23 Mayıs 2018 Çarşamba

Emniyetten terör açıklaması

Emniyetten terör açıklaması
Asayiş Yazdır

Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü etrafında eylem amaçlı keşif ve fotoğraflama yapan şahıslar hakkında emniyet müdürlüğü tarafından açıklama yapıldı.

Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü için geçtiğimiz günlerde bazı şahıslar tarafından terör amaçlı eylem planı yapılmıştı. Emniyet ekiplerinin dikkati sayesinde Şırnak, Mardin, Yalova ve İstanbul illerinde yakalanan şahıslar hakkında karar verildi. Emniyet tarafından yapılan açıklamaya göre L.A, F.A, C.A isimli şahıslar ise tutuklandı.

 

Müdürlük tarafından yayımlanan açıklama metni şöyle: 

 

"İl Emniyet Müdürlüğü’nün; Terör olayları ile ilgili yapmış olduğu çalışmalar kapsamında;

PKK/KCK Silahlı Terör Örgütüne Üye Olmak ve Örgüt Faaliyetleri Çerçevesinde Suç işlemek.

 

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlükleri tarafından PKK/KCK terör örgütüne yönelik olarak yapmış olduğu çalışmalar kapsamında;

 

PKK/KCK terör örgütü tarafından verilen talimatlar doğrultusunda 2016 yılı Ağustos ayı içerisinde, K.Irak bölgesi bağlantılı şahıslar, ilimize gelerek Kocaeli Emniyet Müdürlüğü’nün “Eylem Amaçlı” “KEŞİF ve FOTOĞRAFLAMA” çalışmalarını yaparak PKK/KCK terör örgütüne verdikleri tespit edilen L.A, M.D, F.A, C.A isimli şahıslar Şırnak, Mardin, Yalova ve İstanbul illerinde yakalanarak Müdürlüğümüze getirilmişlerdir.

 

Şahıslar hakkında “PKK/KCK Silahlı Terör Örgütüne Üye Olmak ve Örgüt Faaliyetleri Çerçevesinde Suç işlemek” suçlarından işlem yapılmıştır. 09.01.2017 günü sevk edildikleri Adli Makamlarca şahıslardan, M.D Adli Kontrol Kararıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmış, L.A, F.A, C.A isimli şahıslar ise tutuklanmışlardır.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

 KOCAELİ EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford HAURA CAFE Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi bbs inşaat
Ekcan Medicalpark ACARLAR TURİZM YENİ konak_dr