26 Mayıs 2018 Cumartesi

Siyasette Körfez ruhu

Siyasette Körfez ruhu
Güncel Yazdır

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, siyasi partileri ziyaret etti, ‘birlik, beraberlik’ mesajları verdi; “Ülkemiz üzerine oynanan oyunları birlikte tek vücut olarak bozacağız” dedi.

15 Temmuz sonrası oluşan ‘Yenikapı Ruhu’, Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran tarafından yaşatılıyor. Başkan İsmail Baran, önceki gün önce CHP’ye ardından da MHP’ye ziyarette bulundu. Başkan Baran daha sonra AK Parti Körfez İlçe Teşkilatı’nın haftalık toplantısına katıldı. Oldukça keyifli geçen ziyaretler boyunca birlik ve beraberlik mesajları verilirken, Körfez’deki dayanışmaya vurgu yapıldı.

 

İLÇEMİZDE YAŞATACAĞIZ

Başkan Baran’ın ilk ziyaret durağı CHP Körfez İlçe Örgütü oldu. Başkan Baran’ı CHP İlçe Başkanı Mehmet Kaçar ve CHP’li Belediye Meclis üyeleri Tayfun Balıkçı, Fevzi Canbaz, İbrahim Fortacı ve Nilgün Solakoğlu da katıldı. Ziyarette konuşan Başkan Baran, “Biz, özellikle yeni kapı ruhunu ilçemizde yaşatmaya devam ediyoruz. Ülkemiz zor günlerden geçiyor. Birliğin, beraberliğin ve kardeşliğin önemine vurgu yapmak gerekiyor” ifadeleri kullandı.

 

GERİSİ TEFERRUATTIR

Ülke olarak zor günler atlattığımızı belirten Başkan İsmail Baran, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti kolay kurulmadı. O gün de düşmanlarımız vardı, bugün de yeni düşmanlarımız çok. Üzerimize oyunlar oynanıyor ama o oyunları hiçbir zaman tutturamayacaklar. Eğer vatan söz konusuysa, parti adı yoktur. Aynı gemideyiz. Gemi batarsa, hep beraber batarız. Ama bu millet buna asla izin vermez” dedi.

 

rljfg

 

DESTEK VERMEYE HAZIRIZ

CHP Körfez İlçe Başkanı Mehmet Kaçar da ziyareti nedeniyle Başkan İsmail Baran’a teşekkür ederken, “Ülkemiz gerçekten zor bir süreçten geçiyor. Her hafta şehit acısı yaşıyoruz. Sevinmeyi unuttuk. Bu acıların üstesinden de elbet geleceğiz. Bir bütün olarak terör kimden gelirse gelsin, hangi amaçla yapılırsa yapılsın ona en şiddetli şekilde bir olarak cevap vermeliyiz. Terörle ilgili mücadelede hangi yasaya ihtiyaç duyulursa CHP olarak biz destek vermeye hazırız” dedi.

 

HENÜZ NOKTA KOYMADIK

Başkan İsmail Baran’ın daha sonra gerçekleştirdiği ziyaretin adresi MHP Körfez İlçe Teşkilatı oldu. Başkan Baran’ı, MHP Körfez İlçe Başkanı Zeki Gürsu ve Belediye Meclis Üyeleri Vahit Eryılmaz ve Ali Kanbur karşıladı. Ziyarette konuşan Başkan İsmail Baran, “15 Temmuz’da millet olarak bir bütün olduk, darbecilere karşı dik durduk. 15 Temmuz bitti mi? Bitmedi. Virgül koyduk sadece. Nokta koymadık. Önümüzde şimdi süreçler var. Omuz omuza o süreçleri de atlatacağız” dedi.

 

EN DÜZGÜNÜ KÖRFEZ

MHP Körfez İlçe Başkanı Zeki Gürsu da konuşmasında; “Gerçekten ülke olarak zor bir süreç yaşadık, yaşamaya da devam ediyoruz. Bizler vatanının milletinin yanında olan insanlarız. Ama şunu açıkça dile getirmek isterim; Kocaeli’de bütün ilçeler içerisinde siyasetin en düzgün yapıldığı ilçe gerçekten Körfez’dir. Bu konuda size de teşekkür etmemiz gerekir” ifadelerini kullandı.

 

SON ZİYARET AK PARTİ’YE

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, CHP ve MHP İlçe Teşkilatları’na yaptığı ziyaretler sonrasında AK Parti Körfez İlçe Teşkilatı’na da ziyarette bulundu. İlçe Başkanı Osman Badem ve ilçe yönetimi tarafından karşılanan Başkan İsmail Baran, çalışmalar hakkında bilgiler aktardı, gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford YEDİ İKLİM HAURA CAFE Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi bbs inşaat
Ekcan Medicalpark ACARLAR TURİZM YENİ konak_dr