25 Nisan 2018 Çarşamba

"Balaban ihraç nedenini bilmediğini söyledi"

Balaban ihraç nedenini bilmediğini söyledi
Güncel Yazdır

Haber

Son yayınlanan KHK’larla ihraç edilen BES Kocaeli Şube Başkanı Gülüzar Ateş’i ziyaret eden BES BES Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Akın Şişman, “Kocaeli Vali Yardımcısı Sayın Dursun Balaban ile yaptığımız görüşmede Şube Başkanımızın görevine son verilmesi gerekçesini halen bilmiyor olduğunu ifade etti” dedi

BES Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Örgütlenme ve Eğitim Sekreteri Akın Şişman, son yayınlanan KHK’larla SGK’daki görevinden ihraç edilen BES Şube Başkanı Gülüzar Ateş ve sendika üyelerine ziyarette bulundu. Ziyaret sırasında değerlendirmelerde bulunan Şişman, basın açıklaması düzenledi. Açıklamasında Şişman, “İhraç edilen yönetici ve temsilcilerimizin tek suçu üyelerimizin ve kamu emekçilerinin hak ve özgürlüklerini layıkıyla savunmaya çalışmasıdır. Sendikal mücadelemizdir. Bugün Kocaeli Vali Yardımcısı Sayın Dursun Balaban ile yaptığımız görüşmede Şube Başkanımızın görevine son verilmesi gerekçesini halen bilmiyor olduğunu ifade etmesi de bizim bu yaklaşımımızı doğrulamaktadır” dedi.

 

‘8 BİN 400 EMEKÇİMİZ İHRAÇ EDİLDİ’

Açıklamasında Genel Merkez Yöneticisi Akın Şişman, “Son yayınlanan KHK ile 8 bin 400 kamu emekçisinin işine son verilirken bu ülkede emekçilerin çalışma hayatı ile ilgili sorunlarını çözme görevi olan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı hazırladığı listelerle ağırlıkla sendikamızın üyelerini hedef alan bir kıyım gerçekleştirmiştir. AKP ile Cemaatin Türkiye’yi koalisyon olarak yönettiği dönemde cemaatin at oynattığı Bakanlıkta kadrolaşma, sınavlarda yaşanan usulsüzlük ve adaletsizlikler, liyakatsiz atamalar yaşanırken buna karşı mücadele eden sendikamız, bugün cemaat adı altında başlatılan sonrasında tüm muhalifleri içine alarak devam eden operasyonlarda, hedef haline getirilmiş durumdadır” şeklinde konuştu.

 

bedf

 

‘MEMUR SEN’İN YANINA KAR KALMAYACAK’

Şişman devamında, “SGK ve İŞKUR’da emekçilerin haklı taleplerinin onurlu sesi olan sendikamızın üyeleri; ilgili kurumlara liyakatsiz ve hukuksuz bir şekilde atanan çoğu Memur Sen üyesi yöneticilerin belirlediği listelerle işlerinden edilmiştir. Çoğu cemaatle ilişkili yöneticilerin kendilerini gizlemek ve hedef saptırmak için üyelerimizi hedefe koydukları açıktır. Tüm kamuoyu bilmelidir ki bu hukuksuz uygulamalara aracılık eden yöneticiler er ya da geç bunun hesabını emekçilere vermek zorunda kalacaklardır. Yine böylesi bir süreçten sendikal rant elde etmeye çalışan, AKP’nin koltuk değneği Memur Sen’in yaptıkları yanına kar kalmayacaktır” dedi.

 

‘KOCAELİ’DE 6 ÜYE’

Şişman, Kocaeli’de ihraç edilen üye sayısının 6 olduğunu açıklarken “Yayınlanan 679 Sayılı KHK ile Kocaeli Şube Başkanımız Gülüzar Ateş ve SGK’da görev yapan Üyemiz Mahmut Zengin siyasi iktidarın her kesimden muhalifleri sindirerek, başkanlığı giden yolun taşlarını döşediği böyle bir süreçte sendikamız kamu hizmetlerinin tasfiyesine ve kamu emekçilerinin iş güvencesinin kaldırılmasına karşı olduğu için hedef alınmıştır. Daha önce Eski Şube Yönetim Kurulu Üyemiz Şahabettin Işık, Acısu Vergi Dairesi Müdürlüğü İşyeri Temsilcimiz Süphan Türk, TÜİK İşyeri temsilcimiz Hasan Kaptan ve TÜİK’te görev yapan üyemiz Mehmet Polat’la birlikte Kocaeli’de görevine son verilen üye sayımız 6 olmuştur” açıklamalarında bulundu.

 

‘VALİLİK İHRAÇ NEDENİNİ BİLMİYORMUŞ’

Sözlerinin devamında Şişman, “İhraç edilen yönetici ve temsilcilerimizin tek suçu sendikal mücadeledir. Bugün Kocaeli Vali Yardımcısı Sayın Dursun Balaban ile yaptığımız görüşmede Şube Başkanımızın görevine son verilmesi gerekçesini halen bilmiyor olduğunu ifade etmesi de bizim bu yaklaşımımızı doğrulamaktadır. AKP’nin iş güvencesini ortadan kaldırarak tüm kamu emekçilerini kölece çalışmaya, AKP’nin memuru olmaya zorladığı bir süreçte biat etmeyen sendikamızı biat etmeye zorlama, kamu emekçilerini mücadeleden uzaklaştırmaya ve sendikasızlaştırmaya yönelik çabalarıdır. Uzun yıllardır dişimizle tırnağımızla kurduğumuz sendikalarımızı, sendikal haklarımızı hiçbir güce teslim etmeyeceğiz. Büro emekçilerinin hak mücadelesini yürütmeye devam edeceğiz. Diktatörlük heveslileri değil emekçiler kazanacak” diyerek açıklamasını sonlandırdı. 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Duru Park Davetiyem Beykar bbs inşaat
Ekcan Medicalpark ACARLAR TURİZM YENİ konak_dr Aytaş Şömine BasiskeleSanayi