20 Mart 2018 Salı

"Bakkal sembol esnaftır"

Bakkal sembol esnaftır
Güncel Yazdır

Haber

Vali Hasan Basri Güzeloğlu Kocaeli Bakkallar Büfeciler ve Tekel Bayileri Odası Başkanı Bayram Kütük ve yönetimi ile kahvaltıda bir araya geldi. Ziyarette konuşan Vali Güzeloğlu, “Hemen her mahallede herkesin bir bakkal abisi vardır. Bakkal sembol esnaftır” dedi

Vali Hasan Basri Güzeloğlu’nun 28. esnaf buluşması ziyaretine Kocaeli  Bakkallar Büfeciler ve Tekel Bayileri Odası Başkanı  Bayram  Kütük,  başkan vekili Uğur  Şengel, yönetim kurulu üyeleri Nurullah Murat,Mehmet Nural, Mahmut Akbaş, Bekir Sarıkaya, Vildan Yaşar, Kemal Göksu, Mustafa Güven, Özbey Uralkaya, Hüsnü Akduman, Ertuğ Sevimli,Ticaret İl Müdürü Veysi Uzunkaya, Kocaeli Pazarcılar Odası Başkanı Ahmet Serim , Derince Tekelciler ve Büfeciler Odası Başkanı Osman Koçyiğit katılım gösterdi.

 

KÜTÜK: SORUNLARIMIZI GÜNDEME GETİRDİK

Kocaeli Bakkallar Büfeciler ve Tekel Bayileri Odası Başkanı Bayram Kütük, “  Ulusal marketlerle AVM’ler önemli sorunlarımızdandır. Bu sorunları bugün bir kez daha masaya yatırdık. 23.03.2014 yılında yapılan Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda göreve geldikten itibaren 1.460 üyemizin ,1.200’ünü tek tek işyerinde ziyaret ederek, sorunlarını dinleme fırsatım oldu.Bazı sorunlarını T.C.Gümrük ve Ticaret Bakanlığı-Esnaf Ve Sanatkarlar Genel Müdürlüğü; Kocaeli Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği,Türkiye Bakkallar ve Bayiler Federasyonu ve Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu’na yazılı ve sözlü olarak gündeme getirdik” şeklinde konuştu.

 

“EKONOMİYİ OLUMSUZ ETKİLEMEKTEDİR”

Küçük Esnaflar olarak aslında birçok sorunumuz var diyen Kütük, “Ama en büyük sorunlarımızdan biri her gün sayısı katlanarak artan AVM ve Ulusal Marketler dediğimiz Ülke çapında şirketleşmiş içinde siyasi ortakları barındıran firmalardır. 25 000 civarında Ulusal market var ülke ekonomisine katkıları bellidir. Oysa  sadece bu yıl  zorlaşan ve açılan bu marketler sayesinde 49000 bakkal ve büfe kapandı bunun ülke ekonomisine zararı onların katkılarından kat be kat fazladır. Ve ülke ekonomisinde her alana yansımaktadır bu zarar. Yani  bizim ekonomiye katkımız hepsinden fazladır ve kapanan iş yerlerimiz ekonomiyi olumsuz etkilemektedir” dedi.

   

KAYA: HİZMETLERİ ANLATMAYA ZAMAN YETMEZ

Kütük’ün ardından konuşan Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Kemal Kaya, “ Sayın valime esnaf sorunlarıyla ilgilendiği için çok teşekkür ediyorum. Bu hizmetleri anlatmaya zaman yetmez. Tüm beldelerimize kadar esnaflarımızla bir araya geliyor sayın valimiz. Bu toplantıları birçok defa yaptık. Valimizin ilçe esnafının sorunlarını dinleyerek, yerinde çözdüğünü gördüm. Allah başımızdan eksik etmesin” ifadelerini kullandı.

 

GÜZELOĞLU: 28. ESNAF BULUŞMAMIZI YAPIYORUZ

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Kemal Kaya’nın ardından konuşan Vali Hasan Basri Güzeloğlu, “  Bu sabah 28.esnaf buluşmamızı yapıyoruz. Tüm bakkal ve büfeci esnafımıza hayırlı bereketli kazançlar diliyorum. Bu sofralar değerlidir, bereketlidir.  Bu toplantılar bizim için devam eden konuların, sıkıntıların dile geldiği ve değerlendirildiği toplantılardır. Olması gereken noktada inisiyatif aldığımız toplantılardır bunlar. Bir kararı alırken karara konu olan bütün insanlarımızla buluşmamız aldığımız kararın sürdürülebilir olmasını sağlıyor” dedi.

 

“ BAKKAL SEMBOL ESNAFTIR”

Biz bu toplantılardan çok faydalanıyoruz diyen Güzeloğlu, “ İlçenin sınırlarında çözülecekse hemen orada çözüme konu edilmesini sağlıyoruz. Sizin ilettiklerinizi gerekli yerlere aktarıyoruz. Hemen her mahallede herkesin  bir bakkal abisi vardır. Gecesi gündüzü olmadan insana hizmet veren, en iyisini sunma gayretinde olan bir esnaftır bakkallarımız. Sembol esnaftır bakkal. Değer vermemiz, yaşatmamız gerekir bakkallarımızı. İnsanımız ve esnafımızın her zaman yanındayız.Sizlere hizmet etmenin onurunu yaşıyoruz.huzurunuz huzurumuzdur” şeklinde konuştu. 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
KOTO İDEV İLAN Ford Duru Park Davetiyem Beykar bbs inşaat
Ekcan Nesibe Aydın Medicalpark ACARLAR TURİZM YENİ BasiskeleSanayi konak_dr Aytaş Şömine