26 Eylül 2018 Çarşamba
Global

FDN yeni projeleriyle geliyor

FDN yeni projeleriyle geliyor
Röportaj Yazdır

Haber

İnşaat sektörünün en genç ve dinamik firmalarından FDN Yapı A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanı Ergül Fidan, bilgi birikimi ve elde ettiği başarının sırrını gazetemizle paylaştı

Her zaman kaliteli, ekonomik, yaratıcı ve güven veren projeler ortaya koyma gayreti içerisinde olan FDN Yapı A.Ş. modern teknolojiyi, bilgi birikimi ve deneyimi ile sunmaya devam ediyor.2009 yılında kardeşi Erdem Fidan ile bir şirket kurarak sektöre giriş yapan FDN Yapı A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ergül Fidan, inşaat sektöründeki bilgi birikimi ve deneyimlerini gazetemizle paylaştı. Çok kar amacı gütmediklerini belirten Fidan, az kar ile kaliteli iş yapma politikasını izlediklerinin altını çiziyor.

 

FİDAN (3)

BABADAN GELEN BİR UĞRAŞI

Öncelikle sizi tanıyabilir miyiz? Ergül Fidan kimdir?

FDN Yapı A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanıyım. 1979 Kandıra doğumluyum. İlk, orta ve lise öğrenimimi Kandıra’da tamamladım. 2001 yılında evlendim, bir kız bir erkek çocuk sahibiyim. Geçmişime değinmek gerekirse, inşaat öncesi 2003 yılında gıda sektöründe perakende olarak bir işletmem vardı. Tabi ki ticaret deneyimim bundan öncesine dayanıyor. Babadan gelen bir ticaret, uğraşı hep vardı. Gıda sektöründeki bu tecrübem 2003-2008 aralığında devam etti. Aynı zamanda 2006-2008 dönemlerinde 2 yıllık imalat sektöründe, entegre tesisle alakalı da bir tecrübe sahibiyim. O dönemler 3 arkadaşımızla beraber Sakarya’da mantar fabrikası kurduk. 2008’den sonra ticarete kısa bir dönem ara vermek zorunda kaldık.

 

RÖPORTAJ

UFKUMUZ HEP BÜYÜME YÖNÜNDEYDİ

Sektöre nasıl giriş yaptınız?

2009 yılında kardeşim Genel Müdür Erdem Fidan ile bir şirket kurduk. 2009’da başladığımız bu serüven ilk zamanlar kırsal kesimde olduğu için büyüme noktasında tabi ki bizi zorladı. Büyükşehirde iş yapabilme arzumuz hep vardı. Erdem Bey’in de benim de ufkumuz hep büyüme yönündeydi. Para kazanmakla beraber şehrin vizyonuna, şehrin yapısına bir katkıda bulunmak ve bizimle çalışan kitlelerin mutlu, huzurlu bir hayat geçirmelerini sağlamak her zaman ilk plandadır.

 

İLK BAŞLARDA ZORLANDIK

İnşaat sektöründe adından söz ettirmeyi başaran firmalar arasında yerinizi aldınız. Bu başarınızın sırrı nedir?

2010 yılında Kocaeli’ye ilk adımımızı attık. Yavaş yavaş iş almaya başladık, insanlar bizi tanıyıp güvenmeye başladı. İlk yaptığımız işler tabi ki bizi zorladı, ama bunun devamında gelen işlerde tecrübemiz genişlediği için daha kolay ve hızlı ilerledi. İşinizi, takım arkadaşlarınızı sahiplenirseniz onlar da sizinle beraber genişler ve iş almanız daha da kolaylaşmaya başlar. İnşaatın her aşamasında bulunan insanlarla çalışıyoruz. Parçalardan bir bütün oluşturabilmek, paylaşıma açık olmak, az kazanıp çok ürün yapabilmek gibi prensipler bizleri belli bir noktaya ulaştırıyor ve insanların bize güvenmesini sağlıyor. 

 

KULLAR

HEDEFİMİZ DAHA İYİ PROJELERDE BULUŞABİLMEK

Yeni projeleriniz var mı? Hedefleriniz nelerdir?

Elbette ki yeni projelerimiz var ve olmaya da devam edecek. Son zamanlarda Kullar bölgesindeki Bahçelievler Villaları projemiz oldukça ilgi gördü. Onun arkasından gelen Karamürsel İnci ve Yuvacık Tınaztepe’deki Güngören Evler projemiz de aynı şekilde. Güngören Evler projemiz toplamda 161 daireden oluşmaktadır. Şu anda 25 dairelik ilk etabını satışa sunduk ve bu projenin devamını belirli aralıklarla satışa sunacağız. Gündemimizde Değirmendere projesi var, yakında sizlerle paylaşacağız. Yeni projeler hep olacak. Hedefimiz ise FDN ailesini ve kazandığımız bu güveni daha geniş kitlelere ulaştırabilmek, hep daha iyi projelerde buluşabilmek...

 

ÇAYIRKÖY

HEM KAZANIYOR HEM KAZANDIRIYORUZ

Ülkemiz ciddi ekonomik sıkıntılar yaşadı. Bu süreçte nasıl bir politika izlersiniz?

Ülkemizde dönem dönem inişli çıkışlı süreçler olabiliyor. Bizler yatırımcı müşterilerimizle birlikte kazanmayı yeğleyen bir tutumda olduğumuz için her daim kazandırdığımız taktirde bir sorun olmuyor.

 

DAİRE SATMAKLA İŞ BİTMİYOR

Son yıllarda inşaat sektörü çok revaçta. Dolayısıyla rekabet ortamınızda genişledi. FDN Yapı’nın diğer inşaat firmalarından farkı nedir?

Öncelikle bir proje üretebilmek için gereken tüm ekip ve ekipmanları kendi bünyemizden sağlıyoruz. Her kesime ve bütçeye uygun projeler üretmeye özen gösteriyoruz. Projelerimizde yapamayacağımız hiçbir şeyi taahhüt etmemekle birlikte projenin her aşamasında ekip olarak daha verimli nasıl oluruz düşüncesiyle çalışmalar yapıyoruz. Tabi her şey projeyle bitmiyor, işin reel tarafı da var. Projelerimizi hayata geçirirken gerek ürünün kalitesi, gerekse işçilik konusuna dikkat ediyoruz. Yeni geliştirdiğimiz çağrı merkezi ile bizden daire alan müşterilerimiz direkt bizlere ulaşabiliyor, talep ve şikâyetlerini sunuyorlar. Belli bir zaman diliminde tüm talep ve şikayet dosyalarımız incelenip, tamamlanıyor.  Kısacası müşteri memnuniyeti bizim için her şeyden önemlidir. Sadece daire satmakla iş bitmiyor. FDN ailesi olarak kaliteli ve çözüm odaklı çalışıyoruz.

 

PROJELER (6)

GÜVENİ UCUZA SUNMA FIRSATI

Kocaeli’deki inşaat sektörünün durumunu nasıl değerlendiriyorsunuz?

Kocaeli metropol bir şehir olması hasebiyle sürekli göç alan bir il. Bunun yanında konut ihtiyacı sürekli artan bir hızla devam etmekte. Biz de firma olarak müşterilerimize güveni ve sağlamlığı ucuza sunma fırsatı yakalıyoruz. Her yönüyle müşteri ihtiyaçlarına cevap verme ve herkesi ev sahibi yapma yolunda kararlıyız.

 

PROJELER (5)

AZİMLE ÇALIŞAN ZAMAN KAZANIR

Son olarak eklemek istediğiniz bir şey var mı?

Öncelikle bizi tercih ettiğiniz ve tarafsız bir gazete olduğunuz için sizlere teşekkür ederiz. Rekabetin kaçınılmaz olduğu bu zamanda geçmişe göre çok daha fazla çalışmamız gerekiyor. Azim ve kararlılıkla çalışan zaman kazanır. 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Beykar Davetiyem
Ekcan YEDİ İKLİM ibrahimoğlu BasiskeleSanayi konak_dr