26 Mayıs 2018 Cumartesi

Körfez Belediyesi'nin 2017 bütçesi belli oldu

Körfez Belediyesi'nin 2017 bütçesi belli oldu
Güncel Yazdır

Haber

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran Körfez ilçesine bağlı STK temsilcileri ve muhtarlarla bir araya geldiği toplantıda “2017’de 230 milyonluk bütçe ayırdık, 120 milyon TL’sini sadece yatırımlar için ayırdık” dedi

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran Körfez ilçesine bağlı STK temsilcileri ve muhtarlarla bir araya geldi. Tütünçiftlik Kültür Merkezi’nde kahvaltı ile başlayan programa Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran’ın yanı sıra Körfez Kaymakamı Hasan Hüseyin Can, AK Parti Körfez İlçe Başkanı Osman Badem, Körfez Ticaret Odası Başkanı Sibel Moralı, çok sayıda muhtar katılım sağladı. Toplantıda konuşan Başkan Baran, “2016 yılında 191 milyon TL’lik bütçe gerçekleştirdik. 2017’de 230 milyonluk bütçe ayırdık. 120 milyon TL sadece yatırımlar için ayırdık” dedi.

 

katılım

 

‘SABOTAJ İHTİMALİNE DİKKAT ÇEKTİ’

Toplantıda STK temsilcileri ve muhtarlara seslenen Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, “İlçemizde her şey dört dörtlük, bitti demiyorum. Ama çok büyük sorunları çözdük, çözmeye de devam ediyoruz. Bu kadar büyük bir kar yağışı ben Körfez’de görmedim. Ama geçen hafta burada Enerji Bakanımız ve Kaymakamımızla beraber hatları gezdik. Bakanımız, bir anda bütün arazide elektriğin gitmesi mümkün değil dedi. Sabotaj ihtimali olduğuna işaret ettiler. Zalimler istemese de binlerce yıl beraber yaşayan millet kıyamete kadar kardeşçe yaşayacak. Aramıza asla nifakları, şeytanları sokmayacağız. Ben bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. En son İzmir’deki kahraman şehidimize Allahtan rahmet diliyorum” dedi.

 

baran-stk1

 

‘DÖVİZLERİMİZİ BOZDURMALIYIZ’

Baran devamında, “İnsanların hayırlısı insana hizmet edendir. Öncelikle bu vatan için herkes kendisini sorumlu bilmeli. Sadece kaymakam, belediye başkanı, muhtarlar değil herkes sorumludur. Özellikle 15 Temmuz’dan sonra dış güçlerin saldırılarının açıkça olduğunu görüyoruz. Milletçe düşmanımızın çok dostumuzun az olduğunu görüyoruz. Vatanımıza çok daha hızlı sarılmamız lazım. Dövizlerimizi bozdurmalıyız. Her şeyden önce geleceğimizin teminatı gençlerimizi bu şuurda yetiştirmeliyiz. Milli ve manevi değerler bağlı bir toplum yetiştirmemiz lazım” ifadelerini kullandı.

 

‘120 MİLYON TL YATIRIMA AYIRDIK’

Baran, 2016 ve 2017 yılı bütçesine de değinerek “32 aylık geçen süre zarfında büyük projelerimizi gerçekleştiriyoruz. İlçemizin kronikleşmiş birçok sorunları var. Devlet hastanesi konusunda eksikliğimiz var. 6.300 metrekarelik bir hastane yapıyoruz. İlçemizde bir fakülte olmaması yüreğimizi burkuyordu. İlimtepe Kültür Merkezi, alışveriş merkezi ve kapalı spor salonu projelerinizi 2017’de temelini atacağız. 2016 yılında 191 milyon TL gerçekleştirdik. 2017’de 230 milyonluk bütçe ayırdık. 120 milyon TL sadece yatırımlar için ayırdık” şeklinde açıklamalarda bulundu.

can-1

 

‘FARKLILIKLARIMIZA SAYGI GÖSTERMELİYİZ’

Ardından Körfez Kaymakamı Hasan Hüseyin Can ise, “2016’da ne kadar farklı olursak olalım birlik ve beraberliğimizin ne kadar güçlü olduğunu gördük. 2017’nin başında da başta İstanbul olmak üzere sıkıntılar yaşadık, yaşıyoruz. Biz bir İstiklal Harbi vermiş bir milletiz. Ancak birbirimizi sevmek ve farklılıklarımıza saygı göstermek zorundayız. Herkes aynı siyasi partiye oy vermek zorunda değil. Önemli olan bunların hepsinin bizim milli sınırları içinde hakkı hukuku kabul edip birbirimize güvenmemiz sarılmamız gerekir. Bunun başka yolu yok” şeklinde konuştu.

 

‘130 ELEKTRİK DİREĞİ DEVRİLDİ’

Devamında Can, “İlçemizdeki kamu hizmetlerinin kalitesi ve niteliğinin artması bakımından hizmet etmek zorundayız. Türkiye Cumhuriyeti bölgesinde birçok millete ümit vaat eden, onların bir sığınak olarak gördüğü bir ülkedir. Bizim güçlü olmamız Ortadoğu’nun Türk dünyasının güçlü olmasıdır. Bugüne kadar yürütülen kamu hizmetlere yerel hizmetlere vatandaşların sağladığı hoşgörüye, anlayışa çok teşekkür ediyorum. Bu kapasitenin yüksek olmasından geliyor. Bugün veya yarın körfezin bütün mahallelerinde elektrik verilecektir. Nerdeyse 130 elektrik direği yıkıldı. Gerekli çalışmalar yapılıyor” diyerek konuşmasını tamamladı. 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford YEDİ İKLİM HAURA CAFE Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi bbs inşaat
Ekcan Medicalpark ACARLAR TURİZM YENİ konak_dr