27 Mayıs 2018 Pazar

KOÜ’de seçim sonuçlandı

KOÜ’de seçim sonuçlandı
Güncel Yazdır

Haber

Öncesinde birçok tartışmaya sahne olarak iptal edilen Kocaeli Üniversitesi Öğrenci Konseyi Seçimleri bugün tekrarlandı. Tartışmalara neden olan seçimlerin kazananı Metin Geldeş oldu. Gergin başlayan seçimlerde gergin bitince 20 öğrenci B Kapısı önünde gözaltına alındı

Kocaeli Üniversitesi Öğrenci Konseyi Seçimleri'nde kazanan belli oldu. Bugün başlayan ve saat 17:00'a kadar süren seçimlerin kazananı Metin Geldeş olarak belirlendi. 41 fakülte temsilcisinin oy kullandığı seçimlerde, Metin Geldeş (23) oy, Fahrettin Porsuk (18) oy aldı. 

 

20 ÖĞRENCİ GÖZALTINA ALINDI

Seçim öncesi güvenlik görevlilerinin Umuttepe Kampüsü dışında eğitim gören öğrencileri Kampüse sokmamaları gergin anların yaşanmasına sebep oldu. Seçimlerin ayrıca basına da kapalı olduğu öğrenildi. Seçimlerin bitmesinin ardından hala devam eden tartışmalar nedeniyle B kapısı önünde bulunan 20 öğrenci gözaltına alındı. 

 

1 OY FAZLA ALMIŞTI

5 Kasım 2016 tarihinde gerçekleştirilen Kocaeli Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanlık seçimi Fahrettin Porsuk ve Metin Geldeş arasında gerçekleşmiş, Porsuk Geldeş’ten 1 oy fazla alarak KOÜ Öğrenci Konseyi Başkanı olmuştu. Ardından Geldeş ve ekibi tarafından yapılan itirazlar ve başvurular neticesinde Fahrettin Porsuk’un kazandığı seçim iptal edilmiş, yeniden seçim yapılacağı duyurulmuştu.

 

SİYASİ MÜDAHALE İDDİASI

Hatırlanacağı gibi geçtiğimiz aylarda yapılan KOÜ Öğrenici Seçimlerini ülkücü camiaya yakın olan Fahrettin Porsuk kazanmış ancak bir türlü Rektörlük tarafından seçimler onaylanmamıştı. Geçtiğimiz günlerde ise yapılan açıklamayla seçimler iptal edilerek yeniden seçim yapılması kararı çıkmıştı. Seçimlerin tekrar edilmesi kararının ardından bazı sivil toplum kuruluşları kararın siyasi olduğunu vurgulayarak, seçimlere müdahale edildiğini iddia etmişti.

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford YEDİ İKLİM HAURA CAFE Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi bbs inşaat
Ekcan Medicalpark ACARLAR TURİZM YENİ konak_dr