20 Mart 2018 Salı

Akçakoca’da tarih kokuyor

Akçakoca’da tarih kokuyor
Güncel Yazdır

İzmit’teki mahalle inceleme gezisi Akçakoca ile devam etti.

Belediye Başkan Vekili İbrahim Bulut, Belediye Meclis üyesi Güzin Taştekin, Belediye Başkan Yardımcısı Serkan Yeğnidemir ve dair müdürlerinin yer aldığı inceleme gezisinde Akçakoca Mahalle Muhtarı Mehmet Şahin’de yer aldı. Başkan Vekili Bulut ve beraberindekiler, Akçakoca’da adım atmadık yer bırakmadılar. Bölgedeki çalışmaların da incelendiği inceleme gezisinde eksikler de tespit edildi.

 

tıyuı

 

TURİSTLER GÖRMEDEN GİTMEYECEK 

Akçakoca’nın İzmit’in tarihi eserleri en zengin ve en eski mahallelerinden oluğu kaydedilerek” İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın girişimleri sonucunda, bölgede yok olmaya yüz tutmuş konaklar, hamamlar, çeşmeler, camiler restore edildi. Yapılan meydan düzenlemeleri ve restorasyonlarla Akçakoca Mahallesi, İzmit’in en gözde yerlerinden biri oldu. İzmit’e gelen turistler, Akçakoca’yı gezmeden şehirden ayrılmayacaklar” denildi.

  

tyıu

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
KOTO İDEV İLAN Ford Duru Park Davetiyem Beykar bbs inşaat
Ekcan Nesibe Aydın Medicalpark ACARLAR TURİZM YENİ BasiskeleSanayi konak_dr Aytaş Şömine