27 Mayıs 2018 Pazar

Kocaeli’ye 3 tematik lise açılıyor

Kocaeli’ye 3 tematik lise açılıyor
Güncel Yazdır

Milli eğitim İl Müdürü Fehmi Rasim Çelik, Gebze’de yapılan “Kocaeli Mesleki ve Teknik Eğitim-Sektör İşbirliği” toplantısını değerlendirirken Dilovası’nda 1, Gebze’de 2 tematik lise açılacağını söyledi. Çelik, “Dilovası’nda Lojistik Meslek, Gebze’de Bilişim Meslek, Muallimköy’de Turizm ve Otelcilik Meslek Liseleri açacağız” dedi

EĞİTİMDE SEFERBERLİK

Milli Eğitim Müdürü Fehni Rasim Çelik, “Mesleki ve Teknik Eğitim-Sektör İşbirliği” sloganı ile Gebze’den başlatılan Mesleki Eğitimde Seferberliğin sanayici, esnaf odaları ve gençler açısından yararlı geçtiğini söyledi. Çelik’in verdiği bilgiye göre sanayicinin ihtiyaç duyduğu diplomalı usta ve çıkarları yetiştirecek meslek eğitim merkezlerinin OSB’lerde de kurulması için çalışma başlatılacak.

 

İHTİSAS MESLEK LİSESİ

Mesleki ve Teknik Eğitim-Sektör İşbirliği Toplantısında yararlı ve faydalı sonuçlar çıktığını anlatan Çelik, Kocaeli’de tek alanda eğitim verecek, markalaşmış, ihtisaslaşmış 3 tematik, meslek lisesi açılacağı müjdesi verdi.

Tematik meslek liselerden Dilovası’ndaki “Lojistik Meslek Lisesi”, Gebze2deki “Bilişim Meslek Lisesi”, Muallimköy’deki “Turizm ve Otelcilik Meslek Lisesi” olarak eğitim verecek.

 

TEOG’DA BAŞARI ARTTI

Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, geçtiğimiz günlerde açıklanan TEOG-1 sonuçlarını değerlendirirken, “TEOG-1 sonuçlarını geçen seneki puanlarımız ve Türkiye ortalaması ile karşılaştırdığımızda Kocaeli olarak başarılıyız. Geçen sene  420 olan puanımızı bu sene 12 puan. Arttırarak 432’ye çıkardık.

410 olan Türkiye ortalaması ile karşılaştırdığımızda 22 puan fark yaptık. Şampiyon öğrenci sayısını TEOG-2’de arttıracağız” dedi.

 

Galip Ataman'ın köşe yazısını okumak için linke tıklayınız..

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford YEDİ İKLİM HAURA CAFE Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi bbs inşaat
Ekcan Medicalpark ACARLAR TURİZM YENİ konak_dr