22 Haziran 2018 Cuma

İşçiye yüzde sıfır zam

İşçiye yüzde sıfır zam
Güncel Yazdır

Haber

Hizmet İş Sendikası Şube Başkanı İdris Ersoy, Derince Belediyesi’nde örgütlü olan Hizmet-İş Sendikası ile Yerel-Sen arasında gerçekleşen toplu sözleşme görüşmelerinde işveren tarafından verilen yüzde sıfırlık zam teklifi için “Bu teklifi kabul etmemiz mümkün değil, grev için henüz erken. Görüşmelerin sonucunu bekleyeceğiz” dedi

Derince Belediyesi’nde örgütlü olan Hizmet-İş Sendikası ile Yerel-Sen arasında görüşülen toplu iş sözleşmeleri devam ediyor. Dün belediyenin 117 çalışanını ilgilendiren toplu sözleşme görüşmelerinde Hizmet-İş Sendikası ile Yerel-Sen arasında yapılan görüşmelerde idari maddelerde anlaşmaya varılırken Yerel-Sen tarafından verilen yüzde sıfır (0) zam teklifi kabul edilmedi. Teklif sonucunda Derince Belediyesi’nde grevin ayak sesleri gelmeye başladı.

 

BELDE A.Ş’DE YÜZDE 8.53 ZAM

Dün Yerel-Sen Genel Sekreteri Mümtaz Uzun ile Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy toplu sözleşme görüşmeleri için masaya oturdu. Belde A.Ş.’de gerçekleşen toplantının zam maddesinde Yerel-Sen yüzde 8.53 zam talebinde bulunurken Hizmet-İş Sendikası ise yüzde 25 zam talep etmişti.

 

436456

 

YÜZDE 25 ZAM TALEBİ

Hizmet İş Sendikası, Derince Belediyesi’ndeki toplu sözleşme görüşmelerinde de yüzde 25 zam teklifinde bulunmuştu. İşçi sendikası Hizmet-İş Sendikası ile işveren sendikası Yerel-Sen arasında şimdi arabulucu devreye girecek. Arabulucu döneminde sonuç alınmaması durumunda belediye çalışanları grev oylamasına gidecek.

 

‘GÖRÜŞMELER 20’SİNDE BİTİYOR’

Hizmet İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy, gazetemize yaptığı açıklamasında, "Görüşmelerimiz devam ediyor. Şu anda greve gitmek için erken. 60 günlük yasal görüşme süremiz var. Bu ayın 20’sinde görüşmeler bitiyor. Daha sonra 15 günlük arabulucu süremiz var. Arabulucu da İŞKUR tarafından belirleniyor. Sonra arkadaşlarımız grev oylaması yapıyor. Greve ‘hayır’ çıktığı takdirde Yüksek Hakem Kurulu’na toplu sözleşmeler intikal ediyor. Oradaki kurul tarafından alınan karara uyuluyor” açıklamalarında bulundu.

 

234235

 

‘KABUL ETMEMİZ MÜMKÜN DEĞİL’

Devamında Ersoy, “En son iki yıl önce toplu sözleşme görüşmeleri gerçekleşti. Önceki dönem bize teklif edilen zam yüzde 16 olarak belirlendi. Bu yıl Derince Belediyesi’nde yüzde 25 zam talebinde bulunduk. Yüzde sıfır (0) bir zam teklifiyle karşılaştık. Bu teklifi kabul etmemiz mümkün değil. Görüşmelerin sonucunu bekleyeceğiz” ifadelerine yer verdi. 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford YEDİ İKLİM Sabitzade köfte Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan Gürpınar su Müjdat Optik Medicalpark ACARLAR TURİZM YENİ bbs inşaat konak_dr