20 Haziran 2018 Çarşamba

“Yere batsın başkanlığınız” dedi

“Yere batsın başkanlığınız” dedi
Siyaset Yazdır

Oy verme sırasında telefonuyla oy verme işlemini çeken Hürriyet’in üzerine AK Partili Elitaş ve Gündoğdu yürüdü. Gündoğdu’nun Hürriyet’e ait telefonu zorla aldığı ifade edilirken, bu arbede sırasında Hürriyet’in boynu çizildi. Hürriyet’in daha sonra yaptığı konuşma büyük destek aldı

Anayasa değişiklik paketinin maddelerinin Meclis Genel Kurulu'nda görüşülmesine önceki gün de devam edildi. 18 maddelik paketin seçilme yaşının 25’ten 18’e düşürülmesini öngören 3. maddesi oylanacakken, gizli oylama tartışması gerginliğe yol açtı. Yaşanan kavgaların ardından tekrarlanan oylamada 3. maddeye 341 “evet” oyu çıktı. Mecliste oy verme işlemi sırasında CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet’e de bir saldırı oldu.

 

SALDIRI OLDU

Meclis görüşmelerinin televizyon kanallarında yayınlanmaması nedeniyle cep telefonlarıyla çekim yapan milletvekillerine AK Partililer tepki gösterdi. Oy verme sırasında telefonuyla oy verme işlemini çeken Hürriyet’in üzerine AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş ve bir diğer AK Partili Ahmet Gündoğdu yürüdü. Gündoğdu’nun Hürriyet’e ait telefonu zorla aldığı ifade edilirken, bu arbede sırasında Hürriyet’in boynu çizildi. Bu sırada mecliste AK partili ve CHP’li vekiller birbirlerine fiziki müdahalede bulundu.

 

TARİHİ KONUŞMA

Oylama sırasında darp edilen CHP'li vekil Fatma Kaplan Hürriyet meclis kürsüsünde yaptığı açıklamada,"Bir Grup Başkanvekiline bir kadına fiziki müdahalede bulunmak hiç yakışmıyor. Buradan bir kere daha sizi kınıyorum sayın Elitaş. İdari amiri sizi de kınıyorum. Resmen telefonu elimden gasp ettiniz. Fiziki müdahalede bulundunuz. Boynumun halini görüyor musunuz? Yalancı da sizsiniz, insanlarını kandırıyorsunuz. Bir kadına saldırabilecek kadar gözü dönmüş olmanıza, bir kadına bu kadar müdahale edebilecek kadar başkanlık hırsına bürünmüş olmanızı kınıyorum. Bir kere daha söylüyorum. Yere batsın saraylarınız, yere batsın başkanlığınız, yere batsın anayasanız, yere batsın hırsınız” dedi.

 

GÜNDEM OLDU

Hürriyet’in konuşmasında kullandığı “Yere batsın başkanlığınız” cümlesi sosyal medyanın bir anda en çok konuşulan konusu oldu. Twitter’da tren topik olurken, binlerce kişi sosyal medya aracılığıyla Hürriyet’e desteğini sundu.

 

Gerginliklerin devam ettiği mecliste 3. Madde 341 oy ile kabul edildi.

 

Olay sonrası Fatma Kaplan Hürriyet sosyal medya üzerinden şu paylaşımda bulundu:

 göm 222

 

 

Darp edildiğini söyleyen Hürriyet, boynunda kızarıklar olduğunu bu fotoğraf ile duyurdu..

 

 111

 

 Çok konuşulacak olan olay Sözcü Gazetesi'nde bu şekilde yer aldı..

 

 CHP'li Hürriyet yaşanan olaya tepkisini böyle dile getirdi..

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford YEDİ İKLİM Sabitzade köfte Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan Üst Grup Gürpınar su Müjdat Optik Medicalpark ACARLAR TURİZM YENİ bbs inşaat konak_dr