26 Nisan 2018 Perşembe

"Beni hedef seçtiler"

Beni hedef seçtiler
Siyaset Yazdır

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, dün mecliste yaşanan gergin dakikalar hakkında konuştu. Hürriyet, gazetemize yapmış olduğu açıklamada, "Bu vatan hainlerine, bu darbecilere, oyun oynayanlara, milletinden her şeyi gizlemeye çalışanlara, arkasından iş çevirenlere hesabını sormak için her türlü direnişi, her türlü mücadeleyi göstereceğiz." dedi

"HEPSİNİ FETÖ'CULUK KORKUSU SARMIŞ"

Mecliste yapılan anayasa görüşmelerinde bazı açıklamalarından dolayı hedef seçildiğini söyleyen CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, "Her şey zaten milletin önünde cereyan etti. Malesef iktidarın milletten kaçırmaya çalıştığı, her fırsatta gizlemeye çalıştığı şeyleri biz açığa vurdukça onlar suç işlemeyi sevdikçe, biz de suç üstü yapmaya çalıştıkça böyle şeyler yaşanıyor. Gözlerini gerçekten ciddi anlamda diktatörlük hırsı bürümüş. Hepsini de bir FETÖ'culuk korkusu sarmış. Bu yüzden de her türlü sansürü uygulamaya çalışıyorlar. Biz de anayasayı ihlal ederlerken görüntü almaya çalıştığımız sırada hem Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş'ın hem de idari amir Ahmet Gündoğdu'nun faşist bir saldırıyla karşı karşıya kaldım. Tabi ki direkt bana yönelmelerinin sebebi sadece görüntü almam değildi. Bütçe görüşmelerinde bir kitap açığa çıkarmıştım. Ondan sonra da üç erkek meselesi vardı. Ondan dolayı bir hırsları vardı. O hırsları ile birlikte direkt beni hedef seçtiler" diye konuştu.

 

"ONLAR KORKAK, BİZ CESURUZ"

Sonuna kadar direneceklerini belirten Hürriyet, "Aramızdaki fark onlar korkak biz cesuruz. Yüreğinde, cesaretin de cinsiyeti olmaz. Çok güzel bir isim taşıyorum, 'Hürriyet' ismi. Bizim de kavgamız zaten hürriyet kavgası. O yüzden bu kavga uğruna biz istiklal ve cumhuriyeti korumayı birinci vazife edinmiş cumhuriyet kadınlarıyız. Bu kavgada da sonuna kadar direnmeye devam edeceğiz. Gün gelecek AKP tarihe karışacak. Bugünden geriye ise yarınlar için direnenler kalacak. Bunu da herkes böyle yazsın. Bu vatan hainlerine, bu darbecilere, oyun oynayanlara, milletinden her şeyi gizlemeye çalışanlara, arkasından iş çevirenlere hesabını sormak için her türlü direnişi, her türlü mücadeleyi göstereceğiz" dedi.

 

"MİLLETİN MECLİSİNE BATIŞ BELGESİ GETİRDİLER"

AK Partililerin hesaplarının temiz olmadığını ve bu yüzden de korktuklarını ifade eden Hürriyet, "Onların hesapları temiz değil. Temiz olmadıkları için korkuyorlar. O yüzden de zaten de zaten dertleri bu. Bize karşı bu şekilde davranmalarının sebebi de bu. Daha önce de söyledim gerçekten yatacak yerleri yok. Milletin meclisine bu ülkenin, batış belgesini getirdiler. Milletten kaçıra kaçıra da bunu geçirmeye çalışıyorlar. Bu batış belgesine imza koyacak 330 vekil varsa bu ülkede başka darbeci aramaya gerek yok. En darbeci, en vatan hainleri bunlardır" şeklinde konuştu. 

 

"İZAHI OLMAYAN ŞEYİN MİZAHI OLUR"

'3 erkek bir kabinde ne yapıyordunuz?' açıklamalarının bazı çevrelerde homofobik bir şekilde algılanmasına ilişkin açıklama yapan Hürriyet, "Orada bir mizah var. İzahı olmayan şeyleri mizahı olur. Orada durumu bir mizahla anlatarak hem güldürüp hem de düşündürmeye çalıştım. Bu hiçbir şekilde ne cinsiyetçi ne de homofobk bir yaklaşımdır. Kastedilen asla o değil. Ama başka şekilde de bu durumu anlatmaya ve dikkat çekmeye şansım yok. Kaldı ki bu ülkede herkes birbirine saygı gösterecekse herkes birbirinin özgür düşüncesine saygı gösterecek. Dikkat çekmek zorundaydık. O anlatım bu şekilde değerlendirilmemelidir. Kasıt o değildi zaten" şeklinde değerlendirmelerde bulundu. 

  

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Duru Park Davetiyem Beykar bbs inşaat
Ekcan Medicalpark ACARLAR TURİZM YENİ konak_dr Aytaş Şömine BasiskeleSanayi