18 Ağustos 2019 Pazar
Bellona

Ford Otosan MYO’da Endüstri 4.0 dönemi

Ford Otosan MYO’da  Endüstri 4.0 dönemi
Teknoloji Yazdır

Kocaeli Üniversitesi Gölcük İhsaniye Ford Otosan Meslek Yüksek Okulu’nda Mesleki Gelişim ve Uzmanlık Akademisi Bakım Uzmanlık Eğitim ve Uygulama protokol imza töreni ve ayrıca Endüstri 4.0Laboratuvar açılışı yapıldı

Gölcük İhsaniye Ford Otosan Meslek Yüksek Okulunda düzenlenen Mesleki Gelişim ve Uzmanlık Akademisi, Bakımcı Uzmanlık Programı Eğitim ve Uygulama protokol imza töreni ve ayrıca Endüstri 4.0Laboratuvarıaçılışına Kocaeli Vali Yardımcısı Osman Sarı, KOÜ Rektör Yardımcısı Bekir Çakır, Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Kocaeli Fabrikalar ve Yeni Projeler Genel Müdür Yrd. Cemil Cem Temel,  Ford Otosan İnsan Kaynakları Direktörü Nursel Ölmez Ateş, Yrd. Doç. Dr. Ford Otosan İhsaniye Meslek Yüksek Okulu Müdürü Abdülkadir Cengiz, Gölcük İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Burçak Kırca, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Faruk Keskin ve misafirler katıldılar.

 

IMG_3708

BU PROJE TÜRKİYEDE BİR İLK

Açılışta ilk konuşmacı olan Ford Otosan İnsan Kaynakları Direktörü Nursel Ölmez Ateş, “Bunu bir Ford meselesi olarak görmüyoruz, bunu bir ülke meselesi olarak görüyoruz. Gelecekte herkes dijital ortama  uymaya başlayacak. Bakımcı arkadaşlarımızın okulda laboratuvarımızı da kurarak çalışmaları birlikte yapacaklar. Bu program Türkiye ve dünya için çok önemli bir programdır. Bu iş birliğini Kocaeli Üniversitesiyle birlikte yapacağımız protokol imza töreni ile perçinleyeceğiz” dedi.

 

MÜFREDA TA ALINMALIDIR

Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Bekir Çakır, “Sanayi 4.0 öne geçti, bu manada sanayi 4.0’a uzak kalmak ülkemizin yetişemem iz bir açığı kapatacağız. Bu gibi laboratuvarın yapılması bizler için büyük bir adımdır. Bakanlıklar da devreye girmiştir. Milli eğitimin de bu program için müfredata girmesini istiyoruz.” dedi.

 

ÖĞRENCİLERİMİZE İŞ İMKANI

Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş ise, “Bugün Gölcük için çok önemli bir projeye şahit oluyoruz. Kocaeli Üniversitesi ve Ford Otosan tarafından Gölcük İhsaniye’de yapılan Mesleki Yüksek Okulu’nda öğrencilerimizin yetişmesi ve burada yetişen öğrencilerimiz mesleki anlamında ileride bu proje sayesinde iş imkanı daha çabuk bulacaklar.” dedi.

 

PROTOKOL İMZA ATILDI

Meslek Yüksek okulunda konuşmaların ardından Ford Otosan tarafından yaptırılan Laboratuvarın açılış kurdelesini Vali Yardımcısı Osman Sarı, Kaymakam Mustafa Altıntaş, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş ve diğer protokol tarafından kesildi, daha sonra laboratuvar gezildi. 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem