27 Mayıs 2018 Pazar

Engelli dostu belediye

Engelli dostu belediye
Güncel Yazdır

Engelli Dostu Belediye olan İzmit Belediyesi’nin engellilere yönelik çalışmaları devam ediyor.

İzmit Belediyesi, engelli vatandaşların toplumla bütünleşmesini sağlamak ve kendi yeteneklerini keşfetmesiyle özgüvenlerini geliştirmek amacıyla kurslar düzenliyor. Yetkililer, engellilerin büyük ilgi gösterdiği piyano, hemsball, engelsiz kulaçlar, zumba, E-KPSS kurslarının tamamlandığını, halk oyunları ve ritim kursunun ise devam ettiğini söylediler. Halk oyunları kursuna 18,  ritim kursuna da 28 engellinin katıldığını da söyleyen ilgililer,  kurslara katılmak isteyen engelli vatandaşların nüfus cüzdan fotokopisi ve engelli raporu ile birlikte İzmit Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne başvurabileceklerini de ifade ettiler.

 

wewr

 

202 ENGELLİ’YE İŞ İMKANI 

Bu arada İzmit Belediyesi’nin engellilerin istihdamına yönelik çalışmalar yaptığı da öğrenildi. İŞKUR işbirliği ile yürütülen Kariyerime Engel Yok Projesi kapsamında şimdiye kadar 202 engelliye iş imkanı sağlandığı kaydedildi. İlgililer, proje kapsamında her yıl engelliler gününde engelli istihdamı kontenjan açığı bulunan firma ve işyerlerinin yetkililerini iş arayan engellilerle bir araya getirdiklerini söylediler.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford YEDİ İKLİM HAURA CAFE Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi bbs inşaat
Ekcan Medicalpark ACARLAR TURİZM YENİ konak_dr