27 Mayıs 2018 Pazar

“Vicdanımız rahat”

“Vicdanımız rahat”
Siyaset Yazdır

Haber

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, sosyal medya hesabı üzerinden Anayasa teklifine ve getirilmek istenen Başkanlık rejimine hayır diyerek tepkisini bir kez daha dile getirirken “Vicdanımız rahat” dedi

Anayasa Değişikliği teklifi, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde zaman zaman gergin anların yaşanmasıyla beraber devam ediyor. Anayasa maddeleri görüşülürken Cumhuriyet Halk Partisi vekilleri de mecliste yaşanan anları cep telefonlarıyla kaydederek kamuoyuyla paylaşıyor. Kocaeli Milletvekilleri de sosyal medya hesaplarından bazı paylaşımlarda bulunarak fikirlerini beyan ediyor.

 

MADDELER OYLANIYOR

TBMM Genel Kurulu'nda, anayasa teklifinin ilk oturumunda yapılan oylamada 480 vekil katılım sağlarken bunların 338’i ‘evet’, 134’ü ise ‘hayır’ oyu vermişti. Ardından anayasa değişiklik teklifinin 1. turunda birinci ve ikinci maddenin gizli oylaması sonuçlandı. Anayasa değişiklik teklifinin birinci maddesi 347 oyla, ikinci maddesi 343 oyla kabul edildi. CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan da Twitter hesabı üzerinden anayasa ve Başkanlık sistemine hayır diyerek tepkisini dile getirdi.

İşte Tarhan’ın paylaşımlarından birkaçı:

 

VİCDAN

Adsızz Adsız

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford YEDİ İKLİM HAURA CAFE Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi bbs inşaat
Ekcan Medicalpark ACARLAR TURİZM YENİ konak_dr