22 Haziran 2018 Cuma

Türk Sağlık Sen’den bankanın uyanıklığına itiraz

Türk Sağlık Sen’den bankanın uyanıklığına itiraz
Güncel Yazdır

Haber

Darıca Farabi Devlet Hastanesi’nde 650 çalışanın maaş ödemeleri ihalesini alan banka tarafından imzalatmak istenilen 15 maddelik sözleşmeye Türk Sağlık-Sen tarafından itiraz geldi. Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, “Sözleşmeyi imzalayan personel varsa sendikadan iptal dilekçesi alabilirler” dedi

Memurların maaşlarından promosyon ödemeleri ile yapılan destek projesi uzun zamandır uygulanıyor. Türkiye Kamu Hastaneler Kurumuna bağlı faaliyet gösteren kurumlarda görev yapan sağlık çalışanlarının maaşları, ek ödemeleri ve diğer ödemelerinin banka üzerinden ödenmesi için kurumun yapmış olduğu ihalede ihaleyi alan banka ile Türkiye Kamu Hastaneler Kurumu arasında 25 Aralık 2014 tarihinde protokol imzalanmıştır. Türkiye Kamu Hastaneler Kurumuna Bağlı faaliyet gösteren tüm kurumlar 01 Ocak 2015 tarihinden itibaren beş yıl süre ile 01 Ocak 2019 yılına kadar personel maaşlarını ve diğer ödemelerini ihaleyi alan banka üzerinden yapılacak.

 

YOĞUN KATILIM

Konu hakkında Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Ömer Çeker sendika binasında basın açıklaması düzenleyerek Türkiye Kamu Hastaneler Kurumuna Bağlı faaliyet gösteren kurumlarda görev yapan sağlık çalışanlarının maaşları, ek ödemeleri ve diğer ödemelerinin banka üzerinden ödenmesi ile ilgili sorunları dile getirdi. Basın açıklamasında Çeker’in yanı sıra Şube Başkan Yardımcısı Umut Birol Darıca İlce Temsilcisi Osman Ayas, İş Yeri Baş Temsilcisi İdris Çakır, Temsilci Hakan Şahin, Zafer Kurt, Eski Şube Başkan Yardımcısı Erol Kalemer’de yer aldı.

 

15 MADDELİK SÖZLEŞME

Sendika Başkanı Çeker “Darıca Farabi Devlet Hastanesinin mevcut banka ile maaş protokol anlaşması sonlandığından Türkiye Kamu Hastaneler Kurumunun açmış olduğu ihale sonucunda Darıca Farabi Devlet Hastanesi ihaleyi alan Banka üzerinden personel maaşlarını ve diğer ödemeleri yapmak zorunda, Banka ile kurumun yapmış olduğu protokol çerçevesinde banka Darıca Farabi Devlet Hastanesinde görev yapan personelin listesini alarak liste doğrultusunda kurumun tüm personeline vadesiz hesap açarak ve ATM kartları bastıracak ve ilgililere teslim etmesi gerekirken, Kurumun haberi olmadan personele 15 adet ürün sözleşmesini Kurum çalışanlarının bir kısmına imzalatmıştır. Personellerin bir kısmı yapılan bu yanlış ve usulsüz uygulamaya karşı çıktığı halde banka görevlileri bu sözleşmeler imzalanmadığı takdirde maaş kartlarını alamayacaklarını zorunlu olarak sözleşmeleri imzalamaları gerektiği telkinlerinde bulundular” ifadelerini kullandı.

 

“MAAŞ KARTLARI TESLİM EDİLDİ”

Sözlerine devam eden Başkan Çeker “Çalışanların bankalara elini, kolunu kaptıracak uygulamalara Müsaade Edilmemesi için kurum çalışanları konuyu İş Yeri Temsilcilerimize taşımaları sonucu Temsilcilerimizde sendika Şubesini bilgilendirmeleri neticesinde Sendika,  Darıca Farabi Devlet Hastanesi Yöneticisi Sayın Hikmet Yaşar ve hastane idaresi ile yapılan görüşme ve resmi yazışma sonrasında protokolün ilgili maddeleri gereği kurum çalışanları hiçbir sözleşmeye imza atmadan maaş kartları Banka yetkilileri tarafından kendilerine teslim edilmiştir” dedi.

 

“DİLEKÇELERİ SENDİKADAN ALABİLİRLER”

Sözlerinin sonunda Türk Sağlık-Sen Şube Başkanı Ömer Çeker “Bizim durumu öğrenip itiraz edene kadar sözleşme imzalayan sağlık çalışanları bu sözleşmenin iptali için sendika binasında dilekçelerini alabilirler. Alınacak olan dilekçe ile bankaya başvuru yapabilecekler. Burada banka tarafından uyanıklık yapılmak istenilmiştir. Bu durumun takipçisi olmaya devam edeceğiz. Kimse sağlık çalışanlarına karşı uyanıklık içerisinde olmasınlar” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford YEDİ İKLİM Sabitzade köfte Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan Gürpınar su Müjdat Optik Medicalpark ACARLAR TURİZM YENİ bbs inşaat konak_dr