20 Haziran 2018 Çarşamba

"Tamamen geçti demek için daha erken"

Tamamen geçti demek için daha erken
Siyaset Yazdır

9'uncu Büyükelçiler Konferansı'nda konuşan Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, "Bugün için FETÖ'nün beli kırıldı, diyebiliriz; ancak FETÖ tehlikesi tamamen geçmiştir demek için daha erken." dedi

Ankara'da gerçekleştirilen 9'uncu Büyükelçiler Konferansı'nda konuşan Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, FETÖ hakkında açıklamalarda bulundu.  

 

"BELİ KIRILDI DİYEBİLİRİZ"

FETÖ/PDY'ye ilişkin mücadeleler konusunda kararlı yapıda olduklarını belirten Bakan Işık, "Türkiye'nin terörle mücadele konusundaki kararlılığını hepiniz çok iyi biliyorsunuz. Maalesef bölgesel gelişmelerde Türkiye'nin etkisinin minimize edilmesi ve hatta sıfırlanması için bu terör örgütlerinin yeterince misyon ifa etmediğini düşünenler, başımıza bir de FETÖ belasını sardılar. Devletimizin içerisinde uzun yıllara dayanan örgütlenmesini artık görünür hale getirdiler ve 15 Temmuz gecesi de bir hain darbe girişimini FETÖ aracılığıyla başlattılar. Halkımızın demokrasiye olan bağlılığı, milli iradeye sahip çıkan davranışı, Sayın Cumhurbaşkanımızın güçlü liderliğiyle, hükümetimizin, TBMM'nin dik duruşu sayesinde ve tabi ki milletimizin sokağa çıkarak, bu darbeyi engellemesiyle bu tehdit bertaraf edilmiş oldu. Bugün için FETÖ'nün beli kırıldı, diyebiliriz; ancak FETÖ tehlikesi tamamen geçmiştir demek için daha erken. FETÖ ile mücadeleyi sadece Türkiye'de değil, dünyanın her bölgesinde, devletimizin beka mücadelesi olarak görmek durumundayız" ifadelerini kullandı.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford YEDİ İKLİM Sabitzade köfte Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan Üst Grup Gürpınar su Müjdat Optik Medicalpark ACARLAR TURİZM YENİ bbs inşaat konak_dr