22 Haziran 2018 Cuma

İZAYDAŞ yılın son mesaisinde bir araya geldi

İZAYDAŞ yılın son mesaisinde bir araya geldi
Güncel Yazdır

İZAYDAŞ, yılın son mesaisinde 2016 yılını değerlendirdi ve 2017’nin hedeflerini belirledi

İZAYDAŞ Genel Müdürü Muhammet Saraç, yılsonu değerlendirme toplantısında çalışanlarla bir araya geldi. 2016 yılını değerlendirerek 2017 yılında planlanan çalışmaları anlatan Genel Müdür Saraç, tüm çalışanların yeni yılını kutladı, başarılı, barış ve huzur dolu bir yıl temennisinde bulundu.

 

“GELECEK DÖNEME HAZIRLANMALIYIZ”

İZAYDAŞ Genel Müdürü Muhammet Saraç, yıllık değerlendirme toplantısında, bu tür sonlar ve yeni başlangıçların, bize muhasebe yapma fırsatı verdiğini belirtti. Saraç, “Kendimizle hesaplaşmalı, gelecek döneme hazırlanmalı, eksiklerimizi tamamlamak için planlar yapmalıyız. Geçirdiğimiz her gün için ileride pişmanlık duymamak adına her konuda elimizden gelenin en iyisini yapmalıyız” dedi.

 

İZAYDAŞ-3

 

SARAÇ’TAN BİR YILIN ÖZETİ

Genel Müdür Muhammet Saraç, İZAYDAŞ’ın 2016 yılında genel olarak başarılı bir performans sergilediğini kaydederek bir yılın özetini rakamlarla anlattı. Saraç yaptığı konuşmada, “Bir yıl boyunca yakma tesisimizde rekor düzeyde 35 bin ton tehlikeli atığı bertaraf ettik. Buna karşılık enerji üretimi 16 milyon 750 bin kWh olarak gerçekleşti. Bunun 5 milyon 600 bin kWh kısmının satışını gerçekleştirdik. Kuruluşumuzdan bu yana toplamda 400 bin tondan fazla atığı yakarak, bundan daha fazla atığı da depolayarak bertaraf ettik. Böylece 1 milyon tona yakın tehlikeli atık sadece İZAYDAŞ tarafından kontrol altına alınmış oldu’’ dedi.

 

ÇÖP GAZI TESİSİ VE HİDROELEKTRİK SANTRALİ

Genel Müdür Saraç, sözlerine şöyle devam etti; ‘’Toplamda 224 milyon kWh enerji üretip şebekeye 88 milyon kWh sattık. Solaklar çöp gazı tesisimiz bu yıl 34 milyon kWh enerji üretirken Dilovası çöp gazı tesisimiz ise 8 milyon 800 bin kWh enerji üretti. Bu üretimler için 180 bin ton karbon kredisine de hak kazandık ve uluslararası prestiji olan düşük karbon kahramanı ödülü aldık. Hidroelektrik santrali tesisimiz de 8 milyon 800 bin kWh enerji üretti. Böylece HES ile birlikte yaklaşık 69 milyon kWh enerji üretmiş olduk, bunun 57 Milyon kWh kısmı satıldı. Böylece yaklaşık 100 bin nüfuslu bir yerleşim yerinin evsel elektrik ihtiyacına denk gelecek şekilde enerji üretimine katkı sağladık. Öte yandan Körfez’e giren 3.110 gemiye fiilen hizmet verdik.”

 

İZAYDAŞ-2

TEMENNİ VE TEŞEKKÜR

2016 yılının hem ülkemiz hem de dünya için çok zor geçtiğini belirten Genel Müdür Saraç, “İnşallah 2017 yılı iyi yönleri ile 2016 yılını hepimize çabucak unutturur. Gerek ülkemizde yaşanan alçakça darbe girişimi, gerek hain terör eylemleri ve gerekse çevre ülkelerdeki karışıklıklar bizi de elbette etkiledi. Yeni yılın başta bizler olmak üzere; şehrimize ülkemize, İslam dünyasına ve tüm insanlığa hayırlara vesile olmasını temenni ederim. Şimdiye kadar verdiğiniz emek ve yaptığınız çalışmalar için de her birinize ayrı ayrı teşekkür ederim” şeklinde konuştu. Toplantının sonunda Genel Müdür Saraç, şirket yöneticileri ve çalışanlar, birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford YEDİ İKLİM Sabitzade köfte Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan Gürpınar su Müjdat Optik Medicalpark ACARLAR TURİZM YENİ bbs inşaat konak_dr