21 Eylül 2017 Perşembe

Derince Belediyesi’nde grev çanları

Derince Belediyesi’nde grev çanları
Güncel Yazdır

Haber

Derince Belediyesi’nde örgütlü olan Hizmet-İş Sendikası ile Yerel-Sen arasında gerçekleşen toplu sözleşme görüşmelerinde işveren tarafından yüzde sıfır (0) zam teklifinde taraflar anlaşmaya varamadı

Derince Belediyesi’nde örgütlü olan Hizmet-İş Sendikası ile Yerel-Sen arasında görüşülen toplu iş sözleşmelerinde anlaşmaya varılamadı. Belediyenin 117 çalışanını ilgilendiren toplu sözleşme görüşmelerinde Hizmet-İş Sendikası ile Yerel-Sen arasında yapılan görüşmelerde idari maddeler üzerinde anlaşmaya varıldı, ancak Yerel-Sen tarafından yüzde sıfır (0) zam teklifi kabul edilmedi.

 

ARABULUCU DEVREYE GİRECEK

Hizmet-İş Sendikası Derince Belediyesi’ndeki toplu sözleşmede de yüzde 25 zam teklifinde bulundu. İşçi sendikası Hizmet-İş Sendikası ile işveren sendikası Yerel-Sen arasında şimdi arabulucu devreye girecek. Arabulucu döneminde sonuç alınmaması durumunda belediye çalışanları grev oylamasına gidecek. 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
bbs inşaat Sanberk_yan eskar Gökhan Otel Ramada romatem İBRAHİMOĞLU 2017 konak_dr
Ekcan ÖZEREDEM İNŞAAT Medicalpark cemtur son reklam Beykar BasiskeleSanayi Aytaş Şömine ACARLAR TURİZM YENİ Ford