26 Nisan 2018 Perşembe

MOBESKO’dan eğitim protokolü

MOBESKO’dan eğitim protokolü
Güncel Yazdır

MOBESKO Site Yönetimi, Kartepe Mesleki Eğitim ve Ticaret Anadolu Lisesi ile protokol imzaladı

MOBESKO Mobilyacılar Çarşısı, bu güne dek yaptığı sağlık ve ticaret protokollerinin arasına eğitimi de ekledi. Kocaeli’de bulunan 6 adet Mesleki ve Teknik Eğitim kurumları için hazırlanan ‘Sektör İşbirliği Protokolü’ ile sektörün ihtiyaç ve beklentilerine cevap verecek nitelikte meslekî yeterliliklerle donatılmış insan gücünün yetiştirilmesi, mesleki eğitim okullarının sektörle iletişiminin sürekliliğinin sağlanması amaçlanıyor. Bu anlamda MOBESKO ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında protokol imzalandı. Tören MOBESKO Yönetim Binası’nda gerçekleştirildi.

 

MOBESKO MÜDÜRLERİ AĞIRLADI

MOBESKO Yönetim Kurulu Başkanı Şenol Başoğul, Başkan Yardımcısı Sebahattin Akpolat ve yönetim kurulu üyesi Ramazan Başoğul; Mesleki ve Teknik Eğitim Sektör İşbirliği protokolleri kapsamında önceki gün Kartepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Sami Demirci, Kartepe İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Fevzi Durmaz, Kartepe Mesleki Eğitim ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Cevdet Ofluoğlu ve Fevziye Tezcan Mesleki Eğitim ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Metin Yalaz’ı ağırladı.

 

mdşflgk

 

NİTELİKLİ GÜCE İHTİYAÇ VAR

Kısa bir açıklama yapan Kartepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Sami Demirci, “Mesleki ve Teknik Eğitimdeki öğrencilerimizin Lonca ve Ahilik ruhu ile yetiştirilmesi, Milli ve Manevi değerlerimizin öğretilmesi temel amaçlarımızdan birisidir. Mesleki ve Teknik Eğitimin bu noktada çok önem taşıdığı ve sürdürülebilir ekonomik gelişmenin sağlanması ve dünyadaki üretim rekabetinin içinde olabilmesi için nitelikli insan gücüne ihtiyaç vardır. Bu bilinç ile nitelikli iş gücü yetiştiren Mesleki ve Teknik Eğitim kurumlarımız çok önem kazanmaktadır” dedi.

 

PROTOKOL İMZALANDI

Mobesko Yönetim Kurulu Başkanı Şenol Başoğul ise “MOBESKO olarak eğitim alanında hazırlanan bu güzel projeye dahil olduğumuz için mutluyuz. Geleceğimizi emanet edeceğimiz genç neslin en iyi şekilde yetişebilmesi için elimizden geleni yapmalıyız. MOBESKO bu anlamda üzerine düşen görevi yerine getirecektir” diye konuştu. Programın sonunda MOBESKO Yönetim Kurulu Başkanı Şenol Başoğul ve Kartepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Sami Demirci protokolü birlikte imzaladı.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Duru Park Davetiyem Beykar bbs inşaat
Ekcan Medicalpark ACARLAR TURİZM YENİ konak_dr Aytaş Şömine BasiskeleSanayi