28 Mayıs 2018 Pazartesi

“KOÜ seçimlerini biz kazandık!”

“KOÜ seçimlerini biz kazandık!”
Güncel Yazdır

Daha önce yapılan ve Ülkü Ocakları üyesi Fahrettin Porsuk’un kazandığı Kocaeli Üniversitesi Öğrenci Konseyi seçimleri iptal edilmiş ve seçimler yenilenmişti. Devam eden seçim süreciyle ilgili bir açıklama yapan AK Parti Kartepe İlçe Gençlik Kolları Başkanı Uğur Karbuz, “Kartepe’deki 11 yüksekokulun 9’unda seçimleri biz kazandık.” dedi

Önceki gün yapılan AK Parti Kartepe İlçe Danışma Meclisi’nde konuşan AK Parti Kartepe İlçe Gençlik Kolları Başkanı Uğur Karbuz, Kartepe’de yer alan KOÜ’ye ait 11 yüksekokulun 9’unda seçimleri kazandıklarını söyledi. Karbuz, “11 yüksekokulda seçimlere girdik. Bu seçimlerde 33 bölüm var. İki haftadır yaptığımız çalışmalar sonucunda önce bölümlerde 3 gün süren seçimlerden alnımızın akıyla çıktık. 11 yüksekokulun 9 tanesinde gerçekleştirilen seçimleri kazandık” şeklinde konuştu. Bu açıklama öğrenci seçimlerine siyaset bulaştı iddialarını doğruluyor şeklinde yorumlandı.

 

SİYASİ MÜDAHALE İDDİASI

 Hatırlanacağı gibi geçtiğimiz aylarda yapılan KOÜ Öğrenici Seçimlerini ülkücü camiaya yakın olan Fahrettin Porsuk kazanmış ancak bir türlü Rektörlük tarafından seçimler onaylanmamıştı. Geçtiğimiz günlerde ise yapılan açıklamayla seçimler iptal edilerek yeniden seçim yapılması kararı çıkmıştı. Seçimlerin tekrar edilmesi kararının ardından bazı sivil toplum kuruluşları kararın siyasi olduğunu vurgulayarak, seçimlere müdahale edildiğini iddia etmişti. KOÜ’nün tüm yüksekokul ve fakültelerinde şu sıralar konsey başkanlığıi öncesi öğrenci temsilcisi seçimleri devam ediyor.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford YEDİ İKLİM HAURA CAFE Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi bbs inşaat
Ekcan Medicalpark ACARLAR TURİZM YENİ konak_dr