20 Haziran 2018 Çarşamba

"Ülkedeki en güçlü yapıyız"

Ülkedeki en güçlü yapıyız
Siyaset Yazdır

Haber

AK Parti Kartepe 52. Genişletilmiş İlçe Danışma Meclisi Toplantısı’nda konuşan AK Parti İl Başkan Vekili Mustafa Kocaman, "Biz ülkedeki en güçlü yapıyız. Meclis genel kuruluna anayasa değişikliği teklifi sunuldu. Mecliste kabul edildikten sonra referandum süreci başlayacak. Bu referandum hayati bir önem taşıyor” dedi

AK Parti Kartepe 52. Genişletilmiş İlçe Danışma Meclisi toplantısı Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Danışma meclisi toplantısına Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, AK Parti Kartepe İlçe Başkanı Hasan Kandaz, AK Parti İl Başkan Vekili Mustafa Kocaman, belediye meclis üyeleri, ilçe kadın ve gençlik kolları ile çok sayıda partili katılım gösterdi. Danışma Meclisinde İl başkanlığı tarafından gerçekleştirilen Teşkilat Akademisi programına katılan 156 üyeye sertifikaları takdim edildi.

 

SERTİFİKA KADIN KOLLARI

 

KANDAZ: 14 YIL ÖNCE DURUM İÇLER ACISIYDI

Danışma meclisinin açılış konuşmasını gerçekleştiren AK Parti Kartepe İlçe Başkanı Hasan Kandaz, “ Mensubu olmaktan gurur duyduğumuz AK Partiliyiz. Milletin talebiyle doğan bir AK Partimiz var. Bu talepler doğrultusunda hizmetlerini sergileyen bir AK Parti var. 14 sene öncesine baktığınızda ülkenin halini pek ala hatırlıyoruz. O günkü sağlık, ulaşım hizmetlerini, siyasetçilerini, ekonomilerini gözünüzden geçirdiğinizde durum içler acısıydı. ABD gelsin bir temsilcisi ile bizleri yönetsin diye düşündürtüyorlardı insanlara neredeyse.” dedi

 

“GÖZÜMÜZÜ 4 DEĞİL 14 KERE AÇMAMIZ LAZIM”

Birçok meselemizi kökünden silip attık. Terör belası ile hala uğraşıyoruz diyen Kandaz, “ Birçok meseleyi aşarken nelerin içinden sıyrıldığımızı gördüğümde hayret ediyorum. Bu güzel ülkede artık her şeyden daha çok 4 değil 14 açmamız lazım gözlerimizi. Artık siyasi faaliyetler kendi ekseninde talimatlar doğrultusunda ilerliyor. Ama bizler sosyal yaşantımızda komşularımıza da sosyal sorumluluklarımız var. Terörle alakalı ilçemiz anlamında sıkıntımız yok. Titizlikle duyduğumuz endişeleri emniyet güçlerimizle paylaşıyoruz” dedi

 

“GÜN O GÜNDÜR”

Mahalle toplantılarımıza başladık diyen Kandaz, “Amaç mahallenin hem bir röntgenini çekmek hem de referandum öncesi bir ön hazırlıktır. 32 mahallemizin hepsinde bu toplantılarımızı yapacağız. Teşkilatlarda seferberlik ilan edecek kendi arasında. Vakti müsait olan uykusundan kıssın davet edildiği yere gitsin. Gün o gündür. Biz böyle uğraşırken bizimle de uğraşıyorlar. Sosyal medya üzerinden veya sokakta insanlar serzenişte bulunabilirler. Bunlar olabilir, bunlara katlanacağız Örneğin elektrik kesintilerinde yetkilileri sıklıkla arayarak durum hakkında harekete geçilmesi yönünde taleplerimiz oldu. Biz gelen şikayetlerin takibini yapıyoruz.” diye konuştu.

 

KANDAZ

 

“BASININ DA SORUMLULUĞU VAR”

Bazı basın mensuplarının kendinden sonra başkan olacak kişiye profil çizme işine giriştiklerini belirterek, “ Bakıyorum bazı basın mensupları bizi köşelerine taşıyarak operasyonlarda bulunuyorlar. Hadi AK Partili olsanız bir sorumluluk hissediyor diyeceğim. Ama AK Parti ile alakası olmayan kişiler benden sonra buraya gelecek ilçe başkanı ile ilgili profil çizmeye çalışıyorlar. Bu konu referandum bitimine kadar gündemden çıkmıştır. Medya bizi lütfen bu hususta rahatsız etmesin.  Basın mensuplarının da bizlere karşı sorumlulukları var. Kartepeli hemşerilerimizi doğru bilgilendirmeleri lazım” şeklinde konuştu.

 

TEŞKİLAT ÇALIŞMALARINI ANLATTI

İlçe teşkilatlarının çalışmaları hakkında açıklamalarda bulunan Kandaz, “ Kadın kollarımız 8 Bin 886 sokağa kadın sorumlu atıyor. Yüzde 50’si tamamlanmış durumda. 11 yüksek okulumuzun 9’unda temsilci seçimlerini AK Partili genç kardeşlerimiz kazanmışlar. 2 tanesini yine bize yakın olan siyasi parti temsilcileri kazanmış. İlçe yöneticisi arkadaşlarımız boş durmuyorlar. Bu toplantıların yapılması kolay olmuyor. Öncesinde plan, program yapılıyor.” değerlendirmesinde bulundu.

 

ALEMDAR: 8 BİN 886 SOKAK TEMSİLCİSİ BELİRLEDİK

Hasan Kandaz’ın ardından konuşan AK Parti Kartepe İlçe Kadın Kolları Başkanı Yasemin Ağra Alemdar ,”  Bu davada görev almaktan her zaman onur ve gurur duydum. Zor bir süreçten geçiyoruz. Türk kadını inancıyla bu günleri de atlatacaktır. AK Parti Kartepe zoru sever. 32 mahallede 8 BİN 886 sokak sorumlumuz olacak. Diğer partiler kadın kollarını kuramazken biz sokaklara kadar indik” dedi.

 

ALEMDAR

 

KARBUZ: 11 ÜNİVERSİTENİN 9’UNDA SEÇİMLERİ KAZANDIK

İlçe kadın kolları başkanının ardından konuşan İlçe gençlik kolları başkanı Uğur Karbuz AK Parti duruştan ödün vermeyeceklerini vurgulayarak teşkilat çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu. Karbuz konuşmasında,“ Bütün mahallelerinde ufak tefek yenilemelere gittik. Bir plaket töreni düzenledik. Üniversite komisyonları oluşturduk. Güzel sağlam ve iradeli kadrolar kurduk. 11 üniversitede seçimlere girdik. Bu seçimlerde 33 bölüm 11 Meslek yüksek okulu var. İki haftadır yaptığımız çalışmalar sonucunda önce bölümlerde 3 gün süren seçimlerden alnımızın akıyla çıktık. 11 üniversitenin 9 tanesinde gerçekleştirilen seçimleri kazandık” şeklinde konuştu.

 

KARBUZ

 

ÜZÜLMEZ: 15 TEMMUZ’U FİNAL OLARAK GÖRDÜLER

İlçe gençlik kolları başkanının ardından söz alan Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez yaptığı konuşmada, “ Ülkemiz bir haçlı hareketinin başka bir versiyonuyla karşı karşıya. O emperyalist güçler Ortadoğu’da bir Arap Baharı yapmışlardı. Sırayı gezi olaylarıyla bize getirmişlerdi. Kendi emellerine ulaşmak istediler. Gezi olaylarına gerekli cevap verildi. Kendilerince final olarak gördükleri15 Temmuz darbe girişimini denediler. Ama vatandaşın duruşuyla darbe girişimi püskürtüldü. Bütün şehitlerimizi minnetle yad ediyoruz. Taşeron örgütleri devreye soktular. Ama bu ülkede şehit olmak için yarışan, mücadele eden bir millet var. Bu millet var oldukça hain emellerine ulaşamayacaklar. Bürokrasimizin içindeki hainler temizlenerek kayıplar yavaş yavaş aşağı inmeye başladı” dedi.

 

TEŞKİLAT MENSUPLARINA TEŞEKKÜR ETTİ

Teşkilat çalışmaları hakkında açıklamalarda bulunan Üzülmez, “Altyapı, yol, kaldırım hizmetlerimiz devam ediyor. 2-3 yıl öncesinde Kartepe’de bir yağmur felaketi yaşamıştık. Sorun yaşadığımız mahallelerde altyapı çalışmaları başladı, sıkıntılar ortadan kaldırılacak. Birçok projemizi sonuçlandırma aşamasına getirdik. Kocaeli içinde ve başka yarışmalarda ödül alan projeler üretmeye başladık. Teşkilatımızla birlikte projelerimizi paylaşmak adına mahalle başkanlarımızla bir araya geldik. Çok faydalı işler yaptık. Tüm kademe mensuplarına çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

ÜZÜLMEZ

 

50 YILLIK HAYAL GERÇEK OLUYOR

Projeler hakkında açıklamalarda bulunan Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, “Projelerimiz sırasıyla hayata geçiyor. Teleferik projesi ihale aşamasına geldi. İhale olmadığı durumda da alt yapılarımızı oluşturduk. 50 yıllık hayal gerçek oluyor. En büyük kamu yatırımı olan adliye sarayı yatırımı da tahsis edilecek. Avrupa’nın en büyük doğal yaşam parkı Kartepe’de hayat bulacak. Kanal Park projemiz 18 km’lik mesafede hizmet verecek. Bisiklet yolumuzun yüzde 50’si tamamlanmış durumda. Spor salonumuz bitti önümüzdeki günlerde açılışı yapılacak. Kartepe yüzme havuzunun ihalesi alınacak. Alo evlat projemiz ödül alıyor” şeklinde konuştu.

 

KOCAMAN: SKM ÇALIŞMALARI BAŞLAYACAK

Üzülmez’in ardından konuşan AK Parti İl Başkan Vekili Mustafa Kocaman, “ Zor bir süreçten geçiyoruz. Bunlar politika üreten, eskisi gibi olmayan bir lideri al aşağı indirmek istiyorlar. Bu bayrağın rengini bilenler yılmayacağımızı bilirler. Bize düşen görev inanmaktır. Biz ülkedeki en güçlü yapıyız. Meclis genel kuruluna anayasa değişikliği teklifi sunuldu. Mecliste kabul edildikten sonra referandum süreci başlayacak. Bu referandum hayati bir önem taşıyor” dedi.

 

KOCAMAN

 

“ÜYELERİMİZ KONUŞŞSUN İSTİYORUZ”

SKM başkanlığına Mehmet Uzunoğlu’nu seçtik diyen Kocaman, “ SKM tam saha çalışmalarına başlayacak. Bu dönemde biraz daha farklı şeyler yapalım istedik. Bu nedenle mahalle danışma meclisi yapalım dedik. İstiyoruz ki üyelerimiz konuşsun.Üyeler olarak hizmetlerden memnun musunuz diyoruz. Divana not almak için çıkıyor çalışmamızı yapıyoruz. Üyelerimiz de bu göreve dahil olsun istiyoruz. Bunu başarabilirsek başaramayacağımız hiçbir şey yok” şeklinde konuştu. Kocaman’ın konuşmasının ardından İl başkanlığı tarafından yapılan Teşkilat akademisi programına katılan üyelere sertifikaları takdim edildi.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford YEDİ İKLİM Sabitzade köfte Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan Üst Grup Gürpınar su Müjdat Optik Medicalpark ACARLAR TURİZM YENİ bbs inşaat konak_dr