18 Ağustos 2019 Pazar
Bellona

ÇYDD’den çocuklara “Kodlama Projesi”

ÇYDD’den çocuklara “Kodlama Projesi”
Teknoloji Yazdır

Haber

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Kocaeli Şube Başkan Yardımcısı Dilara Yaltrak, 4-5-6-7. Sınıf öğrencilerine yönelik başlattığı “Kodlamaca Projesi”nin 1. Kurunu tamamladıklarını belirtirken 2. ve 3. Kur ile devam edeceklerini söyledi

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Kocaeli Şube Başkan Yardımcısı Dilara Yaltrak’ın gençlere yönelik Kodlamaca Projesi başlattı. 24 Mart tarihinde başlatılan projede öğrenciler 1. Kuru tamamladı. Gönüllülük esasına göre yürütülen projeye öğrencilerin ve velilerinin yoğun ilgi gösterdiğini belirten proje sorumlusu Dilara Yaltrak, “Bu proje, üniversite öğrencisi gençlerimiz tarafından yürütülen, 4-5-6-7. Sınıf öğrencilerine yönelik bir gençlik projesi. Proje, gönüllülük esasına göre yürütülüyor. Dolayısıyla, bu projede yer alan velisinden koordinatörüne kadar herkes gönüllü. İstanbul ve İzmir şubelerinde pilot uygulama yapılan bu önemli projeye, Kocaeli Şubesi olarak 24 Mart 2017 tarihinde, öğrencilerimizin velilerine bu projeyi anlatarak başladık” dedi.

 

PROJE (8)

10 ÖĞRENCİMİZLE YÜRÜTTÜK

Devamında Yaltrak, “7 hafta süreyle, her Cumartesi günü 2 saat, öğrencilerimize kodlamacanın 1. Kur konularını öğrettik. Eğitmenlerimiz, İstanbul’da bu konuda eğitim alan 3 üniversite öğrencisi ve değerli mezunlarımızdan bir Bilgi Teknolojileri öğretmeni idi. Gönüllü gençlerimizin 7 hafta boyunca her Cumartesi günü verdikleri bu destek bizim için çok değerli. 10 öğrenci ile yürüttüğümüz 1. Kur eğitimimiz, ilk grup öğrencilerimizin eğitim süresince geliştirdikleri oyunu velilerine ve bizlere sunum yapmaları ve mezuniyet pastalarını kesmeleri ile sonlanmış oldu” şeklinde konuştu.

 

PROJE (4)

2. VE 3. KURLAR BAŞLAYACAK

Yaltrak, “Öğrencilerimizin ve velilerimizin büyük ilgi gösterdiği bu proje, 2. ve 3. Kurlarla devam edecek. Ayrıca, 10 Temmuz-04 Ağustos tarihleri arasında, Öğretmen Mualla Eke Eğitim ve Kültür Evi’nde yapmayı planladığımız yaz okulunda da ‘Kodlamaca Projesi’ hızlandırılmış olarak, birer haftalık programlar şeklinde uygulanacak” açıklamalarında bulundu. 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem