22 Haziran 2018 Cuma

Kartepe’de çocuk-doğa ilişkisi güçlendiriliyor

Kartepe’de çocuk-doğa ilişkisi güçlendiriliyor
Güncel Yazdır

Kartepe Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Çevre Koruma ve Kontrol Birimi tarafından TEMA işbirliğinde gerçekleştirilen eğitim çalışmaları 2016-2017 eğitim öğretim yılında da çeşitlenerek aralıksız sürüyor

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, çevreye daha duyarlı bir nesil yetiştirilmesi hedefiyle çocukların bulundukları çevrenin farkındalığını öğrenmesi için gönüllü çevreci kuruluşlarla güçlerini birleştirdi. Bu kapsamda Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Çevre Koruma ve Kontrol Birimi de TEMA Vakfı ile işbirliğinde Ağaç Kardeşliği Projesini 2 yıl boyunca başarıyla yürütüyor.

 

ÜZÜLMEZ'E TEŞEKKÜR ETTİLER

İlçedeki çocukların doğa ile kurdukları ilişkinin güçlendirilmesi amacı ile öğrencilere yönelik 2016 yılı eğitim programları Hasanpaşa İlkokulu’ndaki eğitimle tamamlandı. Temizlik İşleri Müdürü Sinan Şahin, Kartepe’de yaşayan çocukların kendilerini daha şanslı hissetmesini sağlayan Ağaç Kardeşliği Projesi eğitim faaliyetleri ile öğrencilere endemik bitki türleri hakkında bilgilerin aktarıldığını açıkladı.Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesindeki çevre mühendisleri ve TEMA yetkilileri proje kapsamında öğrencilere çevrelerinde görebilecekleri ağaçlar ve yaprak yapıları hakkında bilgiler veriyor. Şahin, TEMA Vakfından aldıkları destekle toprakla, doğayla iç içe bir nesil ve Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in hedeflerine uygun olarak çevreye duyarlı bir genç nesil yetiştirmek için eğitim çalışmalarının 2017 yılında da çeşitlenerek devam edeceğini ifade etti.Kartepe Hasanpaşa İlkokulu minikleri de, kitap sayfalarında gördükleri ağaç ve yaprak yapılarını bire bir görme fırsatı buldukları için Başkan Üzülmez' e ve ekibine teşekkürlerini ilettiler.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford YEDİ İKLİM Sabitzade köfte Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan Gürpınar su Müjdat Optik Medicalpark ACARLAR TURİZM YENİ bbs inşaat konak_dr