23 Nisan 2018 Pazartesi

Sahnesiz oyunlar buluşması başlıyor

Sahnesiz oyunlar buluşması başlıyor
Kültür-Sanat Yazdır

Haber

Kocaeli yeni yılda yeni bir tiyatro festivaliyle daha buluşuyor. 7 Ocak Cumartesi günü başlayacak olan festival 15 Ocak tarihinde sona erecek

“Cadde Sokak, Çarşı Pazar, Yer Gök Tiyatro” sloganı ile Kocaeli' ye yeni bir renk katan festivale 11 grup katılıyor.  7 Ocak Cumartesi günü saat 14.00' de grup “Abaküs” ün oynayacağı “İmece” adlı oyunla başlayacak olan festival, grup “Söylev” in “ Sistematik” oyunuyla sona erecek. “7. Sahnesiz Oyunlar Buluşma Günleri” kapsamında 11 oyun seyirci ile buluşacak.  Festvalin tanıtım toplantısı Dolphin AVM’de bulunan Bookmark Cafe’de gerçekleştirildi. Tanıtım toplantısına Kocaeli Bölge Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Burhan Akçin ve yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra çok sayıda basın mensubu da katılım gösterdi.

 

totuo

 

AKÇİN: TEK AMAÇ KENDİNİ İFADE ETME BECERİSİ

Buluşma günleri ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Kocaeli Bölge Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Burhan Akçin, “ Çocuklar ve gençler için tiyatro sanatı estetik bir haz duygusundan öte, bir eğitim aracı olarak daha önemlidir. Tiyatro Sanatı seyirciye oyun gösterme işidir. Ancak oyunu gösteren oyuncuların davranışlarını ve yaşam biçimlerini de değiştirir. Norm dışı kurallar koyar kendine. İşte bu noktada, tiyatro eğitimi, provalar, dramatik durum, oyun metni, rol oynama, mesaj iletme gibi birçok öğe kursiyerlerin eğitimi için kullanılır. Tek bir amaç vardır kendini iyi ifade etme becerisi. Bu festivalde görev alan çocukların ve gençlerin, kişisel gelişiminde beceri olarak kazanımları, ses konuşma, beden dili, sözsüz ifade biçimleri üzerinde beklentilerimiz vardır. Çocuklarımızın sanat eğitimlerinden yararlanabilmeleri için daha özgür alanlara, uzmanlara ihtiyaç vardır” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Başiskele 23 Nisan Duru Park Davetiyem Beykar bbs inşaat
Ekcan Dilovası 23 Nisan Veral 23 Nisan Medicalpark ACARLAR TURİZM YENİ konak_dr BasiskeleSanayi