20 Haziran 2018 Çarşamba

44 köy bilgilendirildi

44 köy bilgilendirildi
Güncel Yazdır

İzmit Belediyesi tarafından 44 köyde bilgilendirme eğitimi düzenlendiği açıklandı. Belediyenin Kırsal Hizmetler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, 44 köyde düzenlenen bilgilendirme eğitimine 1455 vatandaş katıldı.

Yetkililer verilen eğitimler arasında kirazlarda hastalık ve zararlılarla mücadele, sera hastalık ve zararları ile mücadele yolları, buğdayda hastalık ve zararları, buzağı bakımı ve beslenmesi, süt ineklerinin beslenmesi ile ceviz yetiştiriciliği ve bakımı yer aldığı kaydedildi.

 

YENİ YILIN İLK EĞİTİMİ 

Kırsal Hizmetler Müdürlüğü’nün 2017 yılı ilk bilgilendirme eğitimi Sarışeyh Köyü gerçekleştirildi.

Belediye veteriner Hekim Cihan Altıntaş tarafından  verilen süt ineklerinin beslenmesi konulu eğitimin oldukça yararlı geçtiği ifade edildi. Vatandaşların büyük ilgiyle takip ettiği bilgilendirme eğitiminde süt ineklerinde beslenmenin hayvan sağlığı, halk sağlığı ve ürün verimliliği açısından önemi anlatıldı. Eğitim sonunda köylülerin konuyla ilgili soruları da cevaplandırıldı

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford YEDİ İKLİM Sabitzade köfte Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan Üst Grup Gürpınar su Müjdat Optik Medicalpark ACARLAR TURİZM YENİ bbs inşaat konak_dr