26 Nisan 2018 Perşembe

Derince Belediyesi’nde grev çanları

Derince Belediyesi’nde grev çanları
Güncel Yazdır

Haber

Derince Belediyesi’nde örgütlü olan Hizmet-İş Sendikası ile Yerel-Sen arasında gerçekleşen toplu sözleşme görüşmelerinde işveren tarafından yüzde sıfır (0) zam teklifinde taraflar anlaşmaya varamadı

Derince Belediyesi’nde örgütlü olan Hizmet-İş Sendikası ile Yerel-Sen arasında görüşülen toplu iş sözleşmelerinde anlaşmaya varılamadı. Belediyenin 117 çalışanını ilgilendiren toplu sözleşme görüşmelerinde Hizmet-İş Sendikası ile Yerel-Sen arasında yapılan görüşmelerde idari maddeler üzerinde anlaşmaya varıldı, ancak Yerel-Sen tarafından yüzde sıfır (0) zam teklifi kabul edilmedi.

 

ARABULUCU DEVREYE GİRECEK

Hizmet-İş Sendikası Derince Belediyesi’ndeki toplu sözleşmede de yüzde 25 zam teklifinde bulundu. İşçi sendikası Hizmet-İş Sendikası ile işveren sendikası Yerel-Sen arasında şimdi arabulucu devreye girecek. Arabulucu döneminde sonuç alınmaması durumunda belediye çalışanları grev oylamasına gidecek. 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Duru Park Davetiyem Beykar bbs inşaat
Ekcan Medicalpark ACARLAR TURİZM YENİ konak_dr Aytaş Şömine BasiskeleSanayi