kültür Okulları konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu