18 Ağustos 2019 Pazar
Bellona

KOÜ Mekatronik otomobil tasarladı

KOÜ Mekatronik otomobil tasarladı
Teknoloji Yazdır

Haber

Kocaeli Üniversitesi Mekatronik Bölümü öğrencileri TÜBİTAK Alternatif Enerjiler Araç Yarışmasına katılmak için tasarladıkları aracın tanıtımını yapmaya hazırlanıyor

Kocaeli Üniversitesi Mekatronik Bölümü öğrencileri TÜBİTAK Alternatif Enerjiler Araç Yarışmasına katılmak için tasarladıkları aracın tanıtımını yapmaya hazırlanıyor. Gazetemize araç hakkında bilgiler veren tasarımcı Onur Başarkanoğlu 15 Ağustos 2015 tarihinde tasarım çalışmalarına başladıklarını belirterek, “Minimalist bir tasarım yaptık. Araç yarışma şartlarına uygun bir şekilde yapıldı. Elektromobil olan Araç 3 buçuk metre uzunluğunda, 1.7 metre genişliğinde ve 1 metre yüksekliğinde tasarlandı. Otomobilin ağırlığı 240 Kilogram, sürtünme kat sayısı ise 0.26” şeklinde konuştu. 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem