23 Mayıs 2018 Çarşamba

At izi it izine mi karışıyor?

At izi it izine mi karışıyor?
Güncel Yazdır

15 Temmuz Hain Darbe Girişimi’nin ardından FETÖ ile mücadele artarak devam etse de, atılan bazı adımlar “Bu da olur mu?” dedirtiyor.

Bilindiği gibi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım başta olmak üzere devletin en tepesindeki birçok ismin en yakınları FETÖ’cü çıktı. Mücadele çerçevesinde birçok isim görevden alınırken, FETÖ’cüler OHAL kapsamında tek tek tutuklanırken, sürecin devamında ise FETÖ’nün uyuyan hücreleri uyandığı yönünde algı oluşturacak gelişmeler yaşandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan defalarca “At izi it izine karışmasın” dese de, terör örgütü nedeniyle geçmişte sıkıntı yaşayan ve sırf bunlara pirim vermedikleri için bulundukları kademelerde yükselemeyen kişiler de bir şekilde açığa alınmaya başladı. Son listede öyle bir isim var ki şaşırmamak elde değil. Kartepe İlçe Emniyet Müdürü ve 15 Temmuz’da tankları durduran ve bunu yapan askerleri gözaltına alan isim. İşte o ismin de son ihraç listesinde adının olması ve açığa alınması şaşkınlık yarattı. Bu konuda henüz net bir bilgi yok. Bildiğimiz kadarıyla Cüneyt Akkaya bu yapından dolayı yükselemeyen ve bu yapı emniyette temizlenmeye çalışıldığı dönemlerde terfi alan bir isim olmuştu. 15 Temmuz Hain Darbe Girişimi’nde tankların önüne geçen ve canla başla çalışan bir isim. Şimdi açığa alınmasının mantıklı bir açıklaması olması gerekiyor diye düşünüyoruz.

 

 

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford HAURA CAFE Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi bbs inşaat
Ekcan Medicalpark ACARLAR TURİZM YENİ konak_dr