16 Ekim 2018 Salı

Erbakan’ın yeni partisinin il başkanı kim olacak?

Erbakan’ın yeni partisinin il başkanı kim olacak?
Siyaset Yazdır

Haber

Fatih Erbakan geçtiğimiz ay yaptığı açıklamalarla yeni bir siyasi partinin kuracaklarının sinyalini vermişti. Kurulacak olan yeni partinin teşkilatlanma çalışmaları sürerken Kocaeli il başkanı olarak Saadet Partisi İzmit Eski İlçe Başkanı Mustafa Can’ın isminin ön planda olduğu belirtiliyor

Milli Görüş'ün merhum lideri Necmettin Erbakan'ın oğlu Fatih Erbakan'ın kuracağı yeni partinin il gençlik kolları binası olarak mevcut Erbakan Vakfı’nın olduğu binanın kullanılacağı öğrenildi. Yeni parti çalışmalarının sürdüğü ve il binası için yer bakıldığı gelen bilgiler arasında. Ayrıca yeni partinin il başkanı olacak isimler üzerinde de söylentiler çıkmaya başladı. Partinin yeni il başkanı olarak Saadet Partisi eski İzmit İlçe Başkanı Mustafa Can’ın olması bekleniyor.

 

YENİ PARTİNİN ADI REFAH PARTİSİ Mİ?

Yaşanan gelişmelerin  ardından şimdi de partinin adının belli olduğu iddia edildi. Fatih Erbakan'ın kuracağı ve Türkiye çapında örgütlenmesini tamamladığı öğrenilen partinin adının Refah Partisi olacağı iddia ediliyor.

 

1998'DE KAPATILMIŞTI

21 Mayıs 1997'de Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Vural Savaş, iktidarda iken Refah Partisi hakkında, "Lâik Cumhuriyet ilkesine aykırı eylemleri" gerekçesiyle dava açmış ve Refah Partisi, 8 ay süren dava sonunda, 16 Ocak 1998'de Anayasa Mahkemesi tarafından kapatılmıştı.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Darıca Belediyesi mobesko Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Davetiyem
Ekcan YEDİ İKLİM ibrahimoğlu Beykar BasiskeleSanayi konak_dr