28 Mayıs 2018 Pazartesi

Başiskele’de ulaşım açık, hizmetlerde aksama yok

Başiskele’de ulaşım açık, hizmetlerde aksama yok
Güncel Yazdır

Günlerdir devam eden kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle Başiskele Belediyesi Karla Mücadele ekipleri yolların kapanmaması ve buzlanma nedeniyle kazaların yaşanmaması için büyük uğraş veriyor.

Meteorolojiden gelen uyarıları dikkate alan ekipleri, trafiğin aksamaması ve vatandaşlarımızın olumsuz hava koşullarından etkilenmemesi için kar temizleme ve tuzlama çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Karla Mücadele İstasyonlarında yerini alan ekipler kar yağışı ile birlikte cadde ve sokaklarda kar küreme ve tuzlama çalışması gerçekleştiriyor. Nöbet çizelgelerine göre iki vardiya olarak çalışan ekipler 30 iş makinası ile vatandaşlara hizmet veriyor.

 

BAŞİSKELE’DE ULAŞIM AÇIK, HİZMETLERDE AKSAMA YOK 5

 

ANA CADDELER DAHİL TÜM SOKAKLAR AÇIK

Servis araçları ve toplu taşıma araçlarının sorunsuz olarak ulaşım sağladığı Başiskele’de ekipler arasında koordineli ve uyum içinde çalışmalar gerçekleşiyor. Ana caddeler dâhil tüm ara sokakların açık olduğu Başiskele’de belediye ekipleri özellikle gece saatlerinde yaşanan buzlanmaya karşı tuzlama çalışması yapıyor. 

 

BAŞİSKELE’DE ULAŞIM AÇIK, HİZMETLERDE AKSAMA YOK 6

 

SICAK YEMEK

Karla Mücadele Ekiplerin yanı sıra soğuk ve yağışlı havaya rağmen Başiskele Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bağlı Halil İbrahim Sofrası Aşevinden her gün ihtiyaç sahibi ailelere sıcak yemekleri zamanında ve aksamadan ulaştırılıyor. Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri ise vatandaşların evsel atıklarını rahatlıkla atabilmeleri için yol kenarlarında bulunan konteynerlerinin çevresini karlardan temizleyerek çöpleri her gün topluyor.

 

BAŞİSKELE’DE ULAŞIM AÇIK, HİZMETLERDE AKSAMA YOK 3

 

Karla kaplı alanlarda yiyecek bulamayan sokak hayvanlarını unutmayan Zabıta Müdürlüğü ekipleri ise lokantalardan aldığı yemek artıklarını sokak hayvanları için doğaya bırakıyor.   

 

BAŞİSKELE’DE ULAŞIM AÇIK, HİZMETLERDE AKSAMA YOK 8

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford YEDİ İKLİM HAURA CAFE Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi bbs inşaat
Ekcan Medicalpark ACARLAR TURİZM YENİ konak_dr