20 Haziran 2018 Çarşamba

Gerginlik talimatı Kılıçdaroğlu’ndan

Gerginlik talimatı Kılıçdaroğlu’ndan
Siyaset Yazdır

Haber

Mecliste görüşülmeye devam eden anayasa değişiklikleri esnasında çıkan gerginlikte, başının arkasına yumruk gelen AK Parti Kocaeli Milletvekilim Mehmet Akif Yılmaz gazetemize yaptığı açıklamada, “Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla kavga çıkardıklarına inanıyorum.” dedi

Anayasa değişikliklerine ait maddelerin teker teker oylandığı mecliste dün gece çıkan gerginlikte sadece CHP Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet değil, AK Partili Mehmet Akif Yılmaz da fiziki müdahaleye uğramıştı. Başının arkasına yumruk alan Yılmaz,”Biz gerginliği önlemek, ortalığı yatıştırmak için araya girmeye çalıştık.Ben de görüntüleri izleyince farkettim.” dedi.

 

KILIÇDAROĞLU’NUN TALİMATI

Yaşananları CHP’nin bilinçli bir gerilim politikası olarak değerlendiren Yılmaz, “Zaten oylama esnasında gerilim yaşanıyordu. Bana arkadan vurulduğunu görüntülerde gördüm. O sırada hissetmemiştim. Bana vuran CHP Grup Başkanvekili, genel başkanından izinsiz böyle bir müdahalede bulunamaz. Ben olayın Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla yapıldığını düşünüyorum.  Başından beri bu anayasa kansız çıkmaz diyorlardı. Şiddet çığırtkanlığı yapıyorlardı. Bunun sonucunu yaşadık. Ama cevabını aldılar.” dedi.

 

HÜRRİYET KAMERAYA ALIYORDU

Fatma Kaplan Hürriyet’e yönelik şiddet hakkında açıklama yapan Yılmaz, “Aslında tam olarak göremedim. Ama Fatma Hanım milletvekillerimizi orada cep telefonuyla kameraya alıyordu. Vekillerimiz de çekmemesini istedi. Uyardı. O esnada Hürriyet çekmeye devam edince, çekimi durdurması için bir enstantene oldu. Durum bu.” ifadelerini kullandı. 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford YEDİ İKLİM Sabitzade köfte Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan Üst Grup Gürpınar su Müjdat Optik Medicalpark ACARLAR TURİZM YENİ bbs inşaat konak_dr