20 Haziran 2018 Çarşamba

TÜBİTAK'ta ortaokul ve lise öğrencileri yarışacak

TÜBİTAK'ta ortaokul ve lise öğrencileri yarışacak
Eğitim Yazdır

TÜBİTAK tarafından, ortaokul ve lise öğrencileri için araştırma projeleri yarışması düzenleyeceği duyuruldu.

TÜBİTAK, Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığınca ortaokul 5,6,7 ve 8'inci sınıflar için öğrenimine devam etmekte olan öğrencileri temel bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve mevcut bilimsel çalışmalarının gelişimine katkı sağlamak amacıyla Biyoloji, Fizik, Kimya ve Matematik alanlarında Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması yapıyor. Lise öğrencilerini de unutmayan TÜBİTAK, lise öğrenimine devam etmekte olan öğrencileri temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve mevcut bilimsel çalışmalarının gelişimine katkı sağlamak amacıyla Biyoloji, Coğrafya, Değerler Eğitimi, Fizik, Kimya, Kodlama, Matematik, Psikoloji, Sosyoloji, Tarih, Teknolojik Tasarım, Türk Dili ve Edebiyatı alanlarında Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması düzenleyecek.

 

Başvuru tarihleri ortaokul için 25 Ocak - 15 Şubat, lise grupları için 2 Ocak - 18 Ocak olarak belirlenen proje yarışmaları Kocaeli Uluslar arası Gençlik Merkezi Konferans Salonu'nda yapılacak. 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford YEDİ İKLİM Sabitzade köfte Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan Üst Grup Gürpınar su Müjdat Optik Medicalpark ACARLAR TURİZM YENİ bbs inşaat konak_dr