28 Mayıs 2018 Pazartesi

AK Parti’de hedef yüzde 61’in üstü

AK Parti’de hedef yüzde 61’in üstü
Siyaset Yazdır

Haber

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, hedefledikleri referandum oyunu açıkladı. Ceyhan, son genel seçimlerinde yüzde 56,5 oy aldıklarını kaydederken, “Referandumda ise yüzde 60,5 oy evet çıktı. Yani hedefimiz yüzde 61’in üzerine çıkmak. Bunu başaracağımıza inanıyoruz” dedi

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, bazı yardımcıları ile birlikte gazetemize bir ziyaret gerçekleştirerek önemli açıklamalarda bulundu. Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Hayrullah Demiray’ın da yer aldığı ziyarette Ceyhan, hedefledikleri referandum oyunu açıkladı. Ceyhan, son genel seçimlerinde yüzde 56,5 oy aldıklarını kaydederken, “Referandumda ise yüzde 60,5 oy evet çıktı. Yani hedefimiz yüzde 61’in üzerine çıkmak. Bunu başaracağımıza inanıyoruz” dedi

 

DSC_9186

 

TOPLANTILAR ÇOK ÖNEMLİ

İl başkanları toplantılarını çok önemsediğini belirten Ceyhan, “Bu toplantılarda kent ve ülke adına fikirlerimizi ortaya koyuyoruz. İl başkanları olarak toplanmamız siyasi açıdan bizi etkilemiyor. Muhalefet partileri haftalık toplantılarında yine eleştirilerini yapıyor, biz de gerekli gördüklerimize yanıt veriyoruz. Bu toplantıların güzel yanı, yüzde 50 oy alan siyasi partinin temsilcisi ile yüzde 1 oy almış siyasi partinin temsilcisinin eşit noktada olması. Kesinlikle bir üstünlük yada farklılık yok” dedi.

 

SARIBAY VE ÜNLÜ

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay ve MHP İl Başkanı Aydın Ünlü’nün pozitif tutumlarının toplantılara büyük katkı sağladığına vurgu yapan Ceyhan, “Onların gayretleri olmasa bu birliktelik de olmaz. Bizler zaten 15 Temmuz öncesinde toplantılara başladık, Sarıbay ve Ünlü’nün fedakar tutumları olmasa bu toplantılar devam etmezdi” dedi. Ceyhan, HDP’nin terör örgütü ile arasına bir sınır koymadığı için toplantılara davet edilmediğini de kaydederek, “HDP’nin tavrı değişmezse bir şahıs olarak onlarla yan yana gelemem” diye konuştu.

 

NET BİR TUTUM VARDI

15 Temmuz’un ardından AK Parti, CHP ve MHP’nin darbeye karşı net bir tutum sergilediğini kaydeden Ceyhan, “Ülkenin bir beka sorunuyla karşı karşıya kalması hepimizi birleştirdi. Fakat CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, kendisine Artvin’de yapılan terör saldırısı girişiminin ardından tavır değiştirdi. Türkiye çok tarihi bir dönemden geçerken sadece iktidarı eleştirdi. ABD dahi MİT TIR’ları açıklaması nedeniyle Türkiye’den özür dilerken, Kılıçdaroğlu Türkiye’nin Suriye’ye silah gönderdiğini iddia etti. Daha sonra asıl darbenin 20 Temmuz’da olduğunu söyleyerek FETÖ’yü aklamaya dönün bir harekette bulundu. Türkiye’de Kılıçdaroğlu’nun bakış açısı dışında bir birlik sorunu yok” dedi.

 

YENİ ANAYASA

Ceyhan, bu anayasa değişikliğinin hayal ettikleri anayasa olmadığını da kaydederek, “Bu bir hükümet sistemi değişikliğidir ve önümüzdeki süreçte yeni bir anayasa yapılacaktır. Biz topyekun bir anayasa değişikliği istiyoruz. Anayasa toptan değişmeli” diye konuştu. CHP’nin cumhuriyet değerleri ve yaşam tarzı noktasında anayasa paketine yaklaştığını ifade eden Ceyhan, “15 yıldır iktidardayız ve vatandaşımızın yaşam tarzında bir değişiklik olmadı. Bundan sonra da olmayacaktır” dedi.

 

KOALİSYON DÖNEMLERİ

Bu anayasada temel öğenin koalisyon süreçlerinin son bulması olduğunu ifade eden Ceyhan, “En kötü hükümet, hükümetsizlikten iyidir. Türkiye en büyük sıkıntıları, hükümet kuramadığı dönemlerde yaşadı. 7 Haziran seçimlerinin sonrası buna bir örnek. Bu anayasa paketinin halk tarafından onaylanmasıyla beraber Türkiye’de kaos ortamları bir daha yaşanmayacaktır. CHP, Cumhurbaşkanı istediği zaman Türkiye’yi seçime götürür diyor. Bugün Başbakan isterse de Türkiye seçime gider” dedi.

 

DSC_9189

 

CHP DE OLMALIYDI

CHP’nin bu sürecin içinde olmasını istediğini kaydeden Ceyhan, “Eğer CHP bu sürecin içerisinde olsaydı maddelere müdahale edebilir, paketin istediği gibi olmasını isteyebilirdi” dedi. Ceyhan, anayasanın kabul edilmesinin ardından yasal değişiklikler olacağını ifade ederek, “Baraj gibi, siyasi partiler ve seçim yasası gibi kanunlar ile sistemi tıkayan yasalar zaman içinde değişebilir” diye konuştu. 

 

EN GÜÇLÜ DÖNEM

Türkiye’nin her geçen gün daha da güçlendiğini kaydeden Ceyhan, “Ülkemizde 30 yıldır terör var. Ama güvenlik güçlerimiz ve istihbaratımız bugün tarihinin en güçlü dönemlerinden birisinde. Çünkü kendi içindeki teröristlerden arınıyor. Bugün komşularımızda sorunlar var ve bu sorunların ülkemize etkisi var. Başta Suriye olmak üzere bu ülkelerin bölünmez bütünlükleri çok önemli” dedi.

 

BİLİŞİM VADİSİ

Ceyhan, Gebze’de yapımı süren Bilişim Vadisi Yönetim Kurulu’ndan Kocaelili yöneticilerin yerine başka isimlerin gelmesini de değerlendirerek, “Kocaeli Bilişim Vadisi’nden soyutlandı demek doğru değil. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız bu projeyi önce ulusal, daha sonra da uluslar arası alana taşımak için gayret sarf ediyor. Bu noktada bir tavrı olabilir. Bizimö için önemli olan projenin amacına ulaşması” diye konuştu.

 

REFERANDUM HEDEFİ

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan son olarak, anayasa paketinin meclisten geçmesi durumunda hedefledikleri referandum oyunu açıkladı. Ceyhan, son genel seçimlerinde yüzde 56,5 oy aldıklarını kaydederken, “Referandumda ise yüzde 60,5 oy evet çıktı. Yani hedefimiz yüzde 61’in üzerine çıkmak. Bunu başaracağımıza inanıyoruz. Çok çalışacağız” ifadelerini kullandı. 

 

DSC_9193

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford YEDİ İKLİM HAURA CAFE Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi bbs inşaat
Ekcan Medicalpark ACARLAR TURİZM YENİ konak_dr