19 Haziran 2018 Salı

Körfez’de hayata engel yok!

Körfez’de hayata engel yok!
Güncel Yazdır

Körfez Belediyesi, yoğun kar yağışı ve buzlanmalara karşı ilçe genelinde tüm tedbirleri alarak, vatandaşların sorun yaşamaması için çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

VATANDAŞ MAĞDUR EDİLMİYOR

Yoğun kar yağışı tüm yurtta olduğu gibi Körfez’de de etkisini gösteriyor. Bu çerçevede halkın mağdur edilmemesi adına hummalı bir çalışma gerçekleştiren Körfez Belediyesi, Başkan İsmail Baran’ın talimatı üzerine ekipler kentin çeşitli bölgelerinde tuzlama ve kar küreme çalışması gerçekleştirdi.

Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Acil Müdahale Ekipleri; sahada üst geçit, meydanlar, otobüs duraklarında kar kürüme ve tuzlama çalışmaları yaptı. Kent merkezinin yanı sıra ormanlık alanlar başta olmak üzere birçok bölgedeki noktalara hayvanlar için mama bırakılıyor. Ayrıca besleme noktalarında tıbbi müdahaleye ihtiyaç duyan hayvanlar da Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağında veteriner hekim kontrolü altında alınarak, tedavi ediliyor.

 

IMG-20170109-WA0057_1483972641895

 

CADDE VE SOKAKLARDA YOĞUN MESAİ

Körfez Belediyesine bağlı Acil Müdahale Ekipleri kar yağışının yoğun olduğu yüksek bölgelerde yolların açık tutulması, vatandaşların rahat bir şekilde günlük hayatlarına devam edebilmeleri için kar küreme ve tuzlama çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Bu bağlamda, Körfez Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerde, Körfez’in tüm caddelerinde, sokaklarında, kaldırımlarında, viyadük atlarında da buzlanma ve kazalara karşı tuzlama vb. tüm önlemlerini alıyor.

 

IMG-20170109-WA0052_1483972642548

 

ÇALIŞMALAR 7/24 DEVAM EDİYOR
Kar mesainin yoğun şekilde yürütüldüğü İlçe genelinde, günlük hayatı etkileyebilecek tüm sorunlara anında müdahale ediliyor.Vatandaşların işlerine rahat gidebilmeleri için tüm cadde ve sokaklarda tuzlamalar devam ederken, yolların da açık tutulması için kar küreme araçlarıyla çalışmalar yoğun bir şekilde 7/24 sürdürülüyor. Yapılan bu özverili çalışmalardan dolayı İlçe de yaşayan vatandaşlar, Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran’a ve belediye personeline teşekkür ettiler.

 

IMG-20170109-WA0059_1483972641684

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford YEDİ İKLİM Sabitzade köfte Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan Üst Grup Gürpınar su Müjdat Optik Medicalpark ACARLAR TURİZM YENİ bbs inşaat konak_dr