23 Nisan 2018 Pazartesi

" Yeni anayasayı MHP ile birlikte anlatacağız"

 Yeni anayasayı MHP ile birlikte anlatacağız
Siyaset Yazdır

Haber

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Anayasa görüşmeleri yüzde 100 netliğe kavuştuğunda anayasa teklifini vatandaşlara MHP ile birlikte anlatacaklarını belirtirken CHP’den de destek göreceklerine inandığını söyledi

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, makamında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Ocak Ayı Mahalle Danışmalarının başladığını belirten Ceyhan, Halep’e 8 bin çocuk için yardım tırı gönderileceğini de açıkladı. Anayasa teklifinin ardından seferberlik ilan edeceklerini dile getiren Ceyhan, MHP’den olduğu gibi CHP’den de destek beklediklerini söyledi. Son olarak Reina’daki terör saldırısını da değerlendirirken, “Her kesimin yaşam tarzına dikkat edilmeli. Ne namaz kılanın kılmayana ne kılmayanın kılana, ne başı açık olanın kapalıya ne de kapalının açığa saygısızlığı gibi bir durum olamaz. Biz bunları çoktan aştık. Herkes kendine baksın” dedi.

 

c24

 

OCAK AYI MAHALLE DANIŞMALARI

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, “Ocak Ayı Mahalle Danışma Toplantılarımız 2 Ocak Pazartesi günü başladı. 36 mahallemiz var. Ocak ayından itibaren tüm ilçelerde başlıyor. Ben de belli bir plan dahilinde her ilçeden en az bir mahalleye katılacağım. Bu toplantılarımızda aldığımız oylar babında değerlendirme ve ardından soru cevap yapıyoruz. Olması gereken herkesi de davet ediyoruz. Toplamda 250 bin üyemiz var. Bütün üyelerimizi çağıramıyoruz, aktif üyelerimizi çağırıyoruz. Ama merkez mahalleler için her danışmaya gelmesi gereken kişi 100-200 arası olur. Muhtemelen referandum takvimi aksatabilir. Ama Ramazana kadar bitirmek istiyoruz” açıklamalarında bulundu.

 

‘8 BİN ÇOCUĞA KIYAFET’

Halep’e yardımların da devam ettiğini belirten Ceyhan, “Halep’e yardım çalışmalarımız sürüyor. Kocaeli AK Parti ailesi olarak çalışıyoruz. Çalışmada özellikle şunu önemsiyoruz. Sadece gıda üzerine değil 6-15 yaş arası 8 bin çocuk için biri bot, biri mont ve kışlık kıyafet (bere, eldiven ve atkı) temin ediyoruz. 8 biner bot, 8 biner mont, 8 biner kışlık kıyafet hazırlıyoruz. Önümüzdeki hafta da Cuma-Cumartesi tırları çıkaracağız. Planını yapmadık ama belki Haleplilerin kaldığı Hatay’daki kampa da bizatihi kendimiz teslim edebiliriz” şeklinde konuştu.

 

casf

 

‘MHP İLE BİRLİKTE ANLATACAĞIZ’

Anayasa teklifi ile ilgili seferberlik başlatacaklarını dile getiren Ceyhan, “Şu anda 21 maddeyle başlayan anayasa 18 maddeye düştü. Komisyonda ufak değişiklikler veya çıkarmalar oldu. Meclisteki görüşmelerden sonra tamamen yüzde 100 netliğe gelecek. Yüzde 100 netliğe gelmeden kitapçık ve diğer konularla altını bağlayamıyoruz. Görüşmeler biter bitmez biz kendi içimizde hızlı bir eğitim kampanyası başlatarak önce teşkilatımızın yönetici kadrolarına, mahalle başkanlarına ve ardından vatandaşlarımıza MHP ailesi ile beraber anlatacağız. CHP’den de destek bekliyoruz” dedi.

 

‘CHP İÇİN İNTİHAR OLUR’

Devamında Ceyhan, “Eğer CHP tutar meclise girmiyoruz derlerse CHP için intihar olur. Girer ret oyu verir, ama Meclisten kaçmamak lazım. Bahçeli bizden önce çıktı, ‘Burada da evet, sandıkta da evet diyeceğim’ dedi. Bu konu artık bizim alanımızdan çıktı, artık ülke meselesine dönüştü. İnanıyorum ki konuya bizim penceremizden bakan CHP tabanından arkadaşlarımız da olacaktır” ifadelerine yer verdi.

 

 

‘ACIMIZ DA VAR YAPMAMIZ GEREKEN DE’

Ceyhan, “Herkesin genel başkanları ve parti politikaları ayrı ama sandıkta aynı sandığa aynı zarfın ‘evet’ini atacağında bir sorun yok. Sonuçta inanıyorum ki Allah izin verirse milletimiz bu süreçten başarıyla geçecek. Tabi terörle ilgili süreç ekonomi ile ilgili süreci ayrı düşünmemek lazım. Aynı zamanda ‘Bu olaylar oluyor, anayasanın zamanı mı’ diye düşünenler oluyor. Şöyle bakmak lazım: İnsanın bir yandan acıları var bir yandan yapması gerekenler var. Türkiye’nin geçişinin de bunlardan bağımsız olarak düşünmüyoruz” diye konuştu.

 

 

‘YAŞAM TARZINA SAYGI DUYULMALI’

Yılbaşı gecesi Reina’ya yapılan terör saldırısına da değinen Ceyhan, “Hiçbir olay da tesadüfen olmuyor. Reina’ya gelip o haince vahşeti işleyen adam gece rüyasında görüp gelmiyor. Bunların her birinin bir kodu var. Türkiye şu anda küresel güçlerin kendilerini gösterme alanı olarak kullanılıyor. Vatandaşımızdan tek istediğimiz acılarımızı muhakkak ki yaşayalım, ama milli birliğimiz ve beraberliğimizden vatanımızdaki bölünmez bütünlüğümüzden asla taviz vermeyelim. Özellikle böyle stratejik eylemlerden sonra birbirimizin yaşam tarzına her kesim için dikkat edilmesinin önemli olduğuna inanıyorum. Ne namaz kılanın kılmayana ne kılmayanın kılana, ne başı açık olanın kapalıya ne de kapalının açığa saygısızlığı gibi bir durum olamaz. Biz bunları çoktan aştık. Önce herkes kendine baksın” ifadelerini kullandı.

 

‘ARALIK AYI TPS’DE İKİNCİYİZ’

Aralık ayı TPS sonuçlarını da açıklayan Ceyhan, “Aralık ayı TPS’de bu ay ikinciyiz. Yanılıyorsam gençlik kolları ikinci, kadın kollarımız birinci. İl teşkilatlarında da birinci bu ay Artvin oldu. Ama inanıyorum ki Ocak ayında birinci oluruz. Bizim üye güncelleme çalışmalarımız vardı. Ondan kaynaklanan nedenle ikincilik oldu. bazı illerimize de birinciliği tattırmamız lazım” sözlerini kullandı.

 

OCAK AYI MAHALLE DANIŞMA TOPLANTILARI

2 Ocak - Kartepe Suadiye-Çepni Mahallesi

6 Ocak - Gölcük Piyalepaşa Mahallesi

6 Ocak – Gebze Arapçeşme Mahallesi

9 Ocak – Gebze Osman Yılmaz Mahallesi

9 Ocak - Kartepe Ataevler Mahallesi

13 Ocak – Körfez Güney Mahallesi

13 Ocak - Dilovası Mimar Sinan Mahallesi

13 Ocak – İzmit Yenidoğan Mahallesi

14 Ocak – Çayırova Özgürlük Mahallesi

15 Ocak – Karamürsel 4 Temmuz Mahallesi

16 Ocak – Gölcük Şehitler Mahallesi

16 Ocak – Gebze Gaziler Mahallesi

16 Ocak – Kartepe Dumlupınar Mahallesi

16 Ocak – Kartepe Ertuğrul Gazi Mahallesi

20 Ocak – Gebze Hacıhalil Mahallesi

20 Ocak – Körfez Yeniyalı Mahallesi

20 Ocak – Derince Çenedağ Mahallesi

20 Ocak – İzmit 28 Haziran Mahallesi

21 Ocak – Başiskele Yeşilyurt Mahallesi

21 Ocak – Darıca Kazımkarabekir Mahallesi

21 Ocak – Çayırova Atatürk Mahallesi  

23 Ocak – Gebze İstasyon Mahallesi

23 Ocak – Darıca Osmangazi Mahallesi

23 Ocak – Kartepe Fatih Sultan Mehmet Mahallesi

23 Ocak – Kartepe Sarımeşe Mahallesi

27 Ocak – Gölcük Kavaklı Mahallesi

27 Ocak – Gebze Sultan Orhan Mahallesi

27 Ocak – İzmit Yeşilova Mahallesi

27 Ocak – Dilovası Diliskelesi Mahallesi

27 Ocak – Kandıra Merkez Akbudak Mahallesi

27 Ocak – Kandıra Orhan Mahallesi

28 Ocak – Başiskele Barbaros Mahallesi

28 Ocak – Darıca Bağlarbaşı Mahallesi

29 Ocak – Karamürsel Kayacık Mahallesi

30 Ocak – Kartepe İstasyon Mahallesi

30 Ocak – Derince Yenikent Mahallesi

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Başiskele 23 Nisan Duru Park Davetiyem Beykar bbs inşaat
Ekcan Veral 23 Nisan Medicalpark ACARLAR TURİZM YENİ konak_dr BasiskeleSanayi