19 Mart 2018 Pazartesi

Derince’den 1 tır insani yardım

Derince’den 1 tır insani yardım
Güncel Yazdır

Türkiye Diyanet Vakfı Derince Temsilciliği öncülüğünde ‘Halep’te İnsanlık Ölmesin’ sloganıyla başlatılan kampanya kapsamında 1 tır insani yardım gönderildi

GİYİM EŞYASI VE BATTANİYE

Derince İlçe Müftülüğü, Türkiye Diyanet Vakfı Derince Temsilciliği ve ilçe halkının katkılarıyla ‘Halep’te İnsanlık Ölmesin’ sloganıyla başlatılan kampanya kapsamında Hatay Reyhanlı’daki yardım depolarına 1 tır giyim eşyası ve battaniye gönderildi. İlçe Müftülüğü önünde düzenlenen programa Derince Kaymakamı Akın Yılmaz, İlçe Müftü Vekili Zeynel Abidin Akduman, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Osman Karabayır, Kent Konseyi Başkanı Hasan Malo, ilçe müftülüğü görevlileri ve vatandaşlar katıldı.

 

“HALEPLİ KARDEŞLERİMİZ İÇİN BİR ARADAYIZ”

15 gün süren kampanya kapsamında yardım malzemelerinin ihtiyaç sahiplerine gönderilmesinin mutluluğunu yaşadıklarını belirten İlçe Kaymakamı Akın Yılmaz, “Ülkemiz tarihten günümüze kadar mazlumlara daima yardım elini uzatmıştır. Bugün de Halepli kardeşlerimiz için bir araya geldik. Dünyadaki bütün ülkeler orada yaşanan zulümlere sessiz kaldı. Ama bir tek Türkiye bunun karşısında dimdik ayakta durarak Halep’teki kardeşlerimize yardım elini uzattı. Bizler birlik ve beraberlik içerisinde ülkemizin ilerlemesi ve büyümesi için gayret göstermeye devam etmeliyiz. Allah’ın izniyle dünya üzerinde zorda kalan tüm kardeşlerimize yardım elimizi uzatacağız” dedi.

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
KOTO İDEV İLAN Ford Duru Park Davetiyem Beykar bbs inşaat
Ekcan Nesibe Aydın Medicalpark ACARLAR TURİZM YENİ BasiskeleSanayi konak_dr Aytaş Şömine