27 Nisan 2017 Perşembe

112 Acil halkın imdadına yetişiyor

112 Acil halkın imdadına yetişiyor
Sağlık Yazdır

112 Acil Servis ekipleri, kar kış demeden zorlu şartlara rağmen hastaların sağlıklarına kavuşmaları için adeta canlarını dişlerine takarak mücadele ediyor

Onlar için vaka ihbarı gelir gelmez saniyelerle yarış başlıyor. Nasıl bir yerde, nasıl bir durumla karşılaşacaklarını tam anlamıyla bilmeden ve kısa sürede olay yerine giden 112 Acil Servis ekiplerine zorlu kış şartları da engel olamıyor. Aracın tam olarak ulaşamadığı yerlerde vakaya bir an önce müdahale etmek için devreye giren 112 Acil Servis personelleri ise, yüzlerce metre yürüyerek hastayı alıyor ve sedyeyle ambulansa götürüyor. Kimi zaman da anlamsız bir şekilde saldırılara maruz kalan 112 personelleri, insanların sağlığına kavuşmaları konusundan yılmadan mücadelelerine devam ediyor.

 

HASTALARIN KURTARICISI: PALETLİ AMBULANS
Öte yandan zorlu kış şartları nedeniyle normal ambulansların ulaşmadığı yerlerdeki hastaların kurtarıcısı ise paletli ambulans. Yolları kapalı olan il, ilçe ve köylerdeki hastalara müdahale konusundan devreye giren paletli ambulans, umutlarını yitirmekte olan hastaların umudu oluyor. Paletli ambulansla birlikte gücünü ikiye katlayan 112 Acil Servis ekipleri, devletin ne hangi şartta olursa olsun insanların yardımına ulaştığını bir kez daha gözler önüne seriyor.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
romatem Çakır Ayakkabı İBRAHİMOĞLU 2017 konak_dr ACARLAR TURİZM YENİ Beykar Hazal parke
Ekcan UstGrup ulusoy_yufka cemtur son reklam kesmar