23 Mayıs 2018 Çarşamba

Kartepe'de yaşam kolaylaşıyor

Kartepe'de yaşam kolaylaşıyor
Güncel Yazdır

Kartepe Belediyesi, ilçe halkının yaşam kalitesini artırmaya yönelik çalışmalarını ilçe genelinde geniş bir yelpazede sürdürüyor.

Fen İşleri Müdürlüğü Acil Müdahale Ekipleri, Ketenciler Mahallesi’nde evlerine giriş çıkışta zorluk çeken yaşlılar için hemen harekete geçerek merdiven basamaklarını inşaa etti.

 

ÇALIŞMA YAPILDI

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, Ketenciler Mahallesi’ndeki ziyareti sırasında yol seviyesinden düşükte yer alan evine giriş çıkışta zorluk çektiğini belirten 74 yaşındaki Makbule Şivgin’in talebini ivedilikle çözüme kavuşturdu. Sonuç  odaklı çalışmaları ile ilçe halkının haklı takdirini toplayan Başkan Üzülmez’in talimatı sonrası Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı inşaat ekibi söz konusu adreste çalışma yaptı.

 

54657

 

GÜVENLİ VE RAHAT

Ev ile yol arasında rampa alanda yaya güvenliğini ön planda tutan çalışma ile belediye ekipleri, eve giriş çıkışı sağlayan güzergahta beton merdiven basamak düzenlemesi yaptı. Aynı sıkıntıdan muzdarip Şivgin’in yan komşusunun evinin önüne de merdiven basamak yapan ekipler her iki komşunun da evlerine ulaşımı güvenli ve rahat bir şekle kavuşturdu.

 

5678678

 

"DERDİME DERMAN OLDU"

Evine daha güvenli ve rahat bir şekilde ulaşma imkanına kavuşan Makbule Şivgin, sağladığı hizmet için Başkan Üzülmez’e bol bol hayır duasında bulundu. Şivgin, “Diz kapaklarımdaki rahatsızlık nedeniyle eve giriş çıkışta zorluk çekiyordum. Sağolsun başkanım, kendisine ilettiğim sorunumu kısa sürede çözüme kavuşturdu. O bana derman oldu, onun da yüreği dert görmesin. Sayesinde evden çıkmak zorunda kaldığında güvenli ve rahat bir şekilde gitmek isteyeceğim yere gidebileceğim” dedi.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford HAURA CAFE Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi bbs inşaat
Ekcan Medicalpark ACARLAR TURİZM YENİ konak_dr