20 Mart 2018 Salı

CHP Derince’den Ateş’e geçmiş olsun ziyaret

CHP Derince’den Ateş’e geçmiş olsun ziyaret
Güncel Yazdır

Haber

Görevden uzaklaştırılan BES Şube Başkanı Gülüzar Ateş’e geçmiş olsun ziyaretinde konuşan CHP Derince İlçe Başkanı Nihat Değer, “Ülkemiz aydınlığa, soldan yana olan siyasi partiler, sendikalar ve meslek odalarının çabalarıyla çıkacaktır” dedi

CHP Derince İlçe Başkanı Nihat Değer ve Yönetimi, görevinden uzaklaştırılan BES Şube Başkanı Gülüzar Ateş’e geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Ziyarette konuşan İlçe Başkanı Değer, “KESK, CHP, soldan yana olan siyasi partilerin hiçbirinin FETÖ ile ilişkisi olmadığını çok iyi biliyoruz. İktidar, toplumsal muhalefeti nasıl sindirebilirim diye düşünüyor. Ülkemiz nasıl aydınlığa çıkabilir? Bizim siyasi partiler olarak, sendikalar ve meslek odalarının çabalarıyla çıkacaktır. Gülüzar Başkanımıza geçmiş olsun diliyorum. Her zaman ve her yerde yanında olduğumuzu belirtmek istiyorum” dedi.

 

‘CHP’NİN DESTEĞİ MUTLULUK VERİCİ’

Ziyarette ilk konuşan BES Şube Başkanı Gülüzar Ateş, “CHP Derince İlçe Yönetimi’nin sendikamızı ziyaret etmesi, arkadaşlarımızın OHAL bahane edilerek açığa alındığı şu dönemde bizim için son derece mutluluk verici oldu. OHAL’i sürekli uzatarak özellikle kamu emekçilerine ciddi saldırılar var” şeklinde konuştu.

 

’10 BİN ARKADAŞIMIZ AÇIĞA ALINDI’

Başkan Ateş, “Bütün bu dinci gerici eğitim sisteminden tutun da kamu kurumlarındaki çalışanların ücretlerinden alınan yüksek vergilere, performansa göre çalıştırma sistemine, kiralık işçilik yasasıyla köleleştirme düzenine konfederasyonumuz karşı çıktığı için de hedefe konfederasyonumuzu alınmış durumda. Bugün KESK’ten OHAL başlangıcından itibaren KHK’larla 10 bine yakın arkadaşımız açığa alındı ve ihraç edildi. Bu arkadaşlarımızdan 6 bini geri döndü. En son BES Genel Başkanımız ve şube yöneticilerimiz, ilçe temsilcilerimiz, üyelerimiz açığa alındı ve görevden uzaklaştırıldı” açıklamalarında bulundu.

 

chp-dkg

 

‘BAŞARAMADILAR, BAŞARAMAYACAKLAR’

Ateş son olarak “Biz tüm bu saldırıların neden yapıldığını iyi biliyoruz. AKP iktidarı bugüne kadar emek cephesi üzerinden ne yapmaya çalışırsa çalışsın karşısında KESK’i buldu. KESK’i yok edebilmek adına atadığı idareciler eliyle yandaş sendika Memur Sen aracılığıyla üyelerimizi istifa etmeye KESK’i yıldırmaya çalıştılar, ama başaramadılar, başaramayacaklar. Hala mücadele ediyoruz. İhraç edilen, açığa alınan üyelerimize sahip çıkıyoruz” şeklinde konuştu.

 

‘TOPLUMSAL MUHALEFETİN EN DİNAMİĞİ’

Ardından konuşan CHP Derince İlçe Başkanı Nihat Değer ise, “KESK açık ve net olarak demokrasiden, barıştan, insan haklarından olduğunu ifade etti. Geçmiş dönemlerde de ciddi şekilde bedellerini ödedi. Açığa alınmalar, gözaltılar, sürgünlerin yanı sıra eylemlere giderken ölenler oldu. KESK denilince akla toplumsal muhalefetin en dinamiği olan bir öğüt geliyor. Bu 90’lardan bugüne kadar hiç değişmedi. Taviz vermedi. Geri adım atmadı. Bu iktidar 14 yıllık dönemde kendisine muhalif olan herkes için alternatif üretti. KESK’e karşı Memur Sen, DİSK’e karşı Hak-İş gibi birçok yapıları kurdu, kurmaya devam ediyor.

 

 

‘HALKIMIZA BROŞÜRLERLE ANLATACAĞIZ’

Devamında Değer, “KESK, CHP, soldan yana olan siyasi partilerin hiçbirinin FETÖ ile ilişkisi olmadığını çok iyi biliyoruz. Toplumsal muhalefeti nasıl sindirebilirim diye düşünüyor. Ülkemiz nasıl aydınlığa çıkabilir? Bizim siyasi partiler olarak, sendikalar ve meslek odalarının çabalarıyla çıkacaktır. Mecliste Cumhuriyet Halk Partisi olarak muhalefet etmeye devam edeceğiz. Getirmek istedikleri tek adamlık. Yasama, yürütme, yargı hepsi tekelinde toplanıyor. Başbakanlık, Bakanlar Kurulu kalmıyor. Vatandaşlarımızı bilgilendirme açısından bildirilerle, broşürlerle halkımıza ulaşmaya çalışacağız. Gülüzar Başkanımıza geçmiş olsun diliyorum. Her zaman ve her yerde yanında olduğumuzu belirtmek istiyorum” diyerek konuşmasını tamamladı.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
KOTO İDEV İLAN Ford Duru Park Davetiyem Beykar bbs inşaat
Ekcan Nesibe Aydın Medicalpark ACARLAR TURİZM YENİ BasiskeleSanayi konak_dr Aytaş Şömine