20 Haziran 2018 Çarşamba

“Çamur at izi kalsın”

“Çamur at izi kalsın”
Siyaset Yazdır

Haber

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet’in TBMM’de AK Partili vekiller tarafından uğradığı sözlü ve fiziki şiddeti kınayan CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, AK Parti İl Başkanı Ceyhan’ın yaptığı açıklamaya da “Asıl Vandal AKP’dir, çamur at izi kalsın” dedi

TBMM’de anayasa değişikliği teklifi görüşmeleri sancılı bir şekilde devam ediyor. Dün akşam AK Partili vekillerin 3. Maddenin oylanması sırasında cep telefonuyla çekim yapan CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet’e yönelik sözlü ve fiziki müdahalesi oldu. Ardından mecliste tansiyon yükseldi. AK Partili ve CHP’li vekiller arasında arbede yaşandı. Arbedenin yatışmasıyla kürsüye çıkan CHP Milletvekili Hürriyet kendisine yapılan şiddeti kınarken tarihi bir konuşma yaparak gündeme damga vurdu. Kadına şiddetin TBMM’ye de sıçramasına yönelik Türkiye’nin dört bir yanından gelen tepkiler de gecikmedi. CHP Kocaeli İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay da aynı zamanda meslektaşı olan CHP’li Vekil Hürriyet ile ilgili açıklamalarda bulundu.

 

IMG_8453

 

‘YERE BATSIN BAŞKANLIĞINIZ’

Şiddete maruz kalan Hürriyet şunları söylemişti: "Mağdur edilen ben müdahale, fiziki müdahale uğrayan ben, konuşan siz, gene mağdur olan siz. Yine burada çıkıp hikaye anlatan siz. Arkadaşlar bir grup başkanvekiline (AKP'li Mustafa Elitaş) yakışmıyor, bir kadına fiziki müdahalede bulanmak. Burada sizi kınıyorum Sayın Elitaş. İdare Amiri (AKP'li Ahmet Gündoğdu) sizi de kınıyorum. Resmen telefonu elimden gasp ettiniz, fiziki müdahalede bulundunuz. Bakın boynumun halini görüyor musunuz? Yalancı da sizsiniz, burada insanları kandırmaya çalışıyorsunuz, kınıyorum. Bir kadına saldırabilecek kadar, gözü dönmüş olmanızı kınıyorum. Bir kadına müdahale edebilecek kadar başkanlık hırsına bürünmüş olmanızdan dolayı sizi kınıyorum. Bir kere daha söylüyorum; Yere batsın saraylarınız, yere batsın başkanlığınız, yere batsın anayasınız, yere batsın hırsınız”

 

İL BİNASI ÖNÜNDE TOPLANDILAR

CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay, il binası önünde basın açıklamasını gerçekleştirdi. Açıklamaya tüm ilçe başkanları katılım sağladı. Parti binası önünde düzenlenen açıklamada yaklaşık 100 kişi yer aldı. Açıklama öncesi emniyet güçleri İl Başkanı Sarıbay’ı OHAL nedeniyle açık alanda açıklama yapmanın yasak olduğunu belirtirken Sarıbay da Valilikten izin alındığını söyledi.

 

 

AYNAYA BAKTILAR SANIRIM

Ardından açıklamasını gerçekleştiren Sarıbay, Hürriyet’e yönelik şiddete karşı tepkisini dile getirirken seferberlik ilan ettiğini de açıkladı. AK Parti İl Başkanı Ceyhan’ın “CHP’li vekiller vandaldır” eklindeki sözlerine de sert bir şekilde yanıt veren Sarıbay, “Aynaya baktılar sanırım. Asıl Vandal AKP’dir. Çamur at izi kalsın. AKP’nin felsefesi bu” dedi. Açıklamaya Açıklamasında Sarıbay şu sözlere yer verdi: “Türkiye zor bir dönemden geçiyor. Terör ülkemizin her noktasını kuşatmış durumda. Ekonominin hali içler acısı. Buna karşın “komşularla sıfır sorun” diye çıkılan yolda tüm komşularıyla bir şekilde kavgalı hale düşmüş iktidar partisi “çare” diye “Başkanlık” sistemini dayatıyor. Bunun için jet hızıyla Anayasa değişikliği yapmaya çalışıyor”

 

IMG_8482

 

 

HALKTAN KAÇIRMAYA ÇALIŞIYORLAR

“Anayasa değişirse ne olacak? Ülkemizin yaşadığı sorunlar bitecek mi? Terör belasından mı kurtulacağız? Eğitim, ekonomi ve dış ilişkilerdeki kriz mi sona erecek. Tabi ki hayır! Bunun çare olmadığını AKP kadroları da biliyor ama “çaresizce” yukarıdan gelen emri uygulamak ve Meclis’i fonksiyonsuz bırakacak bu değişikliği Meclis’ten bir an önce eksiksiz geçirmek için yasa, etik ve onur değerlerinden yoksun tüm yöntemler kullanılıyor. Demokrasinin temeli, “gizli oy ilkesi” açık açık ihlal ediliyor. Halk için Anayasa yaptıklarını söyleyen o Anayasa değişikliği ile ilgili görüşmeleri halktan kaçırmaya çalışıyor. Kapalı oylamada “açık açık oyunlar” oynanıyor”

 

TARİHİMİZE KARA BİR LEKE

“Anayasaya aykırı olmasına rağmen kabinlere girmeden kullandıkları oyları göstererek gizli oylamayı ihlal eden AKP’lilere, Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın da katılması ve “Suç işliyorsun” diyen CHP’lilere, “Hadi lan! Suç işliyorum sana mı sorucam” diye yanıt vermesi bizlere gösteriyor ki; kırmızı plaka ile gelen makam sarhoşluğu, dokunulmazlığın verdiği hadsizlik ve güç zehirlenmesine uğramış iktidar zorbalıkla bu işi çözmeye çalışacak. Bu ihlal ve zorbalığa elbette sessiz kalınamazdı. TBMM’de bizleri temsil eden milletvekillerimiz, siyaset ve ülke tarihimize kara bir leke olarak geçecek bu durumu cep telefonlarıyla kaydedip, halka gerçekleri göstermeliydiler. Ki öyle de yaptılar. Doğru ve yerinde bir tavırdı. Oto sansürün sınırsızca uygulandığı basına baskının had safhaya ulaştığı şu günlerde doğal olarak arkadaşlarımız sosyal medyanın gücünü kullanıp, bizlere gerçekleri göstermeye çalışıyorlar”

 

DARP VE GASP

“Suçüstü yapılmış herkes gibi bu durum karşısında AKP’liler telaşlı. Dün, Meclis Genel Kurulu’nda, Anayasa değişiklik teklifinin birinci tur görüşmelerinde 3. madde için gizli oylama yapılırken AKP'li Meclis İdare Amiri Ahmet Gündoğdu ve AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, gizli oylama ihlallerini cep telefonu ile çekmeye çalışan Kocaeli Milletvekilimiz Sayın Fatma Kaplan Hürriyet'i darp etti, cep telefonunu da gasp etti”

 

HÜRRİYET’E GEÇMİŞ OLSUN

“Her fırsatta “birlik ve beraberlik” diyenlerin yaptıkları yanlışları göstermeye ve anlatmaya çalışanlara bu tahammülsüzlüğü kabul edilemez. Kadınla ilgili görüşlerini biliyor olsak da, eşitlik, özgürlük ifadelerinin kendilerinde yer bulmadığını bilsek de bu davranışları affedilir gibi değildir. Meclis’te bir kadın milletvekiline saldırabilecek kadar gözü dönmüş olanları şiddetle kınıyorum. AKP yönetimi ve Meclis, bu isimlerle ilgili gereğini yapmalıdır. Bu vesileyle Değerli milletvekilimiz, sevgili kardeşim Fatma Kaplan Hürriyet’e geçmiş olsun diyor, gece gündüz Anayasa değişikliğine karşı mücadele eden tüm milletvekillerimizi alınlarından öpüyorum”

 

SEFERBERLİK İLAN EDİYORUZ

“Herkes bilsin ki, Cumhuriyet Halk Partililer olarak en yeni üyesinden Genel Başkanına kadar yapılan bu yanlışa dur demek için bizler, elimizden gelen her şeyi yapacağız. AKP’liler ne yaparsa yapsın, CHP’liler olarak biz Türkiye’yi karanlığa sürükleyecek bu tek adam rejimine, çocuklarımızın geleceği için, halkımız için “hayır” demeye devam edeceğiz. CHP Susarsa Türkiye Susar. Bu nedenle tüm partililerime, duyarlı devrimci ve demokratlara referandumda hayır için çalışmalarını bu konuda seferberlik ilan ettiğimizi duyuruyorum”

 

ASIL VANDAL AKP’DİR

Ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Sarıbay, Ceyhan’ın CHP’lilerin yaptığı vandallıktır” şeklindeki açıklamasına yönelik de “Aynaya baktı sanırım grup başkanvekili mecliste çıkacak kavgada araya girmesi gerene idsre amiri bir bayanın üstüne saldırmak telefonunu zorla almak suretiyle yaptığı şiddet Vandallıktır. Sağlık Bakanı Akdağ açık oy kullanıyorum ulan diyecek kadar pervasız ve terbiyesiz bunlar güç zehirlenmesine uğrayan insanlar bu diktatörlük bitecek ve bunlar yargılanacak. Açık oy kullanan herkes anayasayı ihmal etmekte ve bunlar sorulacak. Zamanında Kenan Evren de söyledi. O devir bitince yargılandı. Bunların hepsinin ileride hesabı sorulacak. Tarihe imza atma, bir durumu tescil etme girişimlerini tasvip ediyorum. Esas Vandal AKP’liler. Vandallığı yapanlar kendileri. Fatma Kaplan Hürriyet, hiçbir şekilde terbiye dışı, ahlak dışı bir fıkra duymadım. Çamur at izi kalsın. AKP’nin felsefesi bu” şeklinde açıklamalarda bulundu.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford YEDİ İKLİM Sabitzade köfte Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan Üst Grup Gürpınar su Müjdat Optik Medicalpark ACARLAR TURİZM YENİ bbs inşaat konak_dr