23 Nisan 2018 Pazartesi

"Baskı ve şiddet politikasına son verilmeli"

Baskı ve şiddet politikasına son verilmeli
Siyaset Yazdır

Haber

Emek Partisi (EMEP) Kocaeli İl Başkanı Arzu Erkan, mecliste yapılan anayasa görüşmelerine dair açıklama yaptı. Erkan açıklamasında, “Baskı ve şiddet politikasına son verilmelidir” dedi

EMEP İl Başkanı Arzu Erkan'ın yaptığı yazılı açıklamasında, “CHP ve HDP’nin itirazlarına rağmen AKP/MHP bloğunun 18 madde olarak Anayasa komisyonundan geçirdiği Anayasa değişikliği mecliste görüşülmeye başlanacak. Ülkenin geleceğinin belirleneceği bu Anayasa düzenlemesi ile halk despotik bir rejim altında yaşamaya mahkum edilmektedir. Partimiz geç olmadan bu yoldan dönüşün sağlanması, felaketin önlenmesi için görüşlerini ve önerilerini kamuoyu ile paylaşmaktadır” dedi.

 

İSTİBDAT REJİMİ UYGULAMASI

Baskıcı bir rejimin yurttaşlara dayatıldığını belirten EMEP İl Başkanı Arzu Erkan, “ Özgürlüğün ve güvenliğin olmadığı bir ortamda yaşadığımız açıktır. Sınırlar ötesinde sürdürülen bir savaşın ve ülkemizin çözülmemiş, bastırılmış sorunlarının yol açtığı şiddet sarmalı içinde halkın korkuya teslim olması amaçlanıyor. KHK'lerle toplumun bütün dinamik, muhalif siyasi güçleri tasfiye edilerek etkisi kırılmak isteniyor. Bilgilenme, görüş oluşturma, düşüncesini açıklama ve fikrini örgütleme ortamı yok ediliyor. Son çıkartılan kararnameler tam bir istihbarat ve polis devleti, istibdat rejimi uygulaması olarak yurttaşlara dayatılıyor” dedi.

 

“FAŞİZME GEÇİT VERMEMELİYİZ”

Mecliste başlayan Anayasa değişikliği görüşmelerinde milletvekilleri halkımızın bu talep ve beklentilerine bağlı kalarak sorumlulukla hareket etmeli ve meclisten onay vermemelidir. Bu tarihi sorumluluk ancak böylesi dayatmaları kabul etmeyen onurlu bir tutumla yerine getirilebilir. İnsanca, eşit, özgür, çatışmasız, demokrasi ile yaşamak ve yönetilmek isteyen halkımız da bu diktatörlük girişimlerine onay vermeyeceğini en etkili bir şekilde meclise yansıtmalı; faşizme geçit vermemelidir. Kriz, kaos, dikta değil demokratik, laik, halkçı bir yönetim için mücadele bütün yurttaşlarımızın önünde en değerli görevdir. Partimiz bu görevin başarılması için üzerine düşeni tüm gücüyle yerine getirecektir” ifadeleriyle basın açıklamasını sonlandırdı. 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Başiskele 23 Nisan Duru Park Davetiyem Beykar bbs inşaat
Ekcan Dilovası 23 Nisan Veral 23 Nisan Medicalpark ACARLAR TURİZM YENİ konak_dr BasiskeleSanayi